Budowa tablic elektronicznych na Wyścigowej

Moderator: spooney

elfalcone
Członek Stowarzyszenia
Posty: 484
Rejestracja: 2007-01-06, 21:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: elfalcone » 2007-09-28, 18:41

Qba_3555 pisze:Ważne, że tablica będzie ułatwiać ludziom życie
Jak z niej nic nie zobaczysz, bo będą na nią promienie słoneczne padać, to na pewno je ułatwi.

Awatar użytkownika
jademm
Posty: 47
Rejestracja: 2007-05-24, 00:31
Lokalizacja: upad

Post autor: jademm » 2007-09-28, 18:47

Qba_3555 pisze:To, że według ciebie zielony lepiej kontrastuje i nie działa tak impulsywnie, to sprawa twojego gustu.
To nie jest sprawa mojego gustu, tylko fakt. ;)
Poza tym i tak tablice będą czerwone i nikt tego nie zmieni :P
Zmienić można przy okazji następnych.
Przecież każdy i tak będzie widział co jest napisane. Ważne, że tablica będzie ułatwiać ludziom życie :)
Większość adresatów tych tablic nie ma wzroku pilota wojskowego.
Dørene lukkes.

Awatar użytkownika
Jakub Sobel
Posty: 334
Rejestracja: 2007-02-01, 14:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jakub Sobel » 2007-09-28, 19:13

Czy wy ludzie nie rozumiecie, albo nie wiem macie wadę wzroku taką, że nie dostrzegacie tego, że te zegary na pętlach są z czerwonych diod i widać je IDEALNIE. Jak nie wierzycie to sobie pojedźcie i sprawdźcie.
jademm pisze:To nie jest sprawa mojego gustu, tylko fakt. ;)
Jeżeli to jest fakt, to podaj mi jakieś naukowe dowody. Bo nie wierzę w to, że zielony kolor ludzkie oko widzi lepiej niż czerwony.

Kraw
Posty: 426
Rejestracja: 2007-01-06, 22:21
Lokalizacja: Fordon-bajka
Kontakt:

Post autor: Kraw » 2007-09-28, 19:17

i co jeszcze jak dotąd nikt nie narzekał na kolor ;]
Qba_3555 pisze:są z czerwonych diod i widać je IDEALNIE
K R Y T Y K poprostu przez duże ,,K''

Awatar użytkownika
jademm
Posty: 47
Rejestracja: 2007-05-24, 00:31
Lokalizacja: upad

Post autor: jademm » 2007-09-28, 20:12

Qba_3555 pisze:Czy wy ludzie nie rozumiecie, albo nie wiem macie wadę wzroku taką, że nie dostrzegacie tego,
Ja mam. :fuckyou:
że te zegary na pętlach są z czerwonych diod i widać je IDEALNIE. Jak nie wierzycie to sobie pojedźcie i sprawdźcie.
Idealnie to może je w nocy widać. W południe jest kiepsko. (LPKiW)
jademm pisze:To nie jest sprawa mojego gustu, tylko fakt. ;)
Jeżeli to jest fakt, to podaj mi jakieś naukowe dowody. Bo nie wierzę w to, że zielony kolor ludzkie oko widzi lepiej niż czerwony.
Popatrz sobie na zakres światła widzialnego i długości poszczególnych fal. Z poczynionych obserwacji wyciągnij należyte wnioski.
Dørene lukkes.

Awatar użytkownika
Jakub Sobel
Posty: 334
Rejestracja: 2007-02-01, 14:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jakub Sobel » 2007-09-28, 20:45

No dobra, czerwony i fioletowy są na skraju. I co z tego wynika? I tak widać je tak samo dobrze.

Z wikipedii:
Z badań wynika jednoznacznie, że czerwień jest najsilniej stymulującym ludzką psychikę kolorem. Nie należy malować pomieszczeń na czystą czerwień, dużo lepiej sprawdzają się odcienie stonowane, przyciemnione, bądź pastelowe.

Czerwony jest kolorem dynamicznym i przykuwającym uwagę, świetnie pasuje do pomieszczeń, w których panuje duży ruch, jak na przykład hall, korytarz, pokój do ćwiczeń, czy kuchnia.

Czerwień ze względu na silny ładunek emocjonalny jest bardzo często używana w reklamie. Najczęściej wykorzystuje się tu fakt, że barwa ta wyróżnia się spośród innych i przykuwa uwagę.
jademm pisze::fuckyou:
A to pozostawię bez komentarza. I już więcej nie będę się na ten temat wypowiadał.

Awatar użytkownika
jademm
Posty: 47
Rejestracja: 2007-05-24, 00:31
Lokalizacja: upad

Post autor: jademm » 2007-09-28, 21:01

Qba_3555 pisze:No dobra, czerwony i fioletowy są na skraju.
No właśnie. I nie, nie każde oko widzi tyle samo i tak samo. Z róznej odległości. A zielony czy bursztynowy, można nazwać kontrastowym.
I co z tego wynika? I tak widać je tak samo dobrze.
Na tle czarnego, jeśli jest go więcej, bo litery cienkie ?

