81 Auchan <-> Nad Wisłą

Zgłaszane propozycje nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i nie należy ich z nim utożsamiać. Ponadto część propozycji zgłaszana jest przez osoby nie będące członkami Stowarzyszenia.

Moderator: spooney

Artur Gotowski
Posty: 670
Rejestracja: 2007-01-06, 14:41

81 Auchan <-> Nad Wisłą

Post autor: Artur Gotowski » 2010-03-18, 00:57

Witam.
Przedstawiam mój pomysł zmiany trasy linii nr 81.

Moja propozycja: AUCHAN > Rejewskiego > Matki Teresy z Kalkuty > Romanowskiej > Akademicka > Andersa > Brzechwy > Fordońska > Bydgoska > Stary Fordon > Wyzwolenia > Andersa > Piłsudskiego >NAD WISŁĄ
Obrazek

Cel zmiany:
- Zapewnienie kursów przez CO mieszkańcom osiedla Nad Wisłą, których w dzień powszedni praktycznie nie ma (pierwszy o 21:39). Przypomnę, że mieszkańcy tego osiedla właśnie na to się żalili na łamach lokalnej prasy.
- Lepsze wykorzystanie linii nr 81

Argumenty za zmianą:
- Nikłe zainteresowanie linią 81 na odcinku od Wyzwolenia (od Carrefour Express) do pętli Tatrzańskie.
- Linia 69 z częst. co 30 min. zapewnia dojazd do CO z osiedla Tatrzańskiego. 81 jest tu zbyteczne.
- Wspomniany już brak kursów z Nad Wisłą do CO.

Koncepcja:
- Korekta trasy przebiegu linii według trasy podanej powyżej.
- Likwidacja jednego z dwóch kursów przez CO linii nr 70 z Mariampola, czyli 3 kursy przez UTP i 1 przez CO (obecnie 2 przez UTP i 2 przez CO)
- Synchronizacja rozkładów linii nr 70 i 81 tak, aby kursy przez CO wychodziły śr. co 30 min. poza szczytem i w dni wolne oraz śr co. 20 min. w szczycie (Na 81 są wtedy 2 kolejności a liczba wozokm musi być +/- taka sama z racji umowy z przewoźnikiem).

Mam nadzieję, że napisałem w miarę jasno ;)

reputed
Posty: 1413
Rejestracja: 2007-01-17, 14:37

Post autor: reputed » 2010-03-18, 01:13

Przecież z przystanku "Swobodna" 70 do Centrum Onkologii jedzie co 30 minut! Ulica Swobodna to też jest osiedle Nad Wisłą. Przejście z pętli na przystanek przy Swobodnej zajmuje max. 5 minut. Wobec tego argument Twój z zapewnieniem dojazdu do CO mieszkańcom osiedla Nad Wisłą uważam za bzdurny.

Obecna trasa linii 81 jest najlepsza jaka mogła być. Wzdłuż ul. Wyzwolenia linia ta uzupełnia linię 65. Nie widzę jakichkolwiek racjonalnych argumentów aby na tę chwilę zmieniać trasę linii 81.

Artur Gotowski
Posty: 670
Rejestracja: 2007-01-06, 14:41

Post autor: Artur Gotowski » 2010-03-18, 01:19

Po raz kolejny nie rozumiesz. :) Chodzi mi o ludzi, z krańców osiedla (np. ulica Altanowa i przyległe) z których już nie jest tak blisko na Swobodną. Trzeba pamiętać też, że głównie chodzi tu o ludzi starszych i schorowanych. To właśnie oni prosili o kursy przez CO z pętli.

Poza tym nie kwestionuje całej trasy 81 tylko jej końcówkę. A i napewno 81 nie uzupełnia 65 skoro praktycznie nikt z tego nie korzysta ;)

reputed
Posty: 1413
Rejestracja: 2007-01-17, 14:37

Post autor: reputed » 2010-03-18, 01:24

Artur Gotowski pisze:Chodzi mi o ludzi, z krańców osiedla (np. ulica Altanowa i przyległe) z których już nie jest tak blisko na Swobodną.
Oni w ogóle nie mają blisko do komunikacji. Dziadek mojej dziewczyny porusza się o lasce i jakoś nie marudzi, że ma daleko na autobus do CO. Jak komuś nie pasuje dojście do Swobodnej to zawsze ma przystanek "Stary Fordon", gdzie zatrzymuje się 81.

A sam fakt, że do Tatrzańskiego prawie nikt nie jeździ nie jest argumentem by zmieniać trasę. Tym bardziej, że odcinki są podobnej długości.

Artur Gotowski
Posty: 670
Rejestracja: 2007-01-06, 14:41

Post autor: Artur Gotowski » 2010-03-18, 01:35

volvo7000A pisze:A sam fakt, że do Tatrzańskiego prawie nikt nie jeździ nie jest argumentem by zmieniać trasę. Tym bardziej, że odcinki są podobnej długości.
Yhym, czyli jeżeli można lepiej wykorzystać daną linię poprzez zwiększenie liczby pasażerów, gdy obecnie prawie nikt z niej nie korzysta to mimo wszystko nie należy tego robić tak? Lepiej niech autobus wozi powietrze? No dość ciekawa opinia...
volvo7000A pisze:Oni w ogóle nie mają blisko do komunikacji. Dziadek mojej dziewczyny porusza się o lasce i jakoś nie marudzi, że ma daleko na autobus do CO.
Owszem, nie mają blisko a teraz mają jeszcze dalej (gdy chce ktoś jechać do CO z NW to musi iść na Swobodną), więc skoro mogą mieć bliżej to dlaczego nie?
volvo7000A pisze:Jak komuś nie pasuje dojście do Swobodnej to zawsze ma przystanek "Stary Fordon", gdzie zatrzymuje się 81.
Tak aczkolwiek jest to pewna odległość po nie najlepszej nawierzchni. Zresztą sam powinieneś to wiedzieć.

Artur Gotowski
Posty: 670
Rejestracja: 2007-01-06, 14:41

Post autor: Artur Gotowski » 2010-03-18, 12:21

Nazario pisze:jest słaby, ponieważ jak komuś zależy na czasie to wsiądzie w bus 304, który jedzie do CO.
No tak, ale chodzi tu o zapewnienie komunikacji publicznej... prywaciarzy pomijamy.
Poza tym 304 już długo nie będzie jeździł ;)

reputed
Posty: 1413
Rejestracja: 2007-01-17, 14:37

Post autor: reputed » 2010-03-18, 15:58

Artur, ile osób z rejonu Altanowej dojeżdża do CO? 3, 5, 10?
Nawet jeśli 10 osób, to jak często oni jadą na badania? Z reguły raz na kwartał. Rzadko raz w miesiącu. Takich przejazdów rocznie jest max kilkadziesiąt - argument ze schorowanymi staruszkami dreptającymi o balkoniku kilkaset metrów na przystanek odpada.

Awatar użytkownika
spooney
Członek Stowarzyszenia
Posty: 6536
Rejestracja: 2008-08-21, 17:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: spooney » 2010-03-18, 16:04

volvo7000A pisze:argument ze schorowanymi staruszkami dreptającymi o balkoniku kilkaset metrów na przystanek odpada.
Racja :)
Ostatnio odnoszę wrażenie, że z Centrum Onkologii korzystają tylko mieszkańcy Fordonu :kreci: oj biedacy... a co mają powiedzieć mieszkańcy innych części miasta? Im też autobus nie podwozi tyłka z pod bloku pod CO... To już jakaś paranoja z tym CO...

Ps. Ja też chcę mieć 69 u siebie pod blokiem bo sąsiadka chora na raka musi aż 10min. iść na obecny przystanek...
Obrazek

Awatar użytkownika
pawel_nk
Posty: 419
Rejestracja: 2007-06-20, 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pawel_nk » 2010-03-18, 23:39

volvo7000A pisze:Takich przejazdów rocznie jest max kilkadziesiąt - argument ze schorowanymi staruszkami dreptającymi o balkoniku kilkaset metrów na przystanek odpada.
Poza tym ta część społeczeństwa ma już w zdecydowanej większości przejazdy darmowe. Także jazda z przesiadką nie powinna robić problemu.

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Robert Reimus » 2010-03-25, 13:15

volvo7000A pisze:Artur, ile osób z rejonu Altanowej dojeżdża do CO? 3, 5, 10?
Nawet jeśli 10 osób, to jak często oni jadą na badania? Z reguły raz na kwartał. Rzadko raz w miesiącu. Takich przejazdów rocznie jest max kilkadziesiąt - argument ze schorowanymi staruszkami dreptającymi o balkoniku kilkaset metrów na przystanek odpada.
Zgadzam się. Coprawda nie potwierdzę tego badaniami, ale zawsze miałem wrażenie, że na takim Leśnym, Błoniu itp, mieszka więcej osób starszych niż na osiedlu Nad Wisłą. Nie dajmy się zwariować z Centrum Onkologii.

Nie z każdego osiedla jest taki dobry dojazd do CO jak z osiedla Nad Wisłą.

A 81 ma zapewniać komunikację w rejonie ul. Wyzwolenia, łączyć Stary Fordon z Nowym, no i spełniać pewne funkcje linii lokalnej (pomijam fakt, że sprawne połączenie różnych osiedli Fordonu jest utrudnione ze względu na chaotyczne rozmieszczenie i dziwny układ ulic).

ODPOWIEDZ