Skrzyżowanie Fordońska - Rejewskiego

Moderator: spooney

Awatar użytkownika
Hania
Posty: 140
Rejestracja: 2013-05-07, 10:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Skrzyżowanie Fordońska - Rejewskiego

Post autor: Hania » 2014-08-13, 06:21

Hej,
czy ktoś się orientuje jak będzie wyglądało docelowo skrzyżowanie Fordońskiej i Rejewskiego? Pytam, bo od północnej strony Fordońskiej jest już ostro rozkopane, sporo ziemi wywiezione, maszyny pracują, ludzie patrzą.
Bylejakości mówmy NIE!

Obserwator
Posty: 171
Rejestracja: 2013-02-24, 23:40

Skrzyżowanie Fordońska - Rejewskiego

Post autor: Obserwator » 2014-08-13, 11:38

Ludzie patrzą nie tam gdzie trzeba bo już parę lat temu były przecież udostępniane wizualizacje układu drogowego po przebudowie...


Awatar użytkownika
adas
Posty: 70
Rejestracja: 2013-12-11, 17:21
Lokalizacja: Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Kontakt:

Skrzyżowanie Fordońska - Rejewskiego

Post autor: adas » 2014-08-13, 13:46


Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Skrzyżowanie Fordońska - Rejewskiego

Post autor: Robert Reimus » 2015-01-11, 10:34

Bodajże od 26.01 zamknięty będzie zjazd z Fordońskiej w Rejewskiego. Włączona będzie sygnalizacja na Wiślanej, ruch w kierunku Fordonu będzie skierowany Jasiniecką. Autobusy 69 i 84 pojadą przez parking Auchan. Będzie wykonany przejazd testowy autobusem przegubowym polegający na wyjeździe z parkingu Auchan i wjeździe w zatoczkę Rejewskiego-Auchan. Ma to być odpowiedź na pytanie, czy trzeba zrobić przystanek tymczasowy na parkingu czy nie.

Dodam tylko od siebie, że gdzieś od 2010 roku ZDMiKP uparcie twierdzi, że autobus wyjeżdżający z parkingu nie może wjechać w zatoczkę i że robili już takie badania. I że nie da się, że niebezpiecznie itd. Po tym jak autobusy linii C przez kilka(naście?) tygodni wykonywały bezpiecznie ten manewr ponownie spytałem o co kaman i dlaczego teraz się da. W odpowiedzi otrzymałem tylko informację, że nie, nie da się, i że 81/82 nie mogą mieć tam przystanku.

reputed
Posty: 1413
Rejestracja: 2007-01-17, 14:37

Skrzyżowanie Fordońska - Rejewskiego

Post autor: reputed » 2015-01-11, 17:46

Robert Reimus pisze:przejazd testowy autobusem przegubowym polegający na wyjeździe z parkingu Auchan i wjeździe w zatoczkę Rejewskiego-Auchan. Ma to być odpowiedź na pytanie, czy trzeba zrobić przystanek tymczasowy na parkingu czy nie.
Chyba dla wszystkich lepszy byłby przystanek tymczasowy na parkingu
- ludzie mieli by bliżej do Auchan
- Auchan miałby potencjalnych klientów
- kierowcy nie musieli by się męczyć z wjazdem i wyjazdem z zatoki

Obserwator
Posty: 171
Rejestracja: 2013-02-24, 23:40

Skrzyżowanie Fordońska - Rejewskiego

Post autor: Obserwator » 2015-01-11, 18:10

Wyjazd z parkingu i wjazd do zatoki jest bezpieczny bo Rejewskiego ma czerwone. Konieczne jest tylko wymalowanie tymczasowej linii przerywanej, która umożliwi ten manewr. Jednak z tego co obserwowałem w przypadku linii C midik mieścił się spokojnie ale musiał dojechać prawie do końca zatoki, więc myślę ze przegub będzie mieć problem.

ODPOWIEDZ