PKS Bydgoszcz: komunikacja zastępcza PKP Intercity BUS

Moderator: spooney

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-01-06, 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

PKS Bydgoszcz: komunikacja zastępcza PKP Intercity BUS

Post autor: Marcin_558 » 2015-10-06, 12:41

PKS Bydgoszcz przez 2 lata będzie obsługiwać komunikacje zastępczą PKP Intercity BUS na terenie całej Polski:
PKP Intercity z 3 partnerami autobusowymi

PKP Intercity wybrało trzech partnerów do dwuletniej umowy ramowej. To znani przewoźnicy.

[...]

Drugi z warunków odnosił się do potencjału technicznego wykonawców. Spółka kolejowa oczekiwała, że oferenci wykażą się posiadaniem lub dysponowaniem w przyszłości przynajmniej 20 autokarami z układem drzwi 1-1-0, które byłyby wyprodukowane nie wcześniej niż w 2005 roku. Przynajmniej dwa pojazdy z tej puli miały umożliwiać podróż osobom na wózkach inwalidzkich. Ponadto PKP IC żądało, by autobusy umożliwiały przewóz co najmniej 48 pasażerów na miejscach siedzących, były wyposażone w klimatyzację, układ wentylacji naturalnej oraz toalety w systemie zamkniętym.

W toku kwalifikacji do składania wiążących ofert zaproszono pięciu oferentów. Pierwszym z nich "Omega Smak Podróży" z Ochodza. Kolejną firmą, którą zakwalifikowano do drugiego etapu przetargu został FUH Mariusz Franków z Birczy. Trzeci oferent to znana warszawska spółka Europa Express City. Czwarte zaproszenie przesłano firmie Usługi Transportowe "Bujakbus" z Trzęsówki. Ostatnim oferentem w drugim etapie zostało Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowe w Bydgoszczy. PKP Intercity miało dokonać wybory partnerów w oparciu o dwa kryteria. Cenie przyznano wagę 90%, pozostałe punkty można było wywalczyć za normę emisji spalin pojazdów, którymi miałyby być świadczone przewozy.

Po przeanalizowaniu przesłanych propozycji za wiążące uznano trzy ostatnie tj. Europa Express City, "Bujakbus" oraz PKS Bydgoszcz. I to z tymi przewoźnikami spółka kolejowa podpisze dwuletnie umowy ramowe, których łączna wartość to 8 mln zł netto.

Oferty "Omega Smak Podróży" oraz FUH Franków wykluczono z postępowania z powodu niespełnienia warunków udziału.


O zwycięzcach przetargu nie trzeba się dużo rozpisywać. To firmy transportowe, które m.in. już mają pewne doświadczenie w kooperacji z przewoźnikami kolejowymi oraz rozpoznawalne marki w ich macierzystych rejonach działalności. "Ramówki", które podpisze z nimi PKP Intercity z pewnością będą ważną referencją w dosyć rozbudowanym portfolio usług każdego z wymienionych przewoźników. Natomiast dla kolejowej spółki to dobry instrument, którzy pozwoli efektywnie planować w sytuacjach awaryjnych oraz zamknięć torowych zastępowanie wybranych pociągów komunikacją autobusową.

http://www.infobus.pl/pkp-intercity-z-3 ... 78074.html
> MZK Bydgoszcz <> PKS Bydgoszcz <> FR Bus/STbus - Sobieszczański <> IREX Trans/Meteor Jaworzno <
A220, A127, A128, 858, 885, 437, 558 // 56 GLINKI BFM/56P PARK PRZEMYSŁOWY BIUROWIEC <-> BELMA //
62 BELMA/62L LISIA <-> GARBARY // 92 MUROWANIEC/ŁOCHOWO <-> BŁONIE // Komunikacja Powiatowa 2019

ODPOWIEDZ