Remont Wiaduktów Warszawskich

Moderator: spooney

Mateusz Machel
Posty: 2888
Rejestracja: 2007-01-06, 14:02

Remont Wiaduktów Warszawskich

Post autor: Mateusz Machel » 2007-01-08, 14:58

Na początek...
-ustawienie kilku tablic informujących o zmianach organizacji ruchu i o objazdach.
-dzisiaj na mojej ulicy mierzyli natężenie ruchu, od 6-10 i od 12 do 18 będzie mierzone.
Ostatnio zmieniony 2010-05-16, 17:48 przez Mateusz Machel, łącznie zmieniany 2 razy.
Ze względu na dobro Stowarzyszenia zawieszam swoją działalność w jego obrębie.
-Kontakt tylko telefoniczny, z forum jestem wylogowany.

elfalcone
Członek Stowarzyszenia
Posty: 484
Rejestracja: 2007-01-06, 21:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: elfalcone » 2007-01-08, 17:19

-ustawienie kilku tablic informujących o zmianach organizacji ruchu i o objazdach.
Tych tablic ma być dość dużo i mają być przy wszystkich wlotach do miasta oraz drogach prowadzących do i z Fordonu.
Ikarus280 pisze:dzisiaj na mojej ulicy mierzyli natężenie ruchu
A jaka jest Twoja ulica, jeśli można wiedzieć?

Mateusz Machel
Posty: 2888
Rejestracja: 2007-01-06, 14:02

Post autor: Mateusz Machel » 2007-01-08, 18:19

Pod skarpą :P
Ze względu na dobro Stowarzyszenia zawieszam swoją działalność w jego obrębie.
-Kontakt tylko telefoniczny, z forum jestem wylogowany.

Awatar użytkownika
X-ik
Posty: 300
Rejestracja: 2007-01-06, 13:59
Lokalizacja: Toru
Kontakt:

Post autor: X-ik » 2007-01-08, 18:40

Wogóle doszły mnie słuchy co prawda nieoficjalne i nie wiem na ile to prawdziwe, że na czas remontów ul. Przemysłowa ma być jednokierunkowa a w drugą stronę trzeba będzi epojechac przez Witebską. Może ktoś potwierdzić lub zdementować :?:
Obrazek

Obrazek

elfalcone
Członek Stowarzyszenia
Posty: 484
Rejestracja: 2007-01-06, 21:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: elfalcone » 2007-01-08, 19:06

X-ik pisze:Wogóle doszły mnie słuchy co prawda nieoficjalne i nie wiem na ile to prawdziwe, że na czas remontów ul. Przemysłowa ma być jednokierunkowa a w drugą stronę trzeba będzi epojechac przez Witebską. Może ktoś potwierdzić lub zdementować
Z tego, co ja wiem - z Przemysłową nic się nie zmienia - przynajmniej te znaki, które ZDMiKP zamawiał mówiły, że jedną z wariantowych tras z Fordonu jest właśnie ta przez Przemysłową.

Na dzień dzisiejszy z informacji, które przyniosła prasa i szczątki informacji z ZDMiKP wychodzi, że główny tranzyt zostanie skierowany przez ul. Inwalidów-Lewińskiego-Rejewskiego do Fordońskiej. Ul. Konduktorska stanie się jednokierunkową (o kierunku naturalnym kierunku Fordon>Centrum). Północny wiadukt będzie, przynajmniej na razie, dwukierunkowy (po jednym pasie w każdą stronę).
Alternatywne trasy wiodą właśnie przez Przemysłową-Witebską-Wyszogrodzką oraz przez Przy Skarpie-Zamczysko.

Co do układu komunikacji itp. nic nie wiadomo.

Przebieg trasy DK80 się nie zmienia - ZDMiKP zastosował tutaj "myk" w postaci "zalecanego objazdu".

