czy w km powinno grać radio?

Miejsce na pozostałe tematy związane z transportem publicznym

Moderator: spooney

Awatar użytkownika
zbylut
Posty: 88
Rejestracja: 2007-05-19, 17:17
Lokalizacja: 4don

czy w km powinno grać radio?

Post autor: zbylut » 2007-05-27, 11:33

Czy wg was w komunikacji publicznej powinno grać radio na cały autobus (a jeśli tak to jakie?) czy może tylko u kierowcy. a może z głosników powinna grać muzyka wybrana przez kogoś z administracji nagrana, a potem odtwarzana w autobusach. (tj. wybrane utwory przeplatane reklamami, za które oczywiście mzk pobiera opłaty)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Artur Gotowski
Posty: 670
Rejestracja: 2007-01-06, 14:41

Post autor: Artur Gotowski » 2007-05-27, 11:41

Kiedyś "Haker" puszczał zetke w jakimś ble ;] Przerywało tylko wtedy kiedy Pani zapowiadała przystanki :) Nie wiem jak on to zrobił ale tak było. W sumie można było puszczać jakieś radio tylko nie za głośno, ale myśle, że może być problem z ZAIKS`em :(

Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 255
Rejestracja: 2007-02-13, 17:21
Lokalizacja: zza Twoich plec
Kontakt:

Post autor: Martynka » 2007-05-27, 12:15

a ja myślę, że każdy z nas ma inny gust muzyczny .. dajmy na to krysia lubi jazz, maciek techno, sebastian rocka , a pani jadzia ze sklepu rap i przeboje lat 70. a kierowca z kolei lubi słuchać radia maryja.... to w takim razie jak to pogodzić? :> niech u kierowcy gra.... na zdrowie ;]
To przez nich moje życie pędzi jak TGV :

http://www.regionalgeographic.pl/

http://infobydgoszcz.pl/

http://www.kujawskiportal.pl/index.php


" ... Nie pamiętasz już o smokach i rycerzach, ja zapomnieć nie zamierzam i uważam, że historia lubi się powtarzać... " FokuSmok - Powtarzam się

Jak atropina rozszerzam źrenice, byś poznał kolory świata...

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Robert Reimus » 2007-05-27, 12:30

hmm..
-jak zwykle może być problem z ZAIKSem. Instytucja zajmująca się braniem kasy za słuchanie muzyki, i za naklejanie hologramów na płytach:/
-każdy faktycznie lubi inny rodzaj muzyki,
-ale jeżeli nie zagłuszałoby to szczekaczki, to w sumie ja nie mam nic przeciwko:)
-no a na różne gusta muzyczne.. najlepsza Trójka Polskie Radio;P [każdy gust muzyczny znajdzie coś dla siebie, a poza tym dużo inteligentnej publicystyki]

Awatar użytkownika
capone
Posty: 71
Rejestracja: 2007-01-06, 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: capone » 2007-05-27, 12:43

Zgadza sie ziootqa lubie techno ;P, a co do tego to tematu kiedyś jechałem zapiekanką (nie pamiętam jaką) to grało radio w głośnikach. Dobra dajmy na to, że niech by grało radio eska. Młodzież by była zadowolona podejżewam a co do "staruchów" to pewnie by chcieli to faszystowskie radio maryja z którego by byli zadowoleni, a młodzież by uciekała przez okna :P Kiedyś gdzieśna forum widziałem ankietę kto co by chciał słyszec w autobusie i było kilka wariantów, ale już nie pamiętam jakich ;P pzdr
Obrazek

Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 255
Rejestracja: 2007-02-13, 17:21
Lokalizacja: zza Twoich plec
Kontakt:

Post autor: Martynka » 2007-05-27, 12:48

Kafra_2456, ale ja tylko dla przykładu :P np moja babcia nie słucha radia maryja więc jej eska by nie przeszkadzała, bo nawet czasami słucha, ale np pani jadzi z plebanii już by się to nie podobało :P
To przez nich moje życie pędzi jak TGV :

http://www.regionalgeographic.pl/

http://infobydgoszcz.pl/

http://www.kujawskiportal.pl/index.php


" ... Nie pamiętasz już o smokach i rycerzach, ja zapomnieć nie zamierzam i uważam, że historia lubi się powtarzać... " FokuSmok - Powtarzam się

Jak atropina rozszerzam źrenice, byś poznał kolory świata...

Awatar użytkownika
capone
Posty: 71
Rejestracja: 2007-01-06, 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: capone » 2007-05-27, 12:51

Powiem tak na linii 59,57,67 puszczac radio maryja. Na 69 radio eska ;P a dalej mi nic nie przychodzi do głowy ;D
Obrazek

Kraw
Posty: 426
Rejestracja: 2007-01-06, 22:21
Lokalizacja: Fordon-bajka
Kontakt:

Post autor: Kraw » 2007-05-27, 13:06

hehe dobre Kafra XD większość kiermanów z lini fordońskich słucha ,,Złote przeboje'' ;P no cóż każdy ma inny gust ja preferuje radio GRA ,ESKA i ROXI FM ;) młodzi słuchają ESKI ostatni dość często fajnie by było jakby na cay autobus radio grało ;) ale bez przesady moherowe dziadki by syfu narobiły :D że kierman by musiał spucić z tonu ;P
Ostatnio zmieniony 2007-05-27, 13:29 przez Kraw, łącznie zmieniany 1 raz.
K R Y T Y K poprostu przez duże ,,K''

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Post autor: Dawid Szramke » 2007-05-27, 13:25

W autobusach najczęciej słuchane radia to: Radio Elita,Radio Pik,Radio Gra i Radio Eska z moich obserwacji. Napewno inny byłby komfort jazdy gdyby zapuszczona była muzyka.

Awatar użytkownika
Matiss
Posty: 358
Rejestracja: 2007-01-13, 17:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Matiss » 2007-05-27, 18:29

Ja też jestem za radiem ESKA :D w końcu to hity na czasie :P. I myśle że nie miałoby to znaczenia jakie radio oczywiście nie liczą r. maryja!! :lol:

Awatar użytkownika
zbylut
Posty: 88
Rejestracja: 2007-05-19, 17:17
Lokalizacja: 4don

Post autor: zbylut » 2007-05-27, 23:56

jestem przekonany, że eska nie przypadnie wszystkim do gustu, zwłaszcza osobą starszym. Babcie będą nękać kiermana żeby ściszył lub wyłączył. ale puszczając taką neutralną trojkę gdzie mozna dowiedzieć sie czegoś ciekawego, posłuchać kulturalnych prezenterów i gości- chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko. Dalej to roxy i pik.

Znajomy mi opowiadał że jechał z jakąś wycieczką, wśród nich była dość głosna grupka, to włączył na całego busa radio plus (- same łagodne przeboje) i zadziałało, bo po kilku piosenkach coraz bardziej sie wyciszali. Dalej było wesoło, rozmawiali, ale nie byli juz tak uciązliwi.

Ze strachem przed zaiksem to bym nie przesadzał. Pamiętcie jak w zesłzym roku, była zakjona akcja policji na całą bydzie, że wyłapują użytkowników komputerów z nielegalnym oprogmaowanie. W popisowych akcjach skonfiskowano chyba z 10 komputerów. Tak samo jest z zaiksem i póki co nie ma sie co bać.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Matiss
Posty: 358
Rejestracja: 2007-01-13, 17:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Matiss » 2007-05-28, 16:11

jestem przekonany, że eska nie przypadnie wszystkim do gustu, zwłaszcza osobą starszym. Babcie będą nękać kiermana żeby ściszył lub wyłączył
a kto powiedział że ma być głośno? Wydaje mi się że gdyby była możliwość włączenia radia na głośniki to napewno było by cichoo

Awatar użytkownika
Jakub Sobel
Posty: 334
Rejestracja: 2007-02-01, 14:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jakub Sobel » 2007-05-28, 20:56

Raz w 81 na cały bus leciała Eska. I co miałem zrobić? Słuchawki na uszy, volume: max. Heavy metal rulez!!! :P
23-25 Lipiec, Szczytno, Hunter Fest: In Flames, Motorhead, Arch Enemy, Tarja Turunen, Vader i wiele innych. Karnet 3 dni+pole namiotowe 150zł. Ktoś chętny?

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-05-30, 12:56

Ja uważam że powinno - w autobusach MZK Piła zazwyczaj jest włączona na cały autobus ( czasem nawet dość głośno :) ) i podróż mija o wiele przyjemniej, nigdy też nie spotkałem się z jakąś negatywną reakcją ze strony osób starszych ( choć Piła to troche zaściankowy, sielankowy klimat, chamstwa tam prawie w ogóle nie widać może dlatego też starsi ludzie są wyluzowani, do tego wozy jeżdżą pustawe więc nie ma walki o miejsca ani dyskomfortu z powodu tłoku - prawdziwie piknikowa atmosfera, polecam :) ), kierowcy zapuszczają głównie pilską Eskę, RMF oraz ZET, raz zdarzyło mi się że kierman zapuszczał bardzo głośno na cały autobus disco polo z płyt - to dopiero była jazda :lol: Uważam że typ muzyki czy rodzaj rozgłośni powinny być wybierane przez kierowcę i dostosowane do jego gustu - to jego miejsce pracy i powinna być grana muzyka taka która jemu najbardziej poprawia humor i relaksuje go - skorzystają na tym wszyscy. Wiadomo że jak jest fanem rozgłośni typu trójka, zet, rmf , złote przeboje, pik , eska, gra czy inne to nawet wskazane jest żeby włączyć na cały autobus i umilać innym jazdę, jeśli jednak jest fanem metalu czy drum'n'bass to jednak powinien zdawać sobie sprawę że innym taka muzyka może przeszkadzać i raczej włączać ją tylko w kabinie.

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś mój znajomy kierman opowiadał mi że aby słuchać radia w kabinie trzeba mieć pozwolenie od mzk
3N Wilczak

Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 255
Rejestracja: 2007-02-13, 17:21
Lokalizacja: zza Twoich plec
Kontakt:

Post autor: Martynka » 2007-05-30, 16:19

owszem niech zapuszcza muzę ale dla siebie.
To przez nich moje życie pędzi jak TGV :

http://www.regionalgeographic.pl/

http://infobydgoszcz.pl/

http://www.kujawskiportal.pl/index.php


" ... Nie pamiętasz już o smokach i rycerzach, ja zapomnieć nie zamierzam i uważam, że historia lubi się powtarzać... " FokuSmok - Powtarzam się

Jak atropina rozszerzam źrenice, byś poznał kolory świata...

ODPOWIEDZ