Połączenie 51/58 z 66/68

Zgłaszane propozycje nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i nie należy ich z nim utożsamiać. Ponadto część propozycji zgłaszana jest przez osoby nie będące członkami Stowarzyszenia.

Moderator: spooney

Awatar użytkownika
lukezaa
Posty: 54
Rejestracja: 2014-04-22, 00:21

Połączenie 51/58 z 66/68

Post autor: lukezaa » 2017-06-29, 19:10

Witam

Od dłuższego czasu po głowie chodzi mi pomysł połączenia linii 51/58 z 66/68 wraz z utworzeniem pętli na Wyżynach. Sama pętla mogła by być umieszczona mniej więcej w połowie trasy obecnej 66/86. Przy czym zakładam, że 51 jeździło by przez Wąbrzeską tak, aby nie przedłużać długich kursów 58. Oczywiście na odcinku Wyżyny-Rondo Bernardyńskie 51 i 58 miały by inne trasy. Do tego co drugi kurs 58 przez Sanatorium. Ewentualnie w sezonie co dwie godziny kurs nie do Opławca, ale na ogrody działkowe z przystankiem końcowym przy sklepie który jest koło ROD Malwa. Same zmiany myślę mogły by być wprowadzone po budowie torowiska na Kujawskiej. Tak, aby była możliwość łatwej przesiadki na Rondzie Bernardyńskim.

Ten pomysł motywuje głównie tym, że dzięki niemu będzie można usunąć autobusy z Placu Kościeleckich, a jezdnie od strony kościoła zamienić w deptak. Najlepiej na taki jak jest na ul. Długiej tak, aby autobusy nocne mogły nadal z niego korzystać. Sądzę, że nocne autobusy nie będą go tak dewastować. A przy okazji ograniczy się ruch kołowy w mieście oraz poszerzy to możliwości rewitalizacyjne placu Kościeleckich. Poza tym będzie można usunąć autobusy z ronda Jagiellonów poza sezonową linią 99. Ewentualnie linię 99 będzie można przenieść na pętlę na Błoniu lub na rondo Kujawskie. Zakładam też, że na linii będą brygady mieszane MZK i KDD do czasu ogłoszenia nowego przetargu.

Sama propozycja tras też nie jest ostateczna jednak w razie potrzeby mogę opracować mapki. Bo trudno słownie jest opisać tą trasę.

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Połączenie 51/58 z 66/68

Post autor: Robert Reimus » 2017-07-18, 08:01

lukezaa pisze:Sama propozycja tras też nie jest ostateczna jednak w razie potrzeby mogę opracować mapki. Bo trudno słownie jest opisać tą trasę.
Od tego powinieneś zacząć ;)
lukezaa pisze:Sądzę, że nocne autobusy nie będą go tak dewastować.
Będą :cool:

ODPOWIEDZ