Artur Gotowski
Posty: 670
Rejestracja: 2007-01-06, 14:41

Post autor: Artur Gotowski » 2007-01-08, 19:52

Kurde mogli by coś sensownego dla autobusów wymyśleć aby nie stały w korkach np wiadukt tylko na autobusów w szczycie :-)

Awatar użytkownika
X-ik
Posty: 300
Rejestracja: 2007-01-06, 13:59
Lokalizacja: Toru
Kontakt:

Post autor: X-ik » 2007-01-08, 22:49

Może będzie jakaś tymczasowa sygnalizacja świetlna w miejscach o dużym współczynniku korkowania :D
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-01-09, 12:42

Podczas tego remontu widać będzie jak bardzo tracimy nie mając tramwaju do Fordonu. Teraz wystarczyłaby linia biegnąca wzdłuż ulicy Lewińskiego i kończąca się gdzieś w okolicach skrzyżowania Akademicka-Rejewskiego lub okolicach Auchana, wtedy ograniczyłoby się bardzo kursowanie linii 70,72 i 74, na 81 puściło przeguby co 7 minut, 94 wzmocniło kilkoma wozami aby zapewnić odpowiednią komunikację dla Nad Wisłą i jazda, pasażerowie tramwaju omijaliby wszelkie korki. Lub zamiast kombinować z 81 (wiadomo, inny przewoźnik) po prostu 70,72 i 74 kończyłyby bieg przy tej nowej pętli tramwajowej gdzie zrobionoby tymczasowy węzeł przesiadkowy, coś jak w Katowicach na Zawodziu(72 i 74 normalnie, a od Fordońska-Rejewskiego ulicą Rejewskiego do węzła przesiadkowego, 70 zamiast Kaliskiego dalej Akademicką we wszystkich kursach) To mógłby być złoty okres dla naszych tramków, pewnie trzeba by było uruchomić nawet te odstawione wozy
3N Wilczak

Artur Gotowski
Posty: 670
Rejestracja: 2007-01-06, 14:41

Post autor: Artur Gotowski » 2007-01-09, 18:23

Dlaczego mam wrażenie że w ZDMiKP nikt nie pomyślał o specjalnych objazdach dla autobusów i będą one stać w tym gigantycznym korku :-(

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Post autor: Dawid Szramke » 2007-01-09, 18:42

Artur to nic nowego. Ile razy coś sie działo to było to samo. Pamiętam jak ostatnio remontowali wiadukt. Autobusy jechały jednym pasem do i z fordonu. Nie pamiętam czy były wtedy duże korki ale pamiętam że tak było.

elfalcone
Członek Stowarzyszenia
Posty: 484
Rejestracja: 2007-01-06, 21:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: elfalcone » 2007-01-09, 19:07

Artur2406 pisze:Dlaczego mam wrażenie że w ZDMiKP nikt nie pomyślał o specjalnych objazdach dla autobusów i będą one stać w tym gigantycznym korku
Ciekaw jestem, gdzie byś chciał je zorganizować.

Inną ciekawą kwestią jest fakt, że skrzyżowania na drodze objazdu są po prostu nie przygotowane na przyjęcie tylu samochodów. Dziś jadąc na szkrzyżowaniu Akademicka-Rejewskiego zwrociłem uwagę, że planowany tam objazd czyli skręt z Rejewskiego w lewo, w Akademicką, jak i z Akademickiej w prawo w Rejewskiego ma najkrótsze czasy faz, gdyż w normalnych warunkach nikt tak nie jeździ - ruch na tym kierunku jest znikomy. Nikt nie wpadł na to, by przemalować oznakowanie poziome na skrzyżowaniu tak, by na tym kierunku był bezkolizyjny prawoskręt (Akademicka>Rejewskiego) - bądź zielone, bądź czerwone ze strzałką, zaś w druga stronę zamiast pasów od lewej lewo+prosto | prawo | prawo, mogliby zrobić lewo | lewo+prosto(+prawo) | prawo. Ten środkowy pas po badaniach ruchu uzyskałby prawoskręt, gdyby istniała taka potrzeba - fakt, faktem ruch na Fordońskiej winien trochę spaść.

A ZDMiKP jeszcze się nie pochwalił, jak oficjalnie ruch chce zorganizować :/

Artur Gotowski
Posty: 670
Rejestracja: 2007-01-06, 14:41

Post autor: Artur Gotowski » 2007-01-09, 19:31

elfalcone pisze:
Artur2406 pisze:Dlaczego mam wrażenie że w ZDMiKP nikt nie pomyślał o specjalnych objazdach dla autobusów i będą one stać w tym gigantycznym korku
Ciekaw jestem, gdzie byś chciał je zorganizować.
Chociaż tak aby wiadukt w godzinach szczytu był dostępny tylko na autobusów ;-)

prohun
Posty: 31
Rejestracja: 2007-01-09, 11:33
Lokalizacja: Toru

Post autor: prohun » 2007-01-10, 02:47

Hohoho, jasne, jasne, już to widzę, jak oni tak pomyślą...
w ogóle dzisiaj koło akademika (Twardzickiego-Łochowskiego) stanęła tablica ze schematem objazdu, na razie zaklejona jeszcze, ale z tego, co wystaje (i co dało się troszkę...hmmm..."odgiąć":-P) to dało się zauważyć, że nie Przemysłowa, nie Witebska, ale Inwalidów...
O!

elfalcone
Członek Stowarzyszenia
Posty: 484
Rejestracja: 2007-01-06, 21:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: elfalcone » 2007-01-10, 09:25

prohun pisze:co wystaje (i co dało się troszkę...hmmm..."odgiąć":-P) to dało się zauważyć, że nie Przemysłowa, nie Witebska, ale Inwalidów...
Nie o! :P Tylko to jest jeden z kierunków dla tej części Fordonu. Przecież byłoby niedorzeczne kierować samochody na Witebską, jak mogą jechać Lewińskiego i Inwalidów. Z badań wynika, że kierowcy chcą zawsze otrzymać prostą informację - jedź tak i tak. Nie ma sensu zaprzątać głowy kierowców trzema wariantami - wybrano dla każdej z dzielnic jeden (być może najlepszy) i taki też pojawi się na tablicy, przy wyjeździe z danej dzielnicy.

Awatar użytkownika
Kuba3569
Członek Stowarzyszenia
Posty: 1076
Rejestracja: 2007-01-06, 19:30

Post autor: Kuba3569 » 2007-01-10, 14:05

Według mnie to objazdy powinny wyglądać tak.....

Autobusy wszelakie powinny jeździć na tej jednej "nitce" wiaduktu, która będzie otwarta i ruch będzie obustronny.

Samochody i TIR'y powinny korzystać z objazdów. np. Inwalidów.

W takim układzie KM nie byłaby aż tak opóźniona, bo przecież autobusy co minutę nie jeżdżą i nie zrobiłyby korku.

Samochody mogą się jakoś gdzieś przeciskać bocznymi uliczkami, a autobus ma rozkład i przydzieloną trasę.

Nie wyobrażam sobie tego jak autobusy mają mieć jakieś objazdy, w których będziemy stać po 30 min. w korku :-/

elfalcone
Członek Stowarzyszenia
Posty: 484
Rejestracja: 2007-01-06, 21:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: elfalcone » 2007-01-10, 14:52

Kuba_3569 pisze:Autobusy wszelakie powinny jeździć na tej jednej "nitce" wiaduktu, która będzie otwarta i ruch będzie obustronny.
Pomysł bardzo dobry, ale niestety nie do wyegzekwowania w Polsce.
Kuba_3569 pisze:Samochody i TIR'y powinny korzystać z objazdów. np. Inwalidów.
TIRy już korzystają z takiego objazdu jadąc z Bydgoszczy do Torunia.
Kuba_3569 pisze:autobus ma rozkład i przydzieloną trasę.
Rozkład i trasę zawsze można zmienić :-P

Ponadto zauważ, jak ZDMiKP obronił się przed dyskusją z GDDKiA. Gdyby zamknęli dwa wiadukty naraz, musieliby zapewnić trasę o podobnych parametrach. Ani Inwalidów, ani Przemysłowa nie spełnia tego wymogu. A tak - stawiają znak "Zalecany objazd" i są usprawiedliwieni. Można przejechać trasą DK80? Można! Informowali, że są trudności w ruchu? Informowali! Więc dzięki temu GDDKiA się nie może przyczepić.

Zamykając Wiadukty Warszawskie "nur fur Bus" musisz zapewnić trasę o podobnym standardzie reszcie.

Moim zdaniem w sobotę powinni przeprogramować dość dobrze sygnalizację na skrzyżowaniu Kamienna-Fordońska. Czas trwania fazy Kamienna>Fordońska winien spaść do niezbędnego minimum - kto jadąc Kamienną będzie się wpychał na remontowaną Fordońską - niewielu. Dzięki temu odetka się wiadukt, bo na dzień dzisiejszy te światła go ostro trzymają.
Ponadto zastanawiam się co z wlotem Konduktorskiej do Fordońskiej - tam gdzie 59 i 67 wjeżdżają na Fordońską - tam już dziś jest źle i jedno wielkie wymuszanie pierwszeństwa. Może zrobiliby to tak, że ci, co jadą na Bielawy, Leśne (ul. Kamienną) winni zjechać w Konduktorską, a ci co do centrum - czyli dalej Fordońską - niech jadą prosto przez wiadukt. Zaś za wiaduktem linię przerywaną od strony Przemysłowej dla autobusów i tych, co jadą z tamtej strony - w drugą stronę tj. z zjazd z Wiaduktu w Kamienną byłby niemożliwy.
A tak, to poszerzenie lewoskrętu na Kamiennej (kosztem drugiego pasa dla strony przeciwnej) spokojnie od Gajowej mógłby być ten lewoskręt. No i chyba wszystko. Zmiana geometrii wejścia ul. Inwalidów w ul. Lewińskiego jest jednak już kosztowna.

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Post autor: Dawid Szramke » 2007-01-10, 16:14

W związku z remontem wiaduktu warszawskiego na linii 57 zostanie dodana jedna kolejność a na 93 kol 4 która zjeżdzała zostanie na pełną służbe. Takich informacji się dowiedziałem.

Awatar użytkownika
Matiss
Posty: 358
Rejestracja: 2007-01-13, 17:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Matiss » 2007-01-13, 18:44

jestem przekonany że 69 nie będzie sie wyrabiało na trasie... Współczuje kierowcom :-( z chwila odpoczynku będzie ciężko :-P

Awatar użytkownika
Kuba3569
Członek Stowarzyszenia
Posty: 1076
Rejestracja: 2007-01-06, 19:30

Post autor: Kuba3569 » 2007-01-13, 21:32

Volvo..2785.. pisze:jestem przekonany że 69 nie będzie sie wyrabiało na trasie... Współczuje kierowcom :-( z chwila odpoczynku będzie ciężko :-P
Tu masz całkowitą rację, kierowcy będą jeździć 10 h na okrągło bez przerwy. Tutaj nawet dodatkowe kolejności nie pomogą, bo nawet jeżeli dodadzą 25 i 26 kolejność na 69 to tylko powiększa korek o jakieś 36 metrów. Remontu wiaduktów w ogóle nie poczuje linia 81 :P ale wracając do 69.. kierowcy mają jedną dłuższą przerwę "śniadanie" bądź "kolację" , która zależnie od kolejności trwa od 30 - 45 min (tak mniej-więcej), dajmy, że kierowca straci na mieście jakieś 30 min. no to już wiadomo, niektórzy będą jeździć non-stop, a nieliczni postoją na końcówce jakieś 10 min. czyli postój prawie taki jaki powinien być po każdym kursie. Czyli żadna kolacja z tego nie będzie tylko zwykły podjazd, zjedzenie ile sił w zębach czegoś zmniejszającego burczenie w żołądku i odjazd....... i tak przez 2 lata......

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Post autor: Dawid Szramke » 2007-01-13, 23:55

Pamiętam jak istniało 91 i była wielka śnieżyca w Bydgoszczy. Jeździlismy popołudniu wtedy. Dojechaliśmy na Plac Kościeleckich na 5 minut kolacji. Przez centrale kierman powiedział jak to wygląda. Pojechał na kółko za niego chyba z 56/5 rezerwa a my włączyliśmy sie kółko następne. Wiem że w wypadku 69 nie da rady wpuścić żadnej rezerwy bo to byłoby bez sensu bo tak będzie na większości linii które jeżdżą Wiaduktem Warszawskim.

Artur Gotowski
Posty: 670
Rejestracja: 2007-01-06, 14:41

Post autor: Artur Gotowski » 2007-01-14, 22:03

To co od jutra korki :?:

Kraw
Posty: 426
Rejestracja: 2007-01-06, 22:21
Lokalizacja: Fordon-bajka
Kontakt:

Post autor: Kraw » 2007-01-14, 22:10

Na to wygląda,objazdy będą północna część wiaduktu będzie wolna,dwa pasy ,Ja myśle ze mzk będzie mogło jezidzć po tym pasie.
K R Y T Y K poprostu przez duże ,,K''

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Post autor: Dawid Szramke » 2007-01-15, 16:55

Remont Wiaduktu Warszawskiego rozpocznie sie prawdopodobnie 1 lutego. Początek remontu opóźnia sie w związku nie skończonym remontem ulicy Witebskiej.

Awatar użytkownika
Matiss
Posty: 358
Rejestracja: 2007-01-13, 17:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Matiss » 2007-01-17, 20:43

Tu znowu nasi drogowcy pokazują swoją nieudolność... Jeszcze kilka dni przed planownym rozpoczęciem remontu mostu drogowcy zapewniali że zdążą z remontem Witebskiej... Jeszcze raz brawo Drogowcy!

prohun
Posty: 31
Rejestracja: 2007-01-09, 11:33
Lokalizacja: Toru

Post autor: prohun » 2007-01-18, 17:46

Dzisiaj byłem w ZDMiKP koło OBI, tam dowiedziałem się, że objazdy zaczną się w niedziele po południu, a sam remont ruszy w poniedziałek. Eeee...tylko zastanawia mnie fakt, że z tego, co powiedziała mi miła pani kasjerka (pobiegła po jakiś konspekt rzecznika prasowego ZDMiKP, czy jakoś tak), to wygląda na to, że zmienioną trasą pojedzie tylko 93...czyżby jednak był ruch obustronny na pozostałej nitce wiaduktu?

Dowiemy się w niedziele! :-P
Ale powiało tajemniczością i grozą...:-D

elfalcone
Członek Stowarzyszenia
Posty: 484
Rejestracja: 2007-01-06, 21:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: elfalcone » 2007-01-18, 18:28

prohun pisze:zmienioną trasą pojedzie tylko 93
Owszem, przez Lewińskiego.
prohun pisze:czyżby jednak był ruch obustronny na pozostałej nitce wiaduktu
I tutaj również się zgadza. Hmm...coś czuję, że do tych pdf'ów ze strony ZDMiKP mogliby ze spokojem dodać rozkład jazdy dla przystanku osobowego Bydgoszcz Bielawy ;) [wraz z czasami przejazdu poc. pospiesznych] Wtedy co najmniej 10 minut przed przyjazdem można się spodziewać zamknięcia szlabanów i wybrać inny wariant - np. przez ul. Zamczysko.

reputed
Posty: 1413
Rejestracja: 2007-01-17, 14:37

Post autor: reputed » 2007-01-18, 19:33

Drugi wiadukt, bodajże północny, ma być dwukierunkowy na czas remontu. To 93 pojedzie Lewińskiego mówicie..? Jedna linia co w korku nie będzie stała...

Awatar użytkownika
Matiss
Posty: 358
Rejestracja: 2007-01-13, 17:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Matiss » 2007-01-18, 19:56

volvo7000A pisze:To 93 pojedzie Lewińskiego mówicie..? Jedna linia co w korku nie będzie stała...
Zgadza się... Niestety na innych liniach jadących przez most warszawski będzie poprostu masakra... :-/ I tak przez dwa lata ehh :-(

reputed
Posty: 1413
Rejestracja: 2007-01-17, 14:37

Post autor: reputed » 2007-01-18, 20:31

Ale ZDMiKP powiedział że podczas remontu wiaduktów na linie jadące do Fordonu wyjedzie więcej autobusów. Niby wszystko fajnie, tylko pytam co to da jak 2 kolejności z 69 bedą jechały po Fordonie, 5 po 'mieście' a pozostałe 20 bedzie stało w kilkukilometrowym korku na fordońskiej... MASAKRA :-/

elfalcone
Członek Stowarzyszenia
Posty: 484
Rejestracja: 2007-01-06, 21:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: elfalcone » 2007-01-18, 20:48

volvo7000A pisze:edna linia co w korku nie będzie stała...
Zamkną przejazd, korek się zrobi przy Inwalidów i wyjdzie na to samo.
volvo7000A pisze:bedzie stało w kilkukilometrowym korku na fordońskiej... MASAKRA
Ja naprawdę nie wiem, czemu ludzie tak narzekają. Fakt, nie będzie tak fajnie z przejazdem do Fordonu, jak było, ale przecież są drogi alternatywne. Jeden, dwa dni będą duże korki, jak kierowcy się nie przyzwyczają; później się wszystko rozejdzie po drogach alternatywnych i korki na Wiaduktach Warszawskich spadną. Zawsze tak jest, przykład wielu innych polskich miast, które przechodziły podobne, bądź większe remonty i sprawa się rozwiązywała w sposób, jaki opisałem.

Po prostu za mało remontów w naszym mieście jest i widzę ludzie nieprzyzwyczajeni...

ODPOWIEDZ