Rozkładów jeszcze nie manformujemy, że od dnia 1 kwietnia br. wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy linii autobusowych nr 54 i 93 uwzględniające korekty międzyprzystankowych czasów jazdy. Do obsługi linii nr 93 zadysponowany zostanie również dodatkowy autobus, który umożliwi zwiększenie częstotliwości kursów w godzinach szczytu komunikacyjnego.
Ponadto informujemy, że od dnia 6 kwietnia do 30 kwietnia br., z powodu remontu torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej na wysokości ul. Spornej oraz pętli Stomil, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej obsługującej osiedle Łęgnowo.
Tramwaje linii nr 6, zamiast do Łęgnowa, skierowane zostaną trasą czasowo zmienioną do pętli Magnuszewska. Zawieszone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowej nr 9. Na trasie Rondo Toruńskie ? Toruńska ? Kielecka ? Smoleńska ? Objazdowa ? Nowotoruńska ? Hutnicza ? Łęgnowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa ?Za T6?. Dodatkowo w godzinach szczytu przewozowego w ramach linii ?Za T6? uruchomione zostaną kursy obsługujące zakłady Stomil. W kierunku Łęgnowa zaleca się przesiadkę z tramwaju na linię zastępczą przy Rondzie Toruńskim, natomiast w kierunku powrotnym na przystanku Toruńska ? Perłowa.
W związku z powyższym zmianie ulegnie również trasa przebiegu linii autobusowej nr 73. Autobusy zamiast rozpoczynać i kończyć bieg na pętli Stomil, będą dodatkowo w obu kierunkach obsługiwały ulicę Hutniczą do pętli w Łęgnowie. Reasumując, z Łęgnowa autobusy linii nr 73 będą odjeżdżały w następujących kierunkach:
* Łęgnowo ? Hutnicza ? Stomil ? Toruńska ? Plątnowska ? Nowotoruńska ? Spółdzielcza ? Łęgnowo ? (wybrane kursy ul. Chemiczną do Kapuścisk),
* (wybrane kursy z Kapuścisk) ? Łęgnowo ? Świetlicowa ? Nowotoruńska ? Plątnowska ? Toruńska ? Stomil ? Hutnicza ? Łęgnowo.
Kierunek jazdy będzie oznaczony na wyświetlaczu autobusu.
Pasażerowie korzystający z biletów okresowych i jednorazowych w systemie ?A+T? mogą w obu kierunkach korzystać z linii tramwajowej nr 6 oraz z linii zastępczej ?Za T6? i autobusowej nr 73.
Pasażerowie korzystający z biletów okresowych i jednorazowych na linię nr 6, mogą również kontynuować podróż autobusem zastępczym ?Za T6? i odwrotnie.
Pasażerowie korzystający z biletów okresowych i jednorazowych na linię nr 9, mogą korzystać z linii tramwajowej nr 4 na odcinku Glinki ? Perłowa-Toruńska oraz z linii zastępczej ?Za T6? i odwrotnie.
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.ph ... komunikaty
Schemat prezentujący wyżej opisane zmiany:
[czasowe] Zmiany w komunikacji miejskiej w kwietniu 2010 rok
Moderator: spooney
[czasowe] Zmiany w komunikacji miejskiej w kwietniu 2010 rok
-
- Posty: 670
- Rejestracja: 2007-01-06, 14:41
Ale będą.Artur Gotowski pisze:No i z szumnie zapowiadanych przez Ciebie zmian rozkładów linii A+T nic nie wyszło ;)
PS Ostatnio kierowcy(kilku) byli u jakiegoś kierownika, żeby ZDMiKP zmienił postoje tzn. wydłużył na pętlach przy dyżurkach, a kierownik, że chcecie całe przerwy spędzać na dyżurkach.
-
- Posty: 670
- Rejestracja: 2007-01-06, 14:41
Pojawiły się rozkłady na stronie ZDMIKP. Kilka kursów do Stomilu oznaczone jest literką "v" co oznacza autobus krótki czyli wszystkie pozostałe kolejności będą obsługiwane przegubami. Krótko mówiąc albo MZK albo Mobilis.
Linia 4 kierunek GLINKI
Linia 4 kierunek BIELAWY
Linia 5 kierunek GLINKI
Linia 5 kierunek RYCERSKA
-----------------------------------
Konstal 805Na 247+8,271+2,277+8,304+5,324+5
Man Ng313 #549,Mercedes Citaro #438
-----------------------------------
4,5,9[*][/b],53,68,72[*][/b],77
Linia 4 kierunek BIELAWY
Linia 5 kierunek GLINKI
Linia 5 kierunek RYCERSKA
-----------------------------------
Konstal 805Na 247+8,271+2,277+8,304+5,324+5
Man Ng313 #549,Mercedes Citaro #438
-----------------------------------
4,5,9[*][/b],53,68,72[*][/b],77
Raczej Mobilis. MZK same ma braki taborowe by obsłużyć swoje zadania na innych liniach, więc będzie to Mobilis, szykuje się nam więc powrót Heuliezów
79 Glinki <-> Rycerska
61 Rekinowa <-> Kapuściska (Mokra)
68 Osiedle Leśne <-> Glinki BFM (Exploseum/Prądocińska)
2 Rondo Kujawskie <-> Las Gdański
109 Dworzec Centralny <-> Os. Górczewska
11 Koniuchy <-> Czerniewice
51 Poznań Główny <-> Os. Sobieskiego
3 Nowy Bieżanów <-> Krowodrza Górka
61 Rekinowa <-> Kapuściska (Mokra)
68 Osiedle Leśne <-> Glinki BFM (Exploseum/Prądocińska)
2 Rondo Kujawskie <-> Las Gdański
109 Dworzec Centralny <-> Os. Górczewska
11 Koniuchy <-> Czerniewice
51 Poznań Główny <-> Os. Sobieskiego
3 Nowy Bieżanów <-> Krowodrza Górka
Ja inaczej obstawię, v to autobus klasy midi czyli MAZ w zamian za 73/2 i resztę też obsługuje Mobilis wozami ściągniętymi z innych miast.black125 pisze:Pojawiły się rozkłady na stronie ZDMIKP. Kilka kursów do Stomilu oznaczone jest literką "v" co oznacza autobus krótki czyli wszystkie pozostałe kolejności będą obsługiwane przegubami. Krótko mówiąc albo MZK albo Mobilis.
Osobiście uważam, że dwóch przewoźników powinno to obsługiwać...
Zauważyliście, że Za6T będzie zjeżdżało z Łęgnowa?
Ostatnio zmieniony 2010-03-29, 20:25 przez Kamil3836, łącznie zmieniany 1 raz.
Na rozkładzie jest oznaczone "wszystkie autobusy niskopodłogowe", więc raczej będą to SU.
79 Glinki <-> Rycerska
61 Rekinowa <-> Kapuściska (Mokra)
68 Osiedle Leśne <-> Glinki BFM (Exploseum/Prądocińska)
2 Rondo Kujawskie <-> Las Gdański
109 Dworzec Centralny <-> Os. Górczewska
11 Koniuchy <-> Czerniewice
51 Poznań Główny <-> Os. Sobieskiego
3 Nowy Bieżanów <-> Krowodrza Górka
61 Rekinowa <-> Kapuściska (Mokra)
68 Osiedle Leśne <-> Glinki BFM (Exploseum/Prądocińska)
2 Rondo Kujawskie <-> Las Gdański
109 Dworzec Centralny <-> Os. Górczewska
11 Koniuchy <-> Czerniewice
51 Poznań Główny <-> Os. Sobieskiego
3 Nowy Bieżanów <-> Krowodrza Górka
Informujemy, że od dnia 19 kwietnia br. (poniedziałek) z powodu wcześniejszego zakończenia prac remontowych na przejeździe tramwajowym przy pętli Stomil wprowadzona zostanie nowa trasa autobusów ?Za T6?. Autobusy będą kursować ulicami Toruńską i Hutniczą, bez wjazdu w ul. Kielecką, Smoleńską i Nowotoruńską. Na trasie przebiegu, na wysokości przystanków tramwajowych, zlokalizowane zostaną przystanki komunikacji zastępczej.
W związku z powyższym wprowadzone zostaną minutowe korekty rozkładu jazdy linii ?Za T6?. Z rozkładu jazdy wyłączone zostaną dodatkowe kursy do Stomilu Brama.
Od poniedziałku przywrócony zostanie również podstawowy rozkład jazdy autobusów linii nr 73. Autobusy będą kursowały na normalnej trasie: Stomil ? Łęgnowo ? (Kapuściska).
ZDMiKP Bydgoszcz
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.ph ... komunikaty