[ Dodano: 2007-09-28, 19:06 ]
Qba_3555 pisze: Z wikipedii:
[...]
Pięknie zacytowałeś sposób reakcji na czerwony, jeśli stanowi on dominującą część jakiejś ekspozycji.
jademm pisze::fuckyou:
A to pozostawię bez komentarza. I już więcej nie będę się na ten temat wypowiadał.
Już go wystawiłeś. Sobie, starannie pomijając kontekst wystawienia przeze mnie tej emotki.
Dørene lukkes.

Kraw
Posty: 426
Rejestracja: 2007-01-06, 22:21
Lokalizacja: Fordon-bajka
Kontakt:

Post autor: Kraw » 2007-09-28, 22:18

jademm pisze:można nazwać kontrastowym.
Chwila chwila ;] zależy jaki....oho hooooo wiesz ile jest rodzajów a jest ich 87 ;] dokłądnie nazwij które są kontrastowe to powiem że się znasz ;] bo ja akurat na tym się znam ;]
K R Y T Y K poprostu przez duże ,,K''

Mateusz Machel
Posty: 2888
Rejestracja: 2007-01-06, 14:02

Post autor: Mateusz Machel » 2007-09-28, 22:22

Skończcie już, bo ta rozmowa jest na poziomie podobnym do: 'co było piewsze, jajko czy kura?'.
Ze względu na dobro Stowarzyszenia zawieszam swoją działalność w jego obrębie.
-Kontakt tylko telefoniczny, z forum jestem wylogowany.

Awatar użytkownika
jademm
Posty: 47
Rejestracja: 2007-05-24, 00:31
Lokalizacja: upad

Post autor: jademm » 2007-09-28, 23:02

Ikarus280 pisze:Skończcie już, bo ta rozmowa jest na poziomie podobnym do: 'co było piewsze, jajko czy kura?'.
Niepokojąco mało do tego brakuje. Ja już przedstawiłem, co miałem do przedstawienia i nie mam ochoty kłócić się w imię lepszej sprawy. Dobranoc.
Dørene lukkes.

Awatar użytkownika
misieek
Posty: 349
Rejestracja: 2007-09-02, 00:24
Lokalizacja: ...

Post autor: misieek » 2007-10-01, 00:24

jademm pisze:
Krawężnik_2451 pisze:
jademm pisze:Te, Krawężnik, Wyścigowa to nie dworzec kolejowy. :>
Nie hehe może tak ;P ;).Chodziło mi o coś takiego :

(...)

Autobusowe linie nad tramami (główne skomunikowanie tramwaju nr 3 z innymi liniami)
Ty rozumiesz znaczenie slowa "skomunikowanie"? Po co komu wiedziec, o ktorej dany pojazd przyjedzie (chocby mial to zrobic przed czasem) i ile minut bedzie stal na przystanku. Porzadana informacja jest _czas odjazdu_. Po co ci znac czas wjazdu "trojki" na petle"? Utrudniasz jasnosc przekazu takiej tablicy.

[ Dodano: 2007-09-28, 11:16 ]
Tarhim pisze:Co do kolorków, tak ogólnie: czerwony zewnętrznie lepszy od zielonego moim zdaniem. Najlepszy byłby pomarańczowy ale z jakiegoś powodu nie zdecydowali się na niego.
Ja dalej swoje: argumenty przeciw zielonemu a za czerwonym?

A to ze kierowcy mają/mieli rozklady z przyjazdem tramwaji to po co ? ;|

Krzysztof Ziętara
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2215
Rejestracja: 2007-01-12, 00:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof Ziętara » 2007-10-01, 16:13

misieek pisze: A to ze kierowcy mają/mieli rozklady z przyjazdem tramwaji to po co ? ;|
Kiedyś słyszałem taką teorię że to po to żeby trzymać skomunikowania, ale że kierowcy kładą na to równo laskę...

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Post autor: Dawid Szramke » 2007-10-01, 17:05

Tarhim pisze:
misieek pisze: A to ze kierowcy mają/mieli rozklady z przyjazdem tramwaji to po co ? ;|
Kiedyś słyszałem taką teorię że to po to żeby trzymać skomunikowania, ale że kierowcy kładą na to równo laskę...
Szczerze mówiąc ja już nie widze u kiermanów tych wozówek z przyjazdem i odjazdem tramów. Mam na myśli linie z Wyścigowej.

Awatar użytkownika
misieek
Posty: 349
Rejestracja: 2007-09-02, 00:24
Lokalizacja: ...

Post autor: misieek » 2007-10-03, 19:17

VolvoB10B_2690 pisze:
Tarhim pisze:
misieek pisze: A to ze kierowcy mają/mieli rozklady z przyjazdem tramwaji to po co ? ;|
Kiedyś słyszałem taką teorię że to po to żeby trzymać skomunikowania, ale że kierowcy kładą na to równo laskę...
Szczerze mówiąc ja już nie widze u kiermanów tych wozówek z przyjazdem i odjazdem tramów. Mam na myśli linie z Wyścigowej.
No bo ich nie ma. Ale tablica gdzie bylyby przyjazdy/odjazdy byla by dobra

ODPOWIEDZ