Zmiana trasy wariantu 59K

Zgłaszane propozycje nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i nie należy ich z nim utożsamiać. Ponadto część propozycji zgłaszana jest przez osoby nie będące członkami Stowarzyszenia.

Moderator: spooney

77Niklowa
Posty: 105
Rejestracja: 2014-11-21, 17:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zmiana trasy wariantu 59K

Post autor: 77Niklowa » 2014-12-28, 21:42

W lipcu stowarzyszenie proponowało skierowanie wariantu 59K do przystanku Łukasiewicza po trasie linii 61 w celu lepszego skomunikowania 'głębi' Kapuścisk. Chciałbym zaproponować modyfikację tej propozycji. Moja propozycja jest taka:
Błonie - ... - Skłodowskiej-Curie - Łęczycka - Kazimierza Wielkiego - Planu 6-letniego - Sandomierska - Baczyńskiego - Wojska Polskiego - Kapuściska

Prawdopodobnie różnica kosztów nie byłaby duża, bowiem długość trasy jest podobna do obecnej. Dodatkowo można uruchomić przystanek na żądanie w połowie Sandomierskiej, na pewno poprawiłoby to dostępność komunikacji w tym rejonie. Jedynym minusem mojego pomysłu byłby fakt, że autobus ominie przystanek Woj. Polskiego / Planu 6-letniego, ale z tego co wiem ruch na nim jest niewielki.
Czekam na opinie :)

reputed
Posty: 1413
Rejestracja: 2007-01-17, 14:37

Re: Zmiana trasy wariantu 59K

Post autor: reputed » 2014-12-28, 23:06

Dobry pomysł.
W ogóle przystanki na osiedlu są nieciekawie rozmieszczone.
Pierwszy dla 61 powinien być przy przychodni diabetologicznej (jest nawet zatoczka), drugi przy Sandomierskiej lub Łukasiewicza (najlepiej zatoka dawnej szkoły).

Jeżeli 59 miałby jechać Sandomierską to przystanek powinien być koło Collegium Medicum (dawne przedszkole) i później na rogu Baczyńskiego/Sandomierska i przy Baczyńskiego/Zachemowska (przych. diabetologiczna)

ODPOWIEDZ