Miłośnicy ze Szwajcarii oglądają tramwaje

Miejsce na pozostałe tematy związane z transportem publicznym

Moderator: spooney

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Miłośnicy ze Szwajcarii oglądają tramwaje

Post autor: Dawid Szramke » 2007-05-18, 12:41

Co jest największą atrakcją Bydgoszczy? Fara, spichrze, Kanał Bydgoski? Być może. Ale niektórzy turyści wydają pieniądze tylko po to, by przejechać się naszymi... tramwajami.

Wczoraj do miasta zawitała 30-osobowa grupa miłośników komunikacji ze Szwajcarii. Chcieli zobaczyć nasze tramwaje i zajezdnie na Toruńskiej. Miejskim Zakładom Komunikacyjnym przypadła rola ambasadora miasta. Odwiedzających interesowało wszystko: z którego roku są wagony, jak szybko jadą, czy są regularnie myte.


- Tramwaje to moje hobby - mówił Klaus Rodeck z Basel. - Drugi raz jestem w Polsce, ale w Bydgoszczy jeszcze nie byłem. Wasze wagony robią dobre wrażenie w porównaniu z innymi polskimi miastami. Jednak najnowocześniejsze pojazdy widziałem w Strassburgu. Komunikacja szynowa we Francji jest bardzo nowoczesna - opowiadał emeryt.

Fani tramwajów co roku organizują zagraniczne wycieczki. Byli nawet w Helsinkach i Moskwie. W tym roku mają maraton po Polsce.

- Odwiedziliśmy już Szczecin i Gdańsk. Do was przyjechaliśmy z Elbląga. Po południu wybieramy się jeszcze do Torunia. Czy Bydgoszcz się zmieniła od czasu naszej ostatniej podróży w 1993 roku? Ciężko powiedzieć. Nie mamy czasu, by się tu rozglądać - śmiali się Szwajcarzy.

W grupie znalazła się również kobieta. - To nie moje hobby. Towarzyszę tylko mężowi. Lubię jednak historię - wyjaśniała Verena Berger.

Największą frajdą był przejazd zabytkowym wozem ?Herbrand? do Myślęcinka. Turyści na koniec życzyli powodzenia przy utworzeniu muzeum. Na razie są to tylko marzenia bydgoskich miłośników komunikacji. - Nasze historyczne wagony też czekały kilkanaście lat na remizę. Za dwa tygodnie wprowadzamy się do zabytkowej zajezdni z 1893 roku - cieszył się Ernst Wetzel z Zurichu.
http://www.express.bydgoski.pl/look/art ... 7&IdTag=18

Express Bydgoski
Ostatnio zmieniony 2007-05-19, 16:46 przez Dawid Szramke, łącznie zmieniany 1 raz.

Kraw
Posty: 426
Rejestracja: 2007-01-06, 22:21
Lokalizacja: Fordon-bajka
Kontakt:

Post autor: Kraw » 2007-05-18, 13:07

może jakąś współprace zawiążemy :P????z nimi :)
K R Y T Y K poprostu przez duże ,,K''

Artur Gotowski
Posty: 670
Rejestracja: 2007-01-06, 14:41

Post autor: Artur Gotowski » 2007-05-18, 17:08

z Emerytami? :lol: To tak jakbyś chciał dogadać się z moherami z 59 :lol:

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-05-19, 16:46

VolvoB10B_2690 pisze:Na razie są to tylko marzenia bydgoskich miłośników komunikacji.

Coraz głośniej o nas w mediach :)
3N Wilczak

ODPOWIEDZ