II Krzyżacka Noc Autobusowa W Toruniu, RELACJA

Tematy ogólnodostępne (publiczne) związane ze Stowarzyszeniem.

Moderator: spooney

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

II Krzyżacka Noc Autobusowa W Toruniu, RELACJA

Post autor: Robert Reimus » 2007-07-09, 21:43

Relacja z Drugiej krzyżackiej nocy autobusowej w Toruniu.

W nocy pomiędzy drugim i trzecim czerwca w Toruniu odbyła się Druga Krzyżacka Noc Autobusowa. Imprezę zorganizował Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, dzięki uprzejmości firmy przewozowej Morvi. Wśród gości byli miłośnicy komunikacji ze Szczecina, Poznania, Łodzi, oraz samego Torunia. Nie zabrakło "delegacji" z Bydgoszczy reprezentującej nasz klub, która z ekip przyjezdnych dotarła jako ostatnia;)

Po skompletowaniu całej załogi zaliczyliśmy kolejno przystanki "pizzeria", "sklep czegotoniemający" oraz bar na lotnisku sportowym. Potem pozostało już tylko udać się na przystanek Polchem, oczywiście drogą na skróty: przez lotnisko, tor rallycrossowy, a potem.. hmm, na pewno to było gdzieś w Toruniu;)

W końcu wszyscy w komplecie, cali i zdrowi ruszyliśmy w trasę. Pewnego dodatkowego smaku nadawał fakt, że TKMKM zwróciło się z prośbą o wynajęcie autobusu to prywatnej firmy, a nie do MZK. Wynajętą maszyną był Mercedes- Benz 0405G. Absolutna perełka w Toruniu- dla przypomnienia MZK nie posiada ani jednego autobusu przegubowego. Czyżby prowokacja ze strony klubu?:>

Nasza trasa liczyła łącznie ponad 90km, odwiedziliśmy większość pętli MZK, również te położone na peryferiach. Trasa została tak ułożona by między innymi udowodnić, że nawet na małych toruńskich pętlach spokojnie zmieści się autobus przegubowy. Tym samym obalony został kolejny argument przeciwko kupowaniu autobusów przegubowych w Toruniu.

W czasie gdy autobus pokonywał kolejne kilometry wewnątrz panowała coraz lepsza atmosfera. W dobry nastrój wprawiało m.in. doborowe towarzystwo. Wśród całej ekipy duże emocje i ożywienie wzbudził przejazd obok siedziby Radia Maryja. Na jego tle był jeden z fotostopów, nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia grupowego. W końcu nie codziennie bywa się przy siedzibie słynnego radia;) Wśród członków Toruńskiego Klubu nie lada emocje wywołał przejazd w okolicy gdzie mieszka Pani prezes Toruńskiego MZK. Ciekaawe dlaczego..;)

Na całej trasie było też wiele fotostopów, i choć pogoda była nienajlepsza i raz po raz pojawiała się drobna mżawka, to nikomu nie przeszkadzało to w robieniu zdjęć naszej maszyny. Nie można pominąć też "chórku", który zawiązał się na tyłach autobusu i przez całą noc wyśpiewywał różne piosenki. I tu specjalne podziękowania dla osób które przygotowały imprezowy śpiewnik. Dzięki niemu niejedna osoba miała rano problemy z głosem;)

Zwieńczeniem nocnej trasy był grill na Barbarce, gdzie na szczęście pogoda nie popsuła planów i wszyscy mogli się razem posilić przed ostatnim etapem imprezy- powrotem. Po grillu co niektórym włączyła się już "faza zamulania" ale w sumie to nic dziwnego..;) Po powrocie zaczęły się już powolne rozjazdy.

Całą imprezę można uznać za bardzo udaną dzięki dobrej organizacji, miłej atmosferze i świetnemu towarzystwu. Pozostaje tylko życzyć kolejnych równie udanych imprez, i.. do zobaczenia:)

Awatar użytkownika
X-ik
Posty: 300
Rejestracja: 2007-01-06, 13:59
Lokalizacja: Toru
Kontakt:

Post autor: X-ik » 2007-07-09, 22:00

No gardziołko to mnie bolało :lol:
A śpiewnik imprezowy to panowie ze Szczecina opracowali :)
Obrazek

Obrazek

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Robert Reimus » 2007-07-10, 00:02

X-ik pisze:No gardziołko to mnie bolało
mnie też, i trochę głos mi zachrypł..;)

ODPOWIEDZ