Kwestia wpuszczania pasażerów poza przystankami

Miejsce na pozostałe tematy związane z transportem publicznym

Moderator: spooney

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-09-26, 17:44

ikarusiarz pisze:I będzie problem, bo miejscowa ludność będzie wymagać od ZA T6 zatrzymywania sie na każde żądanie.. Ta linia ma tylko 2 przystanki pośrednie..

eeeee, na Chemicznej to raczej nie będzie miał po co się zatrzymywać ;)

A to niestety, przykre, wina kierowców PKS obsługujących miejscowe szlaki (73, 84..) Sam byłem świadkiem jak zatrzymują sie na skinienie ręka...
tutaj akurat nie dziwię się za bardzo - 73 i 84 to zero korków, spokojny przejazd, sporo czasu na końcówkach - pełen chilloucik, zero stresu, nie ma się co dziwić że kierowcy mają czas i chęć zatrzymywać się nawet poza przystankami - do tego dochodzi słaba częstotliwość na 73 - kiermani wolą zatrzymać się między przystankami niż skazywać pasażera na dreptanie do najbliższego przystanku i czekanie godziny na autobus lub pół godziny aby złapać jadący w przeciwnym kierunku. Podobnie jest w MZK Piła - tam zatrzymanie autobusu między przystankami nie jest żadnym cudem czy wyczynem, tak jak pasażer dobiegający jest zawsze pasażerem autobusu na który biegnie - kierowca zawsze poczeka a jak nie zauważy to pasażerowie zgłaszają że ktoś biegnie i wtedy zatrzymuje się pomimo tego iż już ruszał - zatłoczone centrum dużego miasta rządzi się zupełnie innymi prawami niż słabo zaludnione i zagęszczone połączeniami peryferia czy małe miasta. Na Smukale i Opławcu za Forbusa było tak samo, patrzac na 73 i 84 mozna się spodziewać że za PKSu będzie podobnie.
3N Wilczak

ikarusiarz
Posty: 754
Rejestracja: 2007-07-27, 20:32

Post autor: ikarusiarz » 2007-09-26, 19:17

Bracie! Widzę, że nie masz pojęcia o skutkach prawnych takiego postępowania..
Wchodzisz do wozu padasz na twarz i wygrywasz z kierowca każdą sprawę w sądzie. On buli tobie rentke, a jak nie to idzie siedzieć..
Komunikacja miejska to przewozy regularne, a nie taksówki..
Polecam wyprawe do ITD i tam dowiedz sie ile to kosztuje

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-09-26, 21:15

ikarusiarz pisze:Bracie! Widzę, że nie masz pojęcia o skutkach prawnych takiego postępowania..
mam pojęcie, mój znajomy kierman cały czas mi opowiada "zaczniesz jeździć to pamiętaj żeby nikogo nie wpuszczać poza przystankami - coś sobie zrobi i do końca życia się nie wypłacisz" - ale on jeździ na 79, na takiej 73 jak zauważyli inni koledzy i ja sam byłem świadkiem, jeździ co najmniej jeden kierman z Łęgnowa, wszystkim macha po drodze, wszystkich zna, na pewno wie kto jeździ i o jakiej porze - raczej wie kogo można wpuszczać poza przystankami a kogo nie można, gdy ktoś ze znajomych jest w stanie bardzo wskazującym też pewnie nie ryzykuje. Jeśli już nawet dojdzie do jakiegoś wypadku to chyba znajomy nie pozwie kolegi dlatego że ten chciał mu zrobić przysługę... Skoro jak sam napisałeś kierowcy na 73 i 84 ( 58 też, zdarza się nawet na 59 ) wpuszczają pasażerów pomiędzy przystankami to chyba nikt z nich nie doświadczył sytuacji o której napisałeś powyżej - nie należy więc zbytnio demonizować całej sytuacji i posądzać każdego pasażera chcącego wsiąśc poza przystankiem o to że robi to tylko po to żeby złamać sobie kręgosłup i od razu pozwać kierowcę do sądu
3N Wilczak

Kraw
Posty: 426
Rejestracja: 2007-01-06, 22:21
Lokalizacja: Fordon-bajka
Kontakt:

Post autor: Kraw » 2007-09-26, 21:28

ikarusiarz pisze:Bracie! Widzę, że nie masz pojęcia o skutkach prawnych takiego postępowania..
Wchodzisz do wozu padasz na twarz i wygrywasz z kierowca każdą sprawę w sądzie. On buli tobie rentke, a jak nie to idzie siedzieć..
Komunikacja miejska to przewozy regularne, a nie taksówki..
Polecam wyprawe do ITD i tam dowiedz sie ile to kosztuje
Oj dokładnie tak.Do wsiadania i wysiadania są wyznaczone miejsca i tego trzeba się trzymać .A że ktoś tego nie rozumie...to trudno.Gdyby można było dowoli wysadzać kogoś gdzie kolwiek to przystanki byłyby niepotrzebne.

Taksówki są od tego...i częściowo busiarstwo ale nie mzk;)
K R Y T Y K poprostu przez duże ,,K''

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-09-26, 22:05

Krawężnik_2451 pisze:A że ktoś tego nie rozumie...to trudno.


masz na myśli mnie czy pasażerów i kierowców na 73 i 84? :]
3N Wilczak

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-09-26, 22:08

Krawężnik_2451 pisze:Taksówki są od tego...i częściowo busiarstwo ale nie mzk;)

mówimy o PKSie i Forbusie :]
3N Wilczak

Kraw
Posty: 426
Rejestracja: 2007-01-06, 22:21
Lokalizacja: Fordon-bajka
Kontakt:

Post autor: Kraw » 2007-09-26, 23:10

mc_pele pisze:masz na myśli mnie czy pasażerów i kierowców na 73 i 84? :]
kierowców ;] na własną odpowiedzialność jak wypuczają to dobrze... ale kiedyś się przejadą...


mówimy o PKSie i Forbusie :]

A jakie to ma znaczenie ? kierowca w mzk jest innym kierowcą od forbusowskiego albo pksu?? ee bez przesadyzmu...,,Kierowca to kierowca'' obojętnie czy pks czy forbus czy też moje ukochane mzk ;) .Każdego kierowce te same przepisy obowiązują ;)
K R Y T Y K poprostu przez duże ,,K''

Krzysztof Ziętara
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2215
Rejestracja: 2007-01-12, 00:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof Ziętara » 2007-09-27, 13:06

Ustawa o transporcie drogowym jest pod tym względem mocno głupawa, ale dopóki istnieje trzeba jej przestrzegać.

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Post autor: Dawid Szramke » 2007-09-27, 16:32

Podobna sprawa jest jak autobus staje na światłach,a jakaś babunia lub dziadzia chcą wsiąść pukając w drzwi autobusu. Byłem świadkiem kilku takich zdarzeń.

Awatar użytkownika
misieek
Posty: 349
Rejestracja: 2007-09-02, 00:24
Lokalizacja: ...

Post autor: misieek » 2007-09-28, 00:21

Wychodze z zalozenia ze zawsze mozna sprobowac spytac, za pukac. Co szkodzi? Nam sie nie zdarza ? Tez czasem bysmy chcieli. A to czy tak sie stanie czy tez nie to sprawa kierowcy.


Ostatnio usnalem w auobusie :P i mnie tez kierman nie na przystanku wypuscil a mowi ze nie kazal wysiasc bo nei smierdzialem heh :P Jechal juz do zajezdni a wysadzil mnie na luku na tatrzanskim:P

Awatar użytkownika
zbylut
Posty: 88
Rejestracja: 2007-05-19, 17:17
Lokalizacja: 4don

Post autor: zbylut » 2007-09-28, 16:01

Swego czasu w Kartuzkim Gryfie widniała taka informacja: "Nie proś kierowcy o zatrzymanie sie poza przystankiem, bo ta uprzejmośc może go kosztować 3 000 zł".
I taką karę może dostać kierowca za wpyuszczenie/ wypuszczeenie pasażera poza rozkałdowym przystankiem.

A odpowiedzialnośc kiermana kiedy coś się stanie podczas wsiadania/wysiadania poza przystankiem jest ewidenta( może nie moralna ale finansowa na pewno). Wiadomo, różne rzeczy się dzieją, nikt nie jest winny temu że człowiek poslizgnął się wychodząc z autobusu na chodnik, bo to samo mogło się wydarzyć kiedy schodził na przystanek, ale podstawową róznicą jest fakt, że przystanki są ubezpieczone.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ikarusiarz
Posty: 754
Rejestracja: 2007-07-27, 20:32

Post autor: ikarusiarz » 2007-09-28, 21:57

Jak znam życie, gdyby się coś stało na przystanku to czy były by trupy, czy nie, ktoś "życzliwy" podpowiedział by ofiarom jak tu parę groszy można zarobić...
Podaje przykłady: Na jednej z pętli kierowca z PKS wpuszcza całą chmarę dzieciaków ze szkoły do autobusa.. Dodam: autobus liniowy i stoi poza przystankiem..., ruchliwa ulica...
Pan z 301 wypuszcza laseczkę na jezdni, która wchodzi mi wprost pod moje auto.. cofneła sie w ostatniej chwili.. Dodam: Moje auto ważyło ponad 26 ton..

ikarusiarz
Posty: 754
Rejestracja: 2007-07-27, 20:32

Post autor: ikarusiarz » 2010-06-07, 21:15

W "BB" budują drogę. Korek ogromny, ale idzie dość szybko i sprawnie. Autobus stoi na wysokości Fiat-a, silnik wyłączony. Przytaczam rozmowę między kierowcą (Ja), a zramolałym, dziadkiem (Dz):

Dz-Wypuść mnie pan!
Ja-Wypuszczam tylko na przystanku...
Dz-Przecież stoimy już tak długo.
Ja-...
Dz-I tak cię zwolnią...
Ja-To sobie znajdę inną pracę, nie mam z tym problemu...
Dz-Tylko wy (MZK) macie z tym problem!
Ja-...
Dz-Zlikwidować to MZK!
Ja-...
Dz-Powinni wam płacić za punktualność!
Ja-...(rozwinę skrzydła i polecę -pomyślałem sobie w duchu)
Dz-I TAK JUŻ NIEDŁUGO TU POJEŹDZICIE!!!
Ja-...
Dz-Coś tam znowu o MZK w nawiązaniu do 92.
Ja-...(Rozryrałem na cały regulator jakiś koncert symfoniczny...)


Co mnie wkurza, to postępowanie innych przewoźników: busy i PKS-y. Wysadzają wszędzie, gdzie się da... Np Przed światłami (Szubińska-Żwirki). Ludki chcą tego samego, a potem MZK jest najgorsze...

Kamil3836
Posty: 2637
Rejestracja: 2009-02-18, 12:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kamil3836 » 2010-06-07, 21:23

ikarusiarz pisze:Ludki chcą tego samego, a potem MZK jest najgorsze...
Jakby wlepili kierowcy mandat, to by nie pozwalał na to.
ikarusiarz pisze:.(Rozryrałem na cały regulator jakiś koncert symfoniczny...)
I bardzo dobrze, w końcu [err=nie którym] niektórym[/err] ludziom nie da się przemówić prawdy.
ikarusiarz pisze:Dz-Powinni wam płacić za punktualność!
Z jego emerytury? :lol: Przez korki niestety nie da się przelecieć.
Ostatnio zmieniony 2010-06-08, 15:12 przez Kamil3836, łącznie zmieniany 2 razy.
1, 2, 3, 4, 6, 8, 72, 79
Linia 2 kierunek Rondo Kujawskie
Linia 2 kierunek LAS GDAŃSKI
520, 692, 787.
289, 296+7, 362+3, 364, 365.
Obrazek

micha

Post autor: micha » 2010-06-08, 08:55

@ ikarusiarz: Pocieszę Cię innym faktem: ostatnio kolega widział jak busiarz wysadzał gościa poza przystankiem i władował się na ITD-1000zł i 10 punktów.

Awatar użytkownika
Tom
Posty: 263
Rejestracja: 2007-05-09, 14:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tom » 2010-06-08, 15:44

Panowie, zgodnie z przepisami o transporcie drogowym za zabieranie lub wysadzanie pasażerów poza przystankami wyznaczonymi w rozkładzie jazdy stanowiącym załącznik do zezwolenia, kara wynosi 3.000 zł i takowa jest nakładana przez ITD.

ikarusiarz
Posty: 754
Rejestracja: 2007-07-27, 20:32

Post autor: ikarusiarz » 2010-06-08, 20:45

ikarusiarz pisze:Dz-I TAK JUŻ NIEDŁUGO TU POJEŹDZICIE!!!
Dlatego ten post umieściłem w innym dziale, ale co tam...

/s: sam widzisz że dyskusja zeszła z tematu więc OT został przeniesiony
Ostatnio zmieniony 2010-06-08, 20:50 przez ikarusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