Ekstremalna podróż koleją transsyberyjską

Tematy ogólnodostępne (publiczne) związane ze Stowarzyszeniem.

Moderator: spooney

Awatar użytkownika
X-ik
Posty: 300
Rejestracja: 2007-01-06, 13:59
Lokalizacja: Toru
Kontakt:

Ekstremalna podróż koleją transsyberyjską

Post autor: X-ik » 2009-01-29, 02:11

Wiem, że temat bardziej kolejowy, ale nie bijcie.
Wpadł mi do głowy szatański plan, żeby tak powiedzmy za 2 lata (z racji skali i kasochłonności takiej wyprawy) zrobić sobie wycieczkę koleją transsyberyjską do Pekinu. Mam jednego speca, który w zeszłym roku z powodzeniem doprowadził do skutku wyprawę na Krym (także kolejową + trolejbusy) i myślę, że takie przedsięwzięcie też uda mu się popilotować.

Z czysto i mocno zaokrąglonych wyliczeń koszt takiej wyprawy to około 3500zł i czas około 2 tygodni.

Ktoś jest chętny? Jakieś sugestie? Plany?
Ostatnio zmieniony 2009-01-29, 02:42 przez X-ik, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Darek
Członek Stowarzyszenia
Posty: 5984
Rejestracja: 2008-02-27, 16:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Darek » 2009-01-29, 02:34

Wiesz że ja z kumplem od jakiegoś czasu myślimy o tym samym? Koszt chyba podałeś zbyt wysoki, ja znalazłem gdzieś w necie że da radę za 70$ z Moskwy do Władywostoku dojechać, myślę że w 2 tys. można się zmieścić.
Pekin odpada, koszt wizy + przejazd przez Mongolię... lepiej do Władywostoku.
Podobno opłaca się przejść granicę w Brześciu na piechotę, tam możemy za dolary kupić już bilety do samego Władywostoku. Podobno dużo taniej. Myślę więc że w przypadku Władywostoku koszt to 2 tysiące około. Jeśli do samego końca trasy będzie za drogo- zamierzam dojechać chociaż nad Bajkał.
Ja już zaczynam zbierać pieniądze, pojadę na pewno. Tylko nie wiem jeszcze kiedy :)
Taka podróż zasługuje na miano "przygody życia".

Zdaje mi się że na całym odcinku trasy kursuje tylko jeden pociąg w tygodniu.
Jedziemy pociągiem z Warszawy do Terespola, przechodzimy granicę, w Brześciu kupujemy bilety na całą trasę. Jedziemy do Moskwy (można z przesiadką w Mińsku), następnie do pociągu transsyberyjskiego. Jakie są klasy w pociągach syberyjskich można znaleść w necie. Wybieramy tą najgorszą (4 miejsca, w przedziale otwartym).
Czas to będzie jakieś niecałe 3 tygodnie w dwie strony (Bydgoszcz- Władywostok- Bydgoszcz).

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Robert Reimus » 2009-01-29, 14:00

Genialny pomysł. Jakiś czas temu czytałem o takiej wyprawie studentów z Wrocławia, potem chyba jechali z Poznania (plus ktoś z Bydgoszczy) i też nabrałem chęci na taką podróż.

Awatar użytkownika
Darek
Członek Stowarzyszenia
Posty: 5984
Rejestracja: 2008-02-27, 16:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Darek » 2009-04-06, 21:34

http://www.allegro.pl/item594260889_kol ... _wadi.html
Tutaj bilet w jedną stronę kupić można za 850 zł.
80 lat komunikacji autobusowej w Bydgoszczy 1936-2016

ODPOWIEDZ