Wozy przydzielone na daną linię

Dyskusje o taborze będącym obecnie w eksploatacji. Kwestie techniczne, monitoring, klimatyzacja, stan techniczny, wady i zalety itp.

Moderator: spooney

Mikolaj Mlicki
Członek Stowarzyszenia
Posty: 410
Rejestracja: 2007-10-06, 22:17

Post autor: Mikolaj Mlicki » 2009-07-18, 14:05

Alden pisze:494 jeździ na 53
494 to już jeździ prawie gdzie popadnie. Dzisiaj np. na 56
Ostatnio zmieniony 2009-07-18, 16:33 przez Mikolaj Mlicki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paweł W
Posty: 751
Rejestracja: 2008-10-25, 23:00

Post autor: Paweł W » 2009-07-18, 14:17

Mikołaj Mlicki pisze:już jeździ prawie gdzie popadnie
Generalnie sprawa jest taka, że każdy wóz od złączenia zajezdni jeździ "gdzie popadnie". Nr wozów, które napisałem, że jeżdżą na takich a nie innych liniach wynikają z moich obserwacji. Zjawisko "stałego przydziału" niestety zanika ;/
79 Glinki <-> Rycerska
61 Rekinowa <-> Kapuściska (Mokra)
68 Osiedle Leśne <-> Glinki BFM (Exploseum/Prądocińska)
2 Rondo Kujawskie <-> Las Gdański
109 Dworzec Centralny <-> Os. Górczewska
11 Koniuchy <-> Czerniewice
51 Poznań Główny <-> Os. Sobieskiego
3 Nowy Bieżanów <-> Krowodrza Górka

Robert Reimus
Posty: 5528
Rejestracja: 2007-01-06, 01:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Robert Reimus » 2009-07-18, 15:31

Dlatego jestem za zamknięciem tego tematu. Jest to równie bezcelowe jak bezcelowe byłoby pisanie "rzadkich zjawisk" w tej chwili.

Awatar użytkownika
Paweł W
Posty: 751
Rejestracja: 2008-10-25, 23:00

Post autor: Paweł W » 2009-07-18, 15:45

W sumie racja... ten temat jest bezcelowy... Niech większość się też wypowie w tej kwestii.
79 Glinki <-> Rycerska
61 Rekinowa <-> Kapuściska (Mokra)
68 Osiedle Leśne <-> Glinki BFM (Exploseum/Prądocińska)
2 Rondo Kujawskie <-> Las Gdański
109 Dworzec Centralny <-> Os. Górczewska
11 Koniuchy <-> Czerniewice
51 Poznań Główny <-> Os. Sobieskiego
3 Nowy Bieżanów <-> Krowodrza Górka

Awatar użytkownika
spooney
Członek Stowarzyszenia
Posty: 6536
Rejestracja: 2008-08-21, 17:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: spooney » 2009-07-18, 16:01

Hej, noo STOP! Ja protestuję!
Jak to zamknąć ten temat?
To jeden z najciekawszych tematów, uwielbiam czytać te przekomarzające się posty, gdzie jeden autor mądrzejszy od drugiego w kwestii co gdzie jeździ. Temat ten dostarcza nam wiele cennych informacji, ma bogatą treść i w ogóle jest suuuperowy! :swir:
Obrazek

Mikolaj Mlicki
Członek Stowarzyszenia
Posty: 410
Rejestracja: 2007-10-06, 22:17

Post autor: Mikolaj Mlicki » 2009-07-18, 16:25

Robert Reimus pisze:Dlatego jestem za zamknięciem tego tematu. Jest to równie bezcelowe jak bezcelowe byłoby pisanie "rzadkich zjawisk" w tej chwili.
To weź równie dobrze zamknij 3/4 forum bo tematy są bez sensu. Na moje to pisanie "newsów" też jest niepotrzebne bo jak komuś się będzie chciało to se w Internecie poszpera.
obserwator pisze:uwielbiam czytać te przekomarzające się posty, gdzie jeden autor mądrzejszy od drugiego w kwestii co gdzie jeździ. Temat ten dostarcza nam wiele cennych informacji, ma bogatą treść i w ogóle jest suuuperowy!
Wyczuwam samą złośliwość w tej wypowiedzi.

Awatar użytkownika
spooney
Członek Stowarzyszenia
Posty: 6536
Rejestracja: 2008-08-21, 17:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: spooney » 2009-07-18, 16:51

Mikołaj Mlicki pisze:Wyczuwam samą złośliwość w tej wypowiedzi.
Złośliwość to może nie, ale napewno mam ubaw :)
Jeden coś napisze np. dajmy na to Dawid przygotował już nie raz porządne zestawienie co gdzie jest przydzielone (i wcale nie znaczy że nie może gdzieś indziej się pojawić!) i zaraz się zaczęło: ten tam nie jeździ, ja tego widziałem tam i tam, a na tej lini jeździ to, a ja widziałem że nie to a tamto...
Wiadomo, że jakiś tam przydział jest żeby codziennie nie robić bałaganu na zajezdni i kombinować co gdzie "rzucić" żeby wszędzie było dobrze. Normalnym też są odstępstwa od tego, więc nie widzę sensu w przekomarzaniu się. Istotne jest to co podaje dyżurka na zajezdni, czyli ich wstępny plan na podział autobusów na wszystkie linie. A że raz czy dwa się pojawiło "coś innego"... Wiadomo - wypadki, awarie - powodują przerzuty pojazdów między liniami. A temat jest o wozach przydzielonych na daną linię a nie o takich co są gościnnie od przypadku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

Post autor: Dawid Szramke » 2009-07-18, 17:24

Od czasu połączenia zajezdni ten podział działa na szczęście. Sprawa wygląda w ten sposób. Jeśli rano wyjeżdża "obcy" kierowca (nie zmiennik osoby która ma popołudniu służbę to wyjeżdża albo swoim lub obcym wozem. Ale teraz zapanowała tendencja, że jeśli jakiś autobus jest sprawny to jedzie tam gdzie są braki a kierowca który ma przydzielony dany autobus dostaje jakiś inny. Często nie jest zwracana już uwaga na podział.

/p: poprawki
Ostatnio zmieniony 2009-07-18, 17:37 przez Dawid Szramke, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany