Magistrala węglowa

Moderator: spooney

Street Elite
Posty: 78
Rejestracja: 2008-12-07, 23:54
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Magistrala węglowa

Post autor: Street Elite » 2009-09-19, 23:44

Przyznam szczerze, że ta linia kolejowa wręcz mnie fascynuje od kilku lat, kiedy to odbyłem tam pierwsze spacery z Kapuścisk. Cisza, pustka, tajemnica.

W te wakacje zainteresowały mnie informacje w internecie o kursowaniu przez magistralę pociągów pasażerskich z powodu jakiegoś remontu. Postanowiłem wybrać się na spacer i powspominać. Wracając z dworca łęgnowskiego na Wyżyny zobaczyłem przejeżdżające wagony Arrivy, na drugi dzień o tej samej porze także przejeżdżały, więc nie obeszły się bez sfotografowania:

Obrazek

Obrazek


Nazajutrz wracając z ZDMiKP w stronę Fordonu wysiadłem na Sochaczewskiej i urządziłem sobie spacer na fragmencie od Fordońskiej do Toruńskiej. Po drodze trafiłem na taki obraz twórczości na jednej z przytorowych szaf elektrycznych:

Obrazek

Trzeciego dnia pojechałem 76 do Smoleńskiej i stamtąd poszedłem pieszo w kierunku Emilianowa. Oto fotki z wyprawy:

Obrazek
Takie oto kawałki torów leżały na sporym odcinku. Jakiś remont?

Obrazek
Jakiś towarowy PKP Cargo w kierunku Emilianowa.

Obrazek
Towarowy PCC w kierunku Bydgoszczy Wschód.


Co ciekawe idąc w kierunku Emilianowa coróż można natknąć się na jakieś ubytki w ogrodzeniu Zachemu, a tam, całkiem niedaleko umieszczone są bocznice kolejowe. Tutaj na zdjęciu rozebrane ogrodzenie, a w jego miejscu jakieś bagienko, albo spływ ścieków z Zakładów Chemicznych ; )

Obrazek

-------------------------------------------------------

W internecie niestety śladowe ilości informacji o linii Bydgoszcz Wschód - Bydgoszcz Emilianowo. Jest tylko kilka fotek z Prądocina i Emilianowa na TWB i innych galeriach.
Pozwolę sobie zacytować komentarz spod artykułu http://inforail.pl/text.php?id=24865
"Prosi się o kilka kursów pociągów na trasie Bydgoszcz Gł. - Inowrocław przez Bydgoszcz Wschód - Emilianowo. Odcążyłoby to miejską komunikację. Ułatwiłoby to dostanie się do działek w Prądocinie. Kiedyś wędrowało się szlakami Puszczy Bydgoskiej, m.in. Prądocin - Brzoza /Chmielniki/. Solec - Emiliianowo..."

Całkowicie popieram. Jestem za puszczeniem tą trasą w wakacje szynobusu. Sam korzystałem kiedyś z takiego połączenia gdy dojeżdżałem nad jezioro w Prądocinie. Szkoda, że już tego nie ma...

ODPOWIEDZ