69

Zgłaszane propozycje nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i nie należy ich z nim utożsamiać. Ponadto część propozycji zgłaszana jest przez osoby nie będące członkami Stowarzyszenia.

Moderator: spooney

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

69

Post autor: Robert Reimus » 2008-01-18, 03:06

Już widzę tą burzę, ale co mi tam.

Ustalmy na początek kilka faktów:

-nie ma osób które dzień w dzień, 2x dziennie pokonywałyby trasę Tatrzańskie - Błonie (lub ilość osób można policzyć na palcach),
-ludzie masowo korzystają z tejże linii ze względu na wygodnictwo: nie trzeba się przesiadać, gdzie by się chciało tam się dojedzie. Fakt że na większej długości trasy jeździ pełny dowodzi tego ile "potoków" tak naprawdę linia obejmuje,
-na takiej trasie i z taką częstotliwością nie będzie punktualnie. Nigdy.
-o tym jak autobusom służy 69 nie będę znowu pisał. Wystarczy popatrzeć ile jest awarii i ile Ikarusów zarżnięto na tej trasie.
-mój pomysł to w tej chwili rozważanie teoretyczne, zdaję sobie sprawę że przetarg, że tamto sramto.
_________________
Podział 69 na 3 linie:
-1. Tatrzańskie- Wyścigowa (A, całodzienna)
-2. Wyścigowa- Rondo Kujawskie (T, całodzienna)
-3. Rondo Toruńskie- Błonie (A, całodzienna)

Dlaczego tak..
Z Błonia nadal pozostaje dobry dojazd na Wyżyny i do Ronda Toruńskiego (które jest dla wielu miejscem przesiadki/ wysiadki). Poza Rondem Toruńskim linia nie powinna łapać już takich dużych opóźnień.

Z Fordonu na Wyścigową wiadomo, można uniknąć większych opóźnień, kończy się dublowanie tramwaju. Do tej pory głównie linia 7 traciła przez 69. Bo po co jechać tramwajem z Bartodziejów do Tesco jak można 69 który jeździ jeden za drugim. Tam gdzie jest tramwaj stawiamy na tramwaj. Tramwaj nie dubluje autobusu, autobus nie dubluje tramwaju.

No i tramwaj z Wyścigowej na R. Kujawskie, czyli nadal dobry dojazd z Bartodziejów do Tesco i R. Toruńskiego, połączenie z Wyżynami i Wzgórzem Wolności bez uszczerbku. A jeżeli ktoś z Bartodziejów chce jechać dalej niż na Rondo Kujawskie to może nawet na Toruńskim się przesiąść.

Awatar użytkownika
Krzysztof Juszczak
Posty: 1567
Rejestracja: 2007-02-03, 12:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof Juszczak » 2008-01-18, 11:57

partisan pisze:Z Fordonu na Wyścigową wiadomo, można uniknąć większych opóźnień, kończy się dublowanie tramwaju. Do tej pory głównie linia 7 traciła przez 69. Bo po co jechać tramwajem z Bartodziejów do Tesco jak można 69 który jeździ jeden za drugim. Tam gdzie jest tramwaj stawiamy na tramwaj. Tramwaj nie dubluje autobusu, autobus nie dubluje tramwaju.
Tylko popatrz na kursowanie 7, jeździ wyłącznie w dni powszednie i do tego wyłącznie w szczycie komunikacyjnym, żeby to obsłużyc potrzebny byłby raczej dodatkowy tabor tramwajowy.
ZTM Poznań 12 16 51 85 91 201 234 235
ZDMiKP Bydgoszcz 52 55 59 71 32N 35N

Awatar użytkownika
niuniuch
Posty: 163
Rejestracja: 2007-08-07, 23:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: niuniuch » 2008-01-18, 12:39

Krzysztof II pisze:
partisan pisze:Z Fordonu na Wyścigową wiadomo, można uniknąć większych opóźnień, kończy się dublowanie tramwaju. Do tej pory głównie linia 7 traciła przez 69. Bo po co jechać tramwajem z Bartodziejów do Tesco jak można 69 który jeździ jeden za drugim. Tam gdzie jest tramwaj stawiamy na tramwaj. Tramwaj nie dubluje autobusu, autobus nie dubluje tramwaju.
Tylko popatrz na kursowanie 7, jeździ wyłącznie w dni powszednie i do tego wyłącznie w szczycie komunikacyjnym, żeby to obsłużyc potrzebny byłby raczej dodatkowy tabor tramwajowy.
Jezeli jezdzi w szczycie to tabor przeciez jest ;) Tyle ze stoi w zajezdni nieuzywany poza szczytem ;) Ale tak na marginesie pomysl niezly choc juz widze te protesty pasazerów !
Ja kiedys mialem taki pomysl:
- zeby T7 kursowalo przez caly dzien i tydzien do R. Kujawskiego,
- a z 69 zrobic linie przyspieszoną i miedzy R.Torunskim a Brzozową poginal Al. JP II.

Awatar użytkownika
Krzysztof Juszczak
Posty: 1567
Rejestracja: 2007-02-03, 12:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof Juszczak » 2008-01-18, 12:53

Miałem, tez na myśli dodanie taboru tramwajowego, bo są chyba tylko 4 brygady na 7, tak?
ZTM Poznań 12 16 51 85 91 201 234 235
ZDMiKP Bydgoszcz 52 55 59 71 32N 35N

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Robert Reimus » 2008-01-18, 12:57

Krzysztof II pisze:Tylko popatrz na kursowanie 7, jeździ wyłącznie w dni powszednie i do tego wyłącznie w szczycie komunikacyjnym, żeby to obsłużyc potrzebny byłby raczej dodatkowy tabor tramwajowy.
Ale miałeś się czego uczepić.
Stoi wolny tabor na zajezdni, to raz. Dwa: napisałem że ta linia tramwajowa jeździłaby przez cały dzień.
niuniuch pisze: Ale tak na marginesie pomysl niezly choc juz widze te protesty pasazerów !
Z protestów leniwców i wielkiej afery wywołanej przez Wyborczą zdaję sobię sprawę.
Chociaż argumenty:
-lenistwo
-możliwość przejechania z jednego końca miasta na drugi bez przesiadki (z której niemalże nikt nie korzysta)
jakoś do mnie nie przemawiają.

Przecież to byłoby duże "unowocześnienie"..
dodano:
Dla Rafała: okej, ulepszenie, lepiej?;P
Ostatnio zmieniony 2008-01-18, 13:21 przez Robert Reimus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
niuniuch
Posty: 163
Rejestracja: 2007-08-07, 23:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: niuniuch » 2008-01-18, 13:16

Krzysztof II pisze:Miałem, tez na myśli dodanie taboru tramwajowego, bo są chyba tylko 4 brygady na 7, tak?
Jedna wiecej bylaby potrzebna. Pamietaj ze MZK ma czesc taboru w rezerwie to raz. A dwa jeszcze chyba z 15 wagonow stoi pod plotem i czeka na lepsze czasy. Wiec poprostu musieliby wziasc sie za remoncik jakis ... A 3 dojda nam teraz 2 pesy - co spowoduje ze 4 wagoniki 805Na beda wiecej do dyspozycji.

[ Dodano: 2008-01-18, 11:17 ]
partisan pisze:
Krzysztof II pisze:Tylko popatrz na kursowanie 7, jeździ wyłącznie w dni powszednie i do tego wyłącznie w szczycie komunikacyjnym, żeby to obsłużyc potrzebny byłby raczej dodatkowy tabor tramwajowy.
Ale miałeś się czego uczepić.
Stoi wolny tabor na zajezdni, to raz. Dwa: napisałem że ta linia tramwajowa jeździłaby przez cały dzień.
niuniuch pisze: Ale tak na marginesie pomysl niezly choc juz widze te protesty pasazerów !
Z protestów leniwców i wielkiej afery wywołanej przez Wyborczą zdaję sobię sprawę.
Chociaż argumenty:
-lenistwo
-możliwość przejechania z jednego końca miasta na drugi bez przesiadki (z której niemalże nikt nie korzysta)
jakoś do mnie nie przemawiają.

Przecież to byłoby duże "unowocześnienie"..
hehe unowoczesnienie czego :P ?

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Robert Reimus » 2008-01-25, 17:01

Jak zwał tak zwał. Ulepszenie. I nikt mi nie wmówi że to byłoby gorsze niż stan obecny.

ODPOWIEDZ