Przebudowa torowiska (Baczyńskiego - Chemiczna)

Moderator: spooney

Awatar użytkownika
spooney
Członek Stowarzyszenia
Posty: 6536
Rejestracja: 2008-08-21, 17:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Przebudowa torowiska (Baczyńskiego - Chemiczna)

Post autor: spooney » 2016-09-17, 13:18

043_2016 Ogłoszenie o zamówieniu pn:Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej dla przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. Przebudowa trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej,

Otwarcie ofert - 23.09.2015

http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.ph ... chemicznej
3. Opis zakresu projektowego
W ramach opracowania należy przygotować koncepcję programowo-przestrzenną dla przebudowy dwutorowej linii tramwajowej wzdłuż ul. Wojska Polskiego wraz z przebudową infrastruktury drogowej i towarzyszącej (oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa wraz z systemem odwodnienia, infrastruktura przystankowa, ścieżki i przejazdy rowerowe, chodniki i przejścia piesze, kanały technologiczne ITS, kanały kablowe dla potrzeb trakcyjnych, ekrany akustyczne). Ponadto w koncepcji należy przewidzieć przebudowę i budowę innej niezbędnej infrastruktury technicznej, której realizacja wynika z potrzeb określonych z uzyskanych warunków, uzgodnień i decyzji dla przebudowy ul. Wojska Polskiego. Zakres opracowania dotyczy również skrzyżowań występujących na projektowanym odcinku ul. Wojska Polskiego od ul. Łukaszewicza do ul. Chemicznej.
Wszystkie modernizowane przystanki komunikacji publicznej należy wyposażyć w dwustronne panele LCD – dynamiczna informacja pasażerska. Opis wymagań dotyczących systemu informacji pasażerskiej stanowi materiał wyjściowy załączony do Opisu Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 3 do OPZ).
Zamierzenie inwestycyjne obejmuje również rewitalizację części przystankowej, budowę nowych peronów oraz rozbudowę pętli tramwajowej. W projekcie należy uwzględnić dostosowanie infrastruktury transportowej do obecnych warunków technicznych, do obsługi osób niepełnosprawnych oraz nowego taboru, a także implementacje systemu informacji pasażerskiej do systemu ITS. Wytyczne projektowe do rozbudowy systemu ITS stanowią materiały wyjściowe do Opisu Przedmiotu Zamówienia (Załącznik nr 3 do OPZ).

Na odcinku planowanej przebudowy układu komunikacyjnego należy przewidzieć wymianę istniejących kabli trakcyjnych zasilających i powrotnych, a nowe punkty zasilające i powrotne zaprojektować w szafkach z tworzywa sztucznego. Połączenia kabli powrotnych oraz mostków wyrównawczych szynowych i między torowych zaprojektować z wykorzystaniem skrzynek przyszynowych.
Należy zaprojektować uszynienia urządzeń trakcyjnych do szyny tramwajowej za pomocą przewodu izolowanego prowadzonego wewnątrz słupa z połączeniem w skrzynce przyszynowej.
W ramach opracowania należy przewidzieć wyburzenie istniejącej dyżurki oraz zaprojektować budowę nowej. Budynek dyżurki powinien składać się z następujących pomieszczeń: przedsionka, dyżurki, pokoju śniadań, WC z przedsionkiem i magazynu. Budynek powinien zostać zaprojektowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (wraz z późn. zmianami).

3.1.Wielowariantowa koncepcja programowo-przestrzenna
W ramach zamówienia należy opracować dwa warianty realizacji inwestycji. Poszczególne warianty powinny różnić się co najmniej następującym zakresem rzeczowym:
· układem torowo-sieciowym w obszarze pętli Zachem (pomiędzy ul. Baczyńskiego a ul. Chemiczną) i na samej pętli tramwajowej,
· geometrią skrzyżowania ulic Wojska Polskiego – Chemiczna (jednym z wariantów tego skrzyżowania może być skrzyżowanie typu „małe rondo” z wydzielonym ze skrzyżowania pasem dla autobusów w kierunku Zachemu),
· geometrią skrzyżowania ulic Wojska Polskiego – Baczyńskiego (zmiana geometrii skrzyżowania pod kątem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego).
1.7. Rozwiązanie sytuacyjne pętli tramwajowej.
Pętla tramwajowa powinna być tak zaprojektowana, aby na peronie tramwajowym zlokalizowanym wzdłuż ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy znajdowały się dwa tory rozdzielone peronami w taki sposób aby zapewniały możliwość zjazdu i wjazdu tramwaju na każdy z nich. Obecnie występuje tam jeden tor. Perony powinny być tak zaprojektowane aby umożliwiały w łatwy sposób przemieszczać się pasażerom miedzy nimi. Odległość peronu od szyny w poziomie powinien wynosić min. 0,75 m natomiast w pionie 18 cm.
Na obszarze pętli tramwajowej powinny znaleźć się trzy tory, które również umożliwiały by wjazd i zjazd z każdego o ile będzie to możliwe. Między nimi powinny znaleźć się również perony o podobnych cechach jak te zlokalizowane wzdłuż ul. Wojska Polskiego. W obrębie pętli należy również zaprojektować ciągi piesze, które połączą pętlę tramwajową z pętlą autobusową oraz zapewnią dojście do wszystkich elementów infrastruktury.
Obrazek

Awatar użytkownika
lukezaa
Posty: 54
Rejestracja: 2014-04-22, 00:21

Przebudowa torowiska (Baczyńskiego - Chemiczna)

Post autor: lukezaa » 2016-09-17, 18:59

To co wtedy ostatnio było tam remontowane? Myślałem, że pętla była też remontowana. Na przystankach są tablice ITSu czy ich nie zamontowano w czasie ostatniego remontu?

tomasz792
Posty: 160
Rejestracja: 2010-11-29, 20:58

Re: Przebudowa torowiska (Baczyńskiego - Chemiczna)

Post autor: tomasz792 » 2016-09-17, 20:56

Wjazd na pętle przypomina jazdę do Łęgnowa. Najwyższy czas tam powymieniać koślawe tory.

Luigi
Posty: 111
Rejestracja: 2014-04-23, 18:37
Lokalizacja: Bartodzieje

Re: Przebudowa torowiska (Baczyńskiego - Chemiczna)

Post autor: Luigi » 2016-09-18, 09:29

Ja bym to widział w ten sposób, żeby zrobić trzy tory z peronami na przystanku końcowym - miejsca w pasie zieleni między Wojska Polskiego jest sporo. Dalej przez jezdnię przechodziłby tylko jeden tor i potem ponowne rozwidlenie ale na dwa tory z peronami, czyli coś na wzór Rycerskiej. Dyżurkę bym postawił w przestrzeni zieleni wewnątrz zawracającego torowiska na pętli, czyli w pobliżu zatrzymujących się obecnie autobusów.

Awatar użytkownika
spooney
Członek Stowarzyszenia
Posty: 6536
Rejestracja: 2008-08-21, 17:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Przebudowa torowiska (Baczyńskiego - Chemiczna)

Post autor: spooney » 2016-09-26, 19:41

spooney pisze:043_2016 Ogłoszenie o zamówieniu pn:Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej dla przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. Przebudowa trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej, Otwarcie ofert - 23.09.2015
Chyba nieco się przeliczyli w ZDMiKP :P

:gazeta: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/attachme ... 0ust.5.pdf
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia S
Posty: 21
Rejestracja: 2013-06-19, 16:25
Lokalizacja: Bydgoszcz Fordon

Przebudowa torowiska (Baczyńskiego - Chemiczna)

Post autor: Asia S » 2016-09-30, 14:11

Mam nadzieję, że w końcu zabiorą się także za remont przystanków!
Pozdrawiam, Asia

Awatar użytkownika
spooney
Członek Stowarzyszenia
Posty: 6536
Rejestracja: 2008-08-21, 17:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Przebudowa torowiska (Baczyńskiego - Chemiczna)

Post autor: spooney » 2016-10-30, 22:01

spooney pisze:043_2016 Ogłoszenie o zamówieniu pn:Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej dla przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. Przebudowa trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej,
Wybrali :)
:gazeta: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/attachme ... ejszej.pdf
Obrazek

Awatar użytkownika
spooney
Członek Stowarzyszenia
Posty: 6536
Rejestracja: 2008-08-21, 17:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Przebudowa torowiska (Baczyńskiego - Chemiczna)

Post autor: spooney » 2017-09-19, 16:15

028/2017 Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej w systemie zaprojektuj-wybuduj
Wybrano wykonawcę :) SPAW-TOR z Krakowa :)

http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/attachme ... 9.2017.pdf
Obrazek

Awatar użytkownika
spooney
Członek Stowarzyszenia
Posty: 6536
Rejestracja: 2008-08-21, 17:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przebudowa torowiska (Baczyńskiego - Chemiczna)

Post autor: spooney » 2018-02-15, 19:22

Przebudowa torowiska na ul. Wojska Polskiego

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do przebudowy trasy tramwajowej na ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej.
Realizację inwestycji poprzedziła, prowadzona w tej chwili wycinka drzew pomiędzy ulicami Baczyńskiego a Chemiczną. Roboty są prowadzone głównie w godzinach późno-wieczornych, tak żeby nie wprowadzać utrudnień w komunikacji. Przebudowa będzie realizowana w tzw. trybie „Zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że wykonawca przygotowuje projekt w oparciu o informacje zawarte w Programie Funkcjonalno Użytkowym – sporządzonym przez zamawiającego, a następnie poprowadzi realizację inwestycji – budowę. Wnisek o wydanie ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) właśnie został złożony.
W ramach planowanego zadania zostanie wybudowane nowe torowisko na odcinku od przejścia dla pieszych przy ulicy Łukaszewicza do pętli tramwajowej przy ulicy Chemicznej. Po modernizacji, pętla zyska kolejne torowisko i zamiast dwóch, po zakończeniu będą trzy tory.
Przebudowane także zostanie skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej zostanie wybudowane rondo, które ma ułatwić przejazd samochodów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu.
Dzięki remontowi zostanie przebudowana sieć trakcyjna, a zwrotnice zostaną wyposażone w system sterowania radiowego. Oznacza to, że proces przekładania zwrotnic będzie się odbywał automatycznie na podstawie sygnału wysyłanego z tramwaju do sterownika, po czym w zależności od trasy tramwaju, będzie następowała zmiana przełożenia zwrotnicy we właściwym kierunku na odpowiedni rozjazd.
Wycinka drzew zakończy się najpóźniej do końca lutego.

http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.ph ... -polskiego
Obrazek

ODPOWIEDZ