66- na Glinki

Zgłaszane propozycje nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i nie należy ich z nim utożsamiać. Ponadto część propozycji zgłaszana jest przez osoby nie będące członkami Stowarzyszenia.

Moderator: spooney

Awatar użytkownika
Darek
Członek Stowarzyszenia
Posty: 5984
Rejestracja: 2008-02-27, 16:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

66- na Glinki

Post autor: Darek » 2008-09-30, 14:10

W związku z tym że linia ta na większości trasy wozi powietrze proponowałbym trasę:
PL. KOŚCIELECKICH- Kujawska- J.P.II- Glinki- Cmentarna- ROZŁOGI

Myślę że byłby to dobry pomysł ponieważ przy trasie znalazłoby się parę "zapomnianych" osiedli, skąd ludzie mają dość daleko i na 80, na 4, oraz 68 i 53.
Kursy co 20/40 minut, wozy 8/10 metrowe.
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 00:08 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2008-10-01, 07:11

Dobra inicjatywa, tylko w takim przypadku od komunikacji odcinasz też dość sporą połać miasta wycofując autobus z ulicy Glinki oraz Wzgórze Wolności traci połączenie z Carrefourem które wydaje mi się że jest zagwarantowane w umowie miasta z siecią.
Ja w temacie o 53 zaproponowałem 66 na trasie PL KOŚCIELECKICH-KUjawska-Wojska Polskiego-Magnuszewska-Glinki-Jana Pawła II-CARREFOUR, myślę że można by to jakoś zgrać by wilk był pełny i owca cała i zamiast wożącego co 15 minut powietrze 66 na trasie Kościeleckich-Wzgórze Wolności można by wprowadzić dwie linie - 66 na trasie którą proponujesz + 83 na trasie którą zaproponowałem jako uzupełnienie oferty 53, połączenie Wzgórza Wolności z Carrefourem oraz komunikację w ciągu ulicy Glinki.
3N Wilczak

Awatar użytkownika
spooney
Członek Stowarzyszenia
Posty: 6536
Rejestracja: 2008-08-21, 17:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: spooney » 2008-10-01, 16:13

Darek pisze:PL. KOŚCIELECKICH- Kujawska- J.P.II- Glinki- Cmentarna- ROZŁOGI
Kolega mc_pele zauważył, że taka trasa pozbawiłaby komunikacji mieszkańców ulicy Glinki, więc proponowałbym nieznaczną
modyfikację pomysłu Darka z pętlą w okolicy skrzyżowania Cmentarna - Dobrzyńska lub Cmentarna - Łucka:

Pl. Kościeleckich - Kujawska - J.P. II (Carrefour) - Glinki - Rozłogi - Cmentarna
mc_pele pisze:83 na trasie którą zaproponowałem jako uzupełnienie oferty 53, połączenie Wzgórza Wolności z Carrefourem
To już chyba lekka przesada z wygodnictwem w dojazdach do marketów.
Można się przejść na przystanek "darmobusa" lub podjechać MZK, cenowo wychodzi na to samo (66 lub np. 69+darmobus).
Powietrzowozów nam nie potrzeba więcej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2008-10-01, 18:34

spooney pisze:To już chyba lekka przesada z wygodnictwem w dojazdach do marketów.

Myślę podobnie ale naprawdę coś czuję że za przebudowę skrzyżowania Jana Pawła II z Brzozową i Kujawską przez Carrefour miasto zagwarantowało komunikację z najbliższymi osiedlami oraz pozwolenia na 350 i 351.

spooney pisze:69+darmobus

Przesiadać się na autobus kursujący co godzinę? Nie bardzo...
3N Wilczak

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Robert Reimus » 2009-01-19, 23:39

To ja mam zupełnie inny pomysł na 66 (lub ew. jakąś nową linię)
Plac Kościeleckich - Kujawska, Jana Pawła II, Glinki, Cmentarna, Dobrzyńska - Wąbrzeska (pętla na Dobrzyńska x Wąbrzeska)

Ulice Cmentarna i Dobrzyńska wchodzą w grę po ich "uporządkowaniu".
Częstotliwość w szczycie 20min pewnie by wystarczyła.
Wszyscy się uparli że 66 musi jechać gdzieś na Wyżyny czy Wzgórze Wolności... a mnie nie przekonuje ani pętla na Wzgórzu Wolności ani na Kapuściskach.

/p: pisząc ten post nie zauważyłem że podobna propozycja już istnieje w innym temacie, więc scaliłem je
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 00:08 przez Robert Reimus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Darek
Członek Stowarzyszenia
Posty: 5984
Rejestracja: 2008-02-27, 16:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Darek » 2009-01-19, 23:43

viewtopic.php?t=1626

Zauważyłem że mamy na forum conajmniej 3 prawie identyczne tematy.
Jakbyś, Partisan nazwał pętlę końcową? Moja propozycja to Rozłogi od jednej ulic w okolicy. Tak fajnie sienkiewiczowsko ;)

/p: nieco uporządkowałem te tematy, dzięki.
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 00:19 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