WAŻNE ZMIANY W KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ OD 1 KWIETNIA 2011 R.
Informujemy, że od 1 kwietnia br. wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej na terenie miasta:
Zmiana przebiegu linii autobusowej nr 74; autobusy w relacji Wyścigowa ? Tatrzańskie będą kursowały w obu kierunkach ulicami Łowicką, Witebską i Wyszogrodzką,
* na zmienionym odcinku trasy dla linii nr 74 uruchomione zostaną nowe przystanki:
- Łowicka ? Pilicka,
- Łowicka ? Szkoła,
- Witebska ? Łowicka,
- Witebska ? Wschodnia,
- Witebska (pętla),
- Wyszogrodzka ? Opalowa,
* dla linii nr 74 likwidacji ulegną następujące przystanki:
- Fordońska ? Łowicka,
- Fordońska ? Traktorzystów,
- Fordońska ? Kaliskiego,
* częstotliwość kursowania linii nie ulegnie zmianie (15 min. zarówno w szczycie jak i po szczycie).
Nowy przebieg linii nr 74 obrazuje załączony schemat.
>>
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/s ... ujscie.pdf
Włączenie linii nr 57 w strukturę linii nr 59 ? funkcjonowanie linii na dwóch wariantach trasy:
* Błonie ? Przemysłowa UKW (co 24 min. w szczycie i co 60 min. pomiędzy godzinami szczytu),
* Błonie ? Witebska (co 24 min. w szczycie i co 60 min. pomiędzy godzinami szczytu),
* na wspólnym odcinku od ul. Spornej do Błonia autobusy będą kursowały co 12 minut w godzinach szczytu i co 30 minut pomiędzy godzinami szczytu,
* na nowym odcinku linii nr 59, w wariancie do Witebskiej, uruchomione zostaną następujące przystanki:
- Fordońska ? Kapliczna,
- Fordońska ? Sochaczewska,
- Fordońska ? Wiślana,
- Łowicka ? Pilicka,
- Łowicka ? Szkoła,
- Witebska ? Łowicka,
- Witebska ? Wschodnia,
- Witebska (pętla),
* w kierunku do Błonia linia zostanie skierowana ul. Sieńki i Al. Ossolińskich; w zamian za przystanek Ogińskiego ? Moniuszki funkcjonować będzie przystanek rondo Ossolińskich (przy ?Bazylice?).
Nowy przebieg linii nr 59 obrazuje załączony schemat.
>>
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/s ... ujscie.pdf
Włączenie linii nr 61 w strukturę linii nr 79 wraz z jednoczesnym funkcjonowaniem w dwóch wariantach trasy:
* Kapuściska ? Dworzec PKP przez Piękną, tj. przebieg ulicami Wojska Polskiego, Solskiego, Piękną, Szubińską, Kruszwicką, Focha, Królowej Jadwigi i Warszawską,
* Kapuściska ? Dworzec PKP przez Stromą, tj. przebieg ulicami Wojska Polskiego, Solskiego, Bielicką, Leszczyńskiego, Stromą, Kruszwicką, Focha, Królowej Jadwigi i Warszawską,
* każdy z wariantów będzie funkcjonował z częstotliwością co 10 min. w godzinach szczytu, co 16 min. poza godzinami szczytu, co 20 min. w dni wolne (na wspólnych odcinkach odpowiednio co 5, 8 i 10 min.),
* dla linii nr 79 uruchomiony zostanie dodatkowo przystanek Plac Poznański w kierunku Kapuścisk,
Nowy przebieg linii nr 79 obrazuje załączony schemat.
>>
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/s ... derowo.pdf
Uruchomienie nowej linii nr 78 w relacji Wąbrzeska ? Plac Kościeleckich z przebiegiem ul. Cmentarną, Glinki, Al. Jana Pawła II, Kujawską,
* autobusy będą kursowały z częstotliwością co ok. 35 minut we wszystkie dni tygodnia.
Nowy przebieg linii nr 78 obrazuje załączony schemat.
>>
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/s ... ntarna.pdf
Korekta rozkładów jazdy linii nr 70 i 72 celem poprawy koordynacji z linią nr M3 i postulowanym przez pasażerów skróceniem czasu na przesiadkę do 3 minut.
Optymalizacja oferty przewozowej na linii nr 69 ? dostosowanie częstotliwości do potrzeb przewozowych, zmiana częstotliwości z 5,5 min. do 6 min. w szczycie, po szczycie bez zmian.
Zasady taryfowe związane z wprowadzonymi zmianami:
W zakresie obsługi Brdyujścia:
* możliwość przejazdu na 1 bilet linią nr 74 na trasie Pętla Wyścigowa ? Fordońska ? Łowicka ? Wyszogrodzka ? Brzechwy ? Osiedle Tatrzańskie,
* możliwość przejazdu na 1 bilet w systemie przesiadkowym ?AT? linią autobusową nr 74 do Pętli Wyścigowa z przesiadką na tramwaj linii nr 3, na trasie Osiedle Tatrzańskie ? Wyszogrodzka ? Łowicka ? Fordońska ? Rondo Fordońskie ? Jagiellońska (Dworzec Autobusowy) ? Rondo Jagiellonów ? Focha ? Rondo Grunwaldzkie. Oznaczenie numeru linii na tej trasie dla biletów okresowych ?74.3?.
* możliwość dojazdu na podstawie 1 biletu linią nr 59 na trasie: ul. Witebska ? Łowicka ? Fordońska ? C. Skłodowskiej ? Sieńki ? Plac Weyssenhoffa ? Rondo Jagiellonów ? Wały Jagiellońskie - Szubińska ? Pętla Błonie.
Uwaga:
Ponieważ linia nr 59 nie funkcjonuje w godzinach wieczornych oraz w dni wolne pasażerowie posiadający bilet okresowy imienny na tę linię mogą podróżować innymi liniami na pokrywających się odcinkach, tj. linią nr 74 od ul. Witebskiej do ul. Spornej z przesiadką na linię nr 67 i dalej na inne linie w zależności od celu podróży.
W zakresie obsługi Górnego Tarasu (Os. Szwederowo, Wzgórze Wolności, Wyżyny, Kapuściska):
* możliwość przejazdu na 1 bilet na całej trasie od dworca PKP do Osiedla Kapuściska, zarówno przez ul. Piękną jak i ul. Stromą,
* dodatkowo możliwość przejazdu w ramach biletu zakupionego na tę linię z Osiedla Szwederowo do Osiedla Kapuściska.
W zakresie obsługi rejonu ul. Cmentarnej:
* możliwość przejazdu na 1 bilet na trasie: ul. Wąbrzeska ? Cmentarna ? Kujawska ? Rondo Jagiellonów ? Plac Kościeleckich,
* w przypadku przejazdu na Osiedle Szwederowo (dotychczasowa trasa linii nr 61) konieczność zakupu drugiego biletu.
Uwaga:
Pasażerowie, którzy już wykupili bilet okresowy na linię nr 57 ważny w kwietniu będą mogli podróżować linią nr 59 lub w systemie przesiadkowym linią 74.3, do upływu ważności tego biletu.
Podobnie pasażerowie, którzy wykupili bilet okresowy na linię 61 ważny
w kwietniu będą mogli podróżować zarówno linią nr 79 jak i linią nr 78, do upływu ważności tego biletu.
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