Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Miejsce na pozostałe tematy związane z transportem publicznym

Moderator: spooney

Little_Andy
Posty: 11
Rejestracja: 2007-08-17, 21:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: Little_Andy » 2016-01-17, 13:51

Cześć, witam po długiej przerwie. Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu skłoniło mnie do powrotu na forum snrrtp i otworzenie tego wątku.
Pewnie spora część z Was koledzy i koleżanki podróżowała już nową linią tramwajową. Może podzielicie się swoimi obserwacjami? Co na plus, co na minus, co zaskoczyło?

Ja zacznę od siebie. Jechałem wczoraj z synkiem. Trochę broił w tramwaju, więc nie mogłem się skupić na podróży, ale:
-tramwaj stawał na wszystkich światłach na fordonie. ITS jak zwykle okazał się fikcją. Jeżeli tak to ma działać, to może kogoś trzeba w końcu wyrzucić z zdmikp?
-wczoraj nie było jeszcze nowych rozkładów jazdy na telefon na aplikację zdmikp. Tak wielka rewolucja w komunikacji i olewka na rozkład...
-wszędzie gdzie wczoraj jechałem nie działał dynamiczny rozkład jazdy na przystankach! a na fordonie na tablicach rozkładów nie było w ogóle. Za mało czasu na przygotowanie?!

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: Robert Reimus » 2016-01-17, 17:16

Tramwaj (Swing), którym ja jechałem miał problemy z hamowaniem. Na rondzie fordońskim stanął na środku i nagle otworzył drzwi.

Zanim jednak udało mi się wsiąść, czekałem 15 minut na placu Teatralnym, aż coś przyjedzie. Ewidentnie doszło do jakiegoś zatoru (przed godziną 18), bo nie jechało nic w kierunku wschodnim. Poszliśmy więc na przystanek Gdańska / Dworcowa. Tam też coś poszło nie tak, bo tramwaj linii 10 (swing) przyjechał z 11 minutowym opóźnieniem.

Na Fordonie stoi na wszystkich światłach - porażka! Z okna widzę przystanek Kleeberga - na światłach stał każdy z wagonów jaki widziałem.
Little_Andy pisze:-wszędzie gdzie wczoraj jechałem nie działał dynamiczny rozkład jazdy na przystankach! a na fordonie na tablicach rozkładów nie było w ogóle.
W 100% potwierdzam obserwacje przedmówcy. Zignorowanie dynamicznej informacji pasażerskiej w dniu wczorajszym dowodzi ignoracji zdmikp. Czego zabrakło? Testów, czasu?

A, jeszcze ciekawostka z MZK. MZK nie wiedziało, że otwieramy nową linię?

Obrazek

lukasn26
Członek Stowarzyszenia
Posty: 408
Rejestracja: 2014-04-05, 07:51

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: lukasn26 » 2016-01-17, 20:03

Dla mnie linie 3 i 5 to porażka...

Ignacy
Członek Stowarzyszenia
Posty: 758
Rejestracja: 2014-08-18, 21:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: Ignacy » 2016-01-17, 21:21

Takie spostrzeżenie odnoście tego co tam jest napisane :swir:
Jak już to nie "Romanowskiego" tylko "Romanowskiej" :lol:
I Kleberga piszę się tak: Kleeberga :)
Nawet napisać nie potrafią dobrze... porażka totalna.
A222, A223, 579, 655, 812, 867, 897
275+276, 316+317, 229+252, 295+299
2459

ikarusiarz
Posty: 754
Rejestracja: 2007-07-27, 20:32

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: ikarusiarz » 2016-01-17, 21:54

Może średnio pasuje, ale tablice nie działały na placu Kościeleckich. Nocni pasażerowie miotali się jak szaleni. Na pewno, na stronie tej od kościoła, monitory były puste. Na 32 chyba były. To jest szok, że w pierwszej nocy zmian, nie działa system za grube pieniądze.

Awatar użytkownika
Darek
Członek Stowarzyszenia
Posty: 5984
Rejestracja: 2008-02-27, 16:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: Darek » 2016-01-17, 22:04

Jeżeli mowa o otwarciu to zszokowany byłem zachowaniem tłumu. Ludzie bili się o głupie ulotki czy bawełniane worki (!), wkradali się od tyłu do namiotów, odpychali hostessy. Byłem z prezydentem w namiocie podczas krojenia tortu. Jakiś facet wsadzał głowę w łączenia próbując się wdostać do namiotu od tyłu wręcz za moimi plecami (po co??). Ochroniarz go ściągnął. Swoją drogą stania godzinę w kolejce po kawałeczek ciasta nie mogę uznać za coś normalnego.

Co do trasy:
Widać potencjał rozwoju węzła przesiadkowego Bajka, ale to wymaga wzmocnienia relacji Bajka - Tatrzańskie. Powtarzam to i będę powtarzał do znudzenia. Po co kierować cały potok mieszkańców Tatrzańskiego na Twardzickiego skoro węzeł Bajka ma takie możliwości?
Co do priorytetu to niestety czujniki są zbyt blisko skrzyżowań. Na każdym wóz traci po 15-20 sekund. Na każdym kursie można by urwać 1-2 minuty gdyby były w odpowiednich miejscach. W skali np. roku suma zyskanego czasu byłaby ogromna.
Sama inwestycja jest fantastyczna, myślę że byliśmy świadkami jednego z najważniejszych wydarzeń dla miasta w ostatnim stuleciu.
80 lat komunikacji autobusowej w Bydgoszczy 1936-2016

lukasn26
Członek Stowarzyszenia
Posty: 408
Rejestracja: 2014-04-05, 07:51

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: lukasn26 » 2016-01-17, 22:45

Co do ludu i ciasta to koło 13 podeszłem z kolegą do stoiska zobaczyć czy coś jeszcze zostało, nawet się załapaliśmy :) Zresztą co ludzie niektórzy robili to masakra... Co do Herbranda; dlaczego ma taki cichy dzwonek?

michał 78
Posty: 510
Rejestracja: 2010-12-01, 20:03

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: michał 78 » 2016-01-18, 12:28

@ Darek: powinna działać zielona fala ale nadajniki niesprawne wtedy światło wzbudzałoby się przed dojazdem i nie trzeba by sie zatrzymywać. Czas "zielonego" dla tramwaju bardzo krótki- wóz nie zjedzie z jezdni a auta już mają zielone

Awatar użytkownika
Hania
Posty: 140
Rejestracja: 2013-05-07, 10:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: Hania » 2016-01-20, 21:16

Kolejny lipton: na skrzyżowaniach samochody mają zielone do jazdy prosto, tramwaj dostaje swoje światło dopiero jak podjedzie, zatrzyma się i postoi kilka sekund. Przykład: Andersa - Kleeberga.
Jeżeli jest zielone do jazdy prosto, wzdłuż torów, to dla tramwaju też powinno być "zielone"! Nie muszę być inżynierem by dojść do takiego prostego wniosku.
Bylejakości mówmy NIE!

reputed
Posty: 1413
Rejestracja: 2007-01-17, 14:37

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: reputed » 2016-01-20, 21:29

Hania pisze:Kolejny lipton: na skrzyżowaniach samochody mają zielone do jazdy prosto, tramwaj dostaje swoje światło dopiero jak podjedzie, zatrzyma się i postoi kilka sekund. Przykład: Andersa - Kleeberga.
W zasadzie to pozostaje się cieszyć, że nie zamontowali przycisków dla motorniczych.
Podjechałby, zatrzymał tramwaj, wyszedł przycisnąć guzik i poczekałby na pionową szczelinę.
:cegla:

lukasn26
Członek Stowarzyszenia
Posty: 408
Rejestracja: 2014-04-05, 07:51

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: lukasn26 » 2016-01-20, 21:30

Albo pojawiła by się od razu jak naciśnie i jakby wsiadł i ruszył to byłby już poziom :swir:

Luigi
Posty: 111
Rejestracja: 2014-04-23, 18:37
Lokalizacja: Bartodzieje

Re: Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: Luigi » 2016-01-21, 12:41

Taki system jest przy wyjeździe bramą z zajezdni - trzeba wyjść kliknąć i poczekać jakieś 30 sekund na "piona" :)

Little_Andy
Posty: 11
Rejestracja: 2007-08-17, 21:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: Little_Andy » 2016-01-22, 21:01

Dobra, jest kolejny zonk. Wyświetlacze na przystankach są "pomieszane", tzn na Igrzyskowej pokazuje Kleeberga, na Kleeberga Bajkę etc. Pomieszane są nie tylko lokalizacje, ale także rodzaj przystanku (autobus-tramwaj)
Czy ktoś panuje nad tym burdelem? Czy zdmikp operuje tym systemem od wczoraj? Czy to pierwszy tramwaj na świecie? Jakaś innowacja, że mamy takie problemy? Czy znowu niekompetencja!

landart
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-20, 19:35

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: landart » 2016-01-23, 00:07

Hania pisze:Kolejny lipton: na skrzyżowaniach samochody mają zielone do jazdy prosto, tramwaj dostaje swoje światło dopiero jak podjedzie, zatrzyma się i postoi kilka sekund. Przykład: Andersa - Kleeberga.
Mnie to spotkało na skrzyżowaniu Akademicka - Romanowskiej, więc prawdopodobnie tak to działa na każdych światłach na tej trasie. Niestety... :kreci:
Little_Andy pisze: Czy znowu niekompetencja!
W Zarządzie nazywają to chyba "Kalibracją systemu". :P

Awatar użytkownika
Asia S
Posty: 21
Rejestracja: 2013-06-19, 16:25
Lokalizacja: Bydgoszcz Fordon

Otwarcie linii tramwajowej do Fordonu

Post autor: Asia S » 2016-01-26, 16:10

No i dzisiaj już pierwsza awaria - uszkodzenie trakcji. Po Fordonie tramwaje kursują z Łoskonia na Przylesie. Na Przylesiu (autobusowy) dynamiczna informacja pasażerska WYŁĄCZONA. Rozumiem, że kalibracja systemu i nie było rozkładu przez ostatnie dni, ale przecie można zamieścić informację o awarii! Zamiast tego lepiej/łatwiej wyłączyć ekran.
Pozdrawiam, Asia

ODPOWIEDZ