Dzięki nim nasze bilety są tańsze

Miejsce na pozostałe tematy związane z transportem publicznym

Moderator: spooney

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Dzięki nim nasze bilety są tańsze

Post autor: Robert Reimus » 2007-04-13, 19:38

Dzięki nim nasze bilety są tańsze
Wkrótce okaże się, kto przez najbliższe lata będzie łapał gapowiczów w bydgoskich autobusach i tramwajach.

Tylko do końca czerwca umowę na prowadzenie kontroli w pojazdach MZK ma Zakład Wielobranżowy „Renoma”. Przetarg zdecyduje, kto będzie to robił do 2009 roku. - Zamierzamy stanąć do konkursu. Świadczymy nasze usługi w Bydgoszczy od 2001 roku. Choć to miasto powinno ocenić współpracę, to my jesteśmy z niej bardzo zadowoleni - nie kryje Sławomir Murawski, kierownik bydgoskiego oddziału firmy. - Ujawniamy około czterech tysięcy gapowiczów miesięcznie. To, że bilety przez długi czas nie zdrożały, to przecież także nasza zasługa - uważa kierownik.

Wiele wskazuje, że to właśnie „Renoma” wygra przetarg. I to mimo wielu, trafiających również do naszej redakcji, skarg od niezadowolonych bydgoszczan. I tak jest ich znacznie mniej niż wtedy, gdy za kontrole wzięła się, zbierająca fatalne recenzje, poznańska firma „Konsol”. ZDMiKP wypowiedział jej umowę w 2000 r. - Niezręcznie mi mówić o firmie, która będzie brała udział w ogłoszonym przez nas przetargu. Mogłoby powstać wrażenie, że kogoś faworyzujemy - mówi Bogumił Grenz, rzecznik ZDMiKP. - Jesteśmy jednak zadowoleni ze współpracy z firmą „Renoma”.

Tajemnicą poliszynela jest, że firm, które zajmują się kontrolą biletów i jednocześnie windykacją oraz egzekucją należności, nie ma wiele. Zwykle chcą one wziąć tylko sam tort - wpływy z mandatów, a trudną, kosztowną i czasochłonną windykację zostawić na barkach miasta.

O to, żeby bilety dobrze się w Bydgoszczy sprzedawały, dba 80 kontrolerów (20 na etatach) z „Renomy”. 9 maja dowiemy sie, czy będą mieli jakąś konkurencję.
źródło: Express Bydgoski
link: link do artykułu

Kraw
Posty: 426
Rejestracja: 2007-01-06, 22:21
Lokalizacja: Fordon-bajka
Kontakt:

Post autor: Kraw » 2007-04-13, 23:05

Oj niech zrezygnują z Renonmy;/ tam większość kanarów nie umie się zachować;/
K R Y T Y K poprostu przez duże ,,K''

Awatar użytkownika
X-ik
Posty: 300
Rejestracja: 2007-01-06, 13:59
Lokalizacja: Toru
Kontakt:

Post autor: X-ik » 2007-04-14, 02:40

Krawężnik_2451 pisze:tam większość kanarów nie umie się zachować
Generalnie kanary nie umieją się zachować, w końcu to jakieś tłuki po skończonej podstawówce
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
capone
Posty: 71
Rejestracja: 2007-01-06, 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: capone » 2007-04-14, 08:17

Ale nie wszyscy się tak zachowują ja np miałem kanarów w 69...to pełna kultura" dzień dobry...bilet poporszę" a niektórzy nie wiedzą co to kultura osobista...
Obrazek

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Robert Reimus » 2007-04-14, 09:08

Ja osobiście tylko kilka razy miałem styczność z kanarami, więc nie spotkałem się [jeszcze] z żadnymi przypadkami braku kultury itd.

Awatar użytkownika
Matiss
Posty: 358
Rejestracja: 2007-01-13, 17:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Matiss » 2007-04-14, 09:37

Ja też uwarzam że brakuje im kultury... ;/ i zawsze w niedzielee trafiałem na tych samych linia 93 okołoo godz. 14 z Bałtyckiej :)

Awatar użytkownika
ikarusjelcz
Posty: 84
Rejestracja: 2007-01-27, 22:59
Lokalizacja: Użytkownik

Post autor: ikarusjelcz » 2007-04-14, 09:38

partisan pisze:Ja osobiście tylko kilka razy miałem styczność z kanarami, więc nie spotkałem się [jeszcze] z żadnymi przypadkami braku kultury itd.
to są zwykłe żule, czasami nawet się chowają za kioskami i piją piwka a potem kontrulują bileciki...
"Twoje Posty napisany przez Ciebie na: "Forum Bydgoskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej", zostały usunięte przez Administratora lub Moderatora."

Awatar użytkownika
Matiss
Posty: 358
Rejestracja: 2007-01-13, 17:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Matiss » 2007-04-14, 09:43

ikarusjelcz pisze:to są zwykłe żule, czasami nawet się chowają za kioskami i piją piwka a potem kontrulują bileciki...
i z pijanymi kanarami też już sie spotkałem... poprostu skandal... Coś mi się też przypomina że kiedyś zdarzyło się pobicie pasażera przez pijanego kontrolera?

Awatar użytkownika
Matiss
Posty: 358
Rejestracja: 2007-01-13, 17:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jazda bez biletu i bez stresu?

Post autor: Matiss » 2007-05-10, 14:24


Jeśli Zarząd Dróg Miejskich i Publicznej nie wyrobi się z przetargiem, w lipcu nikt nie będzie łapał bydgoskich gapowiczów.

Wczoraj minął termin składania ofert w przetargu na usługi kontrolerskie w naszym mieście. Nietęgie miny miała zapewne komisja konkursowa, bo okazało się, że... nikt nie chce w Bydgoszczy sprawdzać, czy kasujemy bilety. A właściwie nie chce tego robić na warunkach zaproponowanych przez ZDMiKP. Dotychczasowi kontrolerzy z „Renomy” mogą to robić tylko do końca czerwca. - Decyzja władz spółki była taka, że nie złożyliśmy naszej oferty, bo nie sprostalibyśmy wymaganiom - nie kryje Sławomir Pujszo, dyrektor Zakładu Kontroli Biletów w Renomie.

- Nie wiem jeszcze, czy złożymy swoją ofertę w kolejnej odsłonie przetargu, będzie to zależało od tego, czy zmienią się jego warunki. Podkreślam jednak, że jesteśmy nadal zainteresowani świadczeniem naszych usług w Bydgoszczy i liczymy na współpracę. To, że nikt nie złożył swojej propozycji, jednak o czymś świadczy - uważa dyrektor.

W Bydgoszczy, na różnych zasadach, zatrudnionych jest osiemdziesięciu kontrolerów i pracownicy administracji. Co stanie się z tymi ludźmi, gdy umowa nie zostanie przedłużona? - Zawsze, gdy „traciliśmy” kontrakty w innych miastach, nie zostawialiśmy naszych pracowników na lodzie. Zaproponujemy im zatrudnienie w innych miejscach, myślę, że wielu z nich będzie taką ofertą zainteresowanych – twierdzi Sławomir Pujszo.

Nieoficjalnie wiadomo, że bydgoscy drogowcy są zaskoczeni takim obrotem sprawy, bardzo liczyli bowiem na udział w przetargu dotychczasowego usługodawcy. Już kilka tygodni temu o dobrej atmosferze i jeszcze lepszej współpracy mówili kierownik bydgoskiego oddziału Renomy Sławomir Murawski i rzecznik ZDMiKP, Bogumił Grenz. Wczoraj ten ostatni był w stanie wyjaśnić tylko tyle, że zgodnie z procedurą będzie ogłoszony nowy przetarg. Kiedy to nastąpi i czy jego rozstrzygnięcie poznamy przed 30 czerwca, kiedy wygasa umowa z Renomą, nie umiał już odpowiedzieć.

Zarząd dróg jest w trudnej sytuacji, jeśli nie chce ponieść ogromnych strat w lipcu, będzie musiał skonstruować konkurs tak, żeby zapewnić większe profity startującym w nim firmom. W Polsce jest tylko kilka przedsiębiorstw, które świadcząc usługi kontrolerskie dbają także o windykację należności z niezapłaconych kar. Większość nie chce zajmować się odzyskiwaniem długów, gdyż to trudna, kosztowna i pracochłonna procedura.
http://www.express.bydgoski.pl/look/art ... 1&IdTag=85

Awatar użytkownika
zbylut
Posty: 88
Rejestracja: 2007-05-19, 17:17
Lokalizacja: 4don

kontrole biletów

Post autor: zbylut » 2007-06-16, 11:21

Nidawno mówiono o tym że renoma ma umowę do 1. czerwca. Przedłużyli im, czy ktoś inny kontroluje?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 255
Rejestracja: 2007-02-13, 17:21
Lokalizacja: zza Twoich plec
Kontakt:

Post autor: Martynka » 2007-06-16, 11:46

a nie do 1 lipca? przecież sprawdzają bileciki ;]
To przez nich moje życie pędzi jak TGV :

http://www.regionalgeographic.pl/

http://infobydgoszcz.pl/

http://www.kujawskiportal.pl/index.php


" ... Nie pamiętasz już o smokach i rycerzach, ja zapomnieć nie zamierzam i uważam, że historia lubi się powtarzać... " FokuSmok - Powtarzam się

Jak atropina rozszerzam źrenice, byś poznał kolory świata...

Awatar użytkownika
zbylut
Posty: 88
Rejestracja: 2007-05-19, 17:17
Lokalizacja: 4don

Post autor: zbylut » 2007-06-17, 13:18

nie jeżdzę az tak często ale od 2 mcy nikt odemnie biletu do kontroli nie chciał. a jak kota nie ma to myszy....

Czesto da sie zauwazyć jak prze wejściem do autobusu potencjalny gapowicz pyta się wysiadających: 'czy są kanary?'. A wsiadających kontrolerów na przystanku to już nawet przedszkolaki potrafią rozpoznać.
Na pewno w renomie spadła liczba chętnych do pracy, bo coraz łatwiej znaleźć pracę w mniej wstydliwych zajęciach. Swego czasu słyszałem, że kanar dostaje 20 zł od zapłaconego "mandatu". Teraz pewnie podniesli im stawki ale mnie z całą pewnością forumowicze nie spotkają kontrolującego bilety.

Jakieś 2 mc temu kiedy robiłem zakupy w biedronce, 1 kolega 2. pokazała na jednogo gościa palem i powiedział: 'to kanar'- nie cicho i nbie głośno, ale stojący obok mogli to usłyszeć. Zwłascza młodsi zaczęli przygladać sie kanarowi, na pewno chcąc zapamiętać jego twarz.
słyszałem też jak to dawano łomot kanarom w autobusie, lub na przystankach. Słyszałem też, że jeden oberwał po pracy jak wyprowadzał psa na spacer. Zresztą o takich sytuacjach, o których słyszałem, mozna by pisać i pisać.

Wiecie czy zglosiła się jakaś firma do tego przetargu na kontrolowanie biletów?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-06-17, 13:39

zbylut pisze:nie jeżdzę az tak często ale od 2 mcy nikt odemnie biletu do kontroli nie chciał. a jak kota nie ma to myszy....

Są, działają, w piatek sprawdzali mnie w T3 na odcinku pl Teatralny - r Jagiellonów, wsiadł też koleś z akordeonem, szybko jednak przestał grać :D nawet jednak do niego nie podchodzili ;)
3N Wilczak

Kraw
Posty: 426
Rejestracja: 2007-01-06, 22:21
Lokalizacja: Fordon-bajka
Kontakt:

Post autor: Kraw » 2007-06-17, 20:52

heh ...ja w sumie w 94 kanarów widziałem ostatnio jak jeżdził po starej trasie :D :lol:
K R Y T Y K poprostu przez duże ,,K''

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Post autor: Dawid Szramke » 2007-07-02, 14:47

Kanary ostatnio oblegają linie 74 :). Hmmm ciekawe czy od wczoraj już nie kontrolują ;)

Awatar użytkownika
misieek
Posty: 349
Rejestracja: 2007-09-02, 00:24
Lokalizacja: ...

Post autor: misieek » 2007-07-02, 16:23

VolvoB10B_2690 pisze:Kanary ostatnio oblegają linie 74 :). Hmmm ciekawe czy od wczoraj już nie kontrolują ;)
Narazie nigdzie nikogo nie zauwazylem...

Pewnie nie ma, a gazeta tego nie powie bo mzk by mialo ogromne milionowe conajmniej straty...
Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.

Krzysztof Ziętara
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2215
Rejestracja: 2007-01-12, 00:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof Ziętara » 2007-07-02, 16:54

ŁukaszB pisze:mzk by mialo ogromne milionowe conajmniej straty...
Na litość...
ZDMiKP, nie MZK.

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-07-02, 16:59

ŁukaszB pisze:Pewnie nie ma, a gazeta tego nie powie bo mzk by mialo ogromne milionowe conajmniej straty...

ja myślę że akurat jest odwrotnie, przedłuzyli umowę dlatego gazety nic nie piszą. Dla gazet liczy się jak najszybsze podanie sensacyjnej informacji i walka o czytelnika, to że ZDMiKP ( nie MZK, te ma i tak płacone za wozokilometry ) z powodu nieprzedłużenia umowy miałoby jakieś straty to akurat pewnie ich mało obchodzi. A czy straty byłyby milionowe? nie sądzę, mnóstwo osób ma i tak wykupione sieciówki a większość innych pasażerów ( np. moi rodzice ) kasują i tak zawsze nie z obawy przed kanarami ale z uczciwości. Tak samo jak nie kradną w sklepach nie dlatego że mogliby mieć problemy z policją ale dlatego że po prostu nie są złodziejami, proste. Gdyby okazało się rzeczywiście że kanarów by nie było przez miesiąc to myślę młodzież rzeczywiście przestałaby kasować bilety, choć już teraz wiele osób kalkuluje gdzie skasować a gdzie nie. A menelstwo które z założenia nie płaci za przejazdy i tak nie kasuje biletów choćby nawet kanarzy sprawdzali je w każdym pojeździe.
3N Wilczak

Awatar użytkownika
Matiss
Posty: 358
Rejestracja: 2007-01-13, 17:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Matiss » 2007-07-02, 17:14

hmm 30-ego była łapanka:P Jadąc ze świadectwem do szkoły miałem kontrole w 72 i 3 wracając miałem kontrole w 3 a następnie w 74 :lol:

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-07-02, 17:24

Matik_2785 pisze:hmm 30-ego była łapanka:P Jadąc ze świadectwem do szkoły miałem kontrole w 72 i 3 wracając miałem kontrole w 3 a następnie w 74

pewnie miałeś na myśli piątek 29-ego? w soboty 72 nie jeździ, albo zmienili rozkłady w ostatnim czasie :) ja wtedy też miałem kontrolę jadąc na egzamin T3, wsiedli na Focha-mosty
3N Wilczak

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Post autor: Dawid Szramke » 2007-07-02, 17:30

mc_pele pisze:
Matik_2785 pisze:hmm 30-ego była łapanka:P Jadąc ze świadectwem do szkoły miałem kontrole w 72 i 3 wracając miałem kontrole w 3 a następnie w 74

pewnie miałeś na myśli piątek 29-ego? w soboty 72 nie jeździ, albo zmienili rozkłady w ostatnim czasie :) ja wtedy też miałem kontrolę jadąc na egzamin T3, wsiedli na Focha-mosty
72 nie jeździ w dni wolne :)


Przez ostatnie 2 tygodnie trafiłem na 74 kontrole i tylko na tej linii. Linie tramwajowe są oblegane przez kanarów.

Awatar użytkownika
Krzysztof Juszczak
Posty: 1567
Rejestracja: 2007-02-03, 12:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof Juszczak » 2007-07-03, 00:52

W 2 jest masakra, sa za karzdym razem :P
ZTM Poznań 12 16 51 85 91 201 234 235
ZDMiKP Bydgoszcz 52 55 59 71 32N 35N

Mateusz Machel
Posty: 2888
Rejestracja: 2007-01-06, 14:02

Post autor: Mateusz Machel » 2007-07-04, 17:27

Znoiw sie uczepie, ale ten temat był załozony w maju, czli jakeis dwa miesiace temu, koparko. :)
Ze względu na dobro Stowarzyszenia zawieszam swoją działalność w jego obrębie.
-Kontakt tylko telefoniczny, z forum jestem wylogowany.

Awatar użytkownika
misieek
Posty: 349
Rejestracja: 2007-09-02, 00:24
Lokalizacja: ...

Post autor: misieek » 2007-07-04, 22:42

A tak w ogole, to....są czy nie ma ? :]
Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.

Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 255
Rejestracja: 2007-02-13, 17:21
Lokalizacja: zza Twoich plec
Kontakt:

Post autor: Martynka » 2007-07-07, 01:45

jak już wiemy z autopsji - są ;/
To przez nich moje życie pędzi jak TGV :

http://www.regionalgeographic.pl/

http://infobydgoszcz.pl/

http://www.kujawskiportal.pl/index.php


" ... Nie pamiętasz już o smokach i rycerzach, ja zapomnieć nie zamierzam i uważam, że historia lubi się powtarzać... " FokuSmok - Powtarzam się

Jak atropina rozszerzam źrenice, byś poznał kolory świata...

Awatar użytkownika
misieek
Posty: 349
Rejestracja: 2007-09-02, 00:24
Lokalizacja: ...

Post autor: misieek » 2007-07-07, 01:57

Są jednak wcozraj widzialem :D
Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.

ODPOWIEDZ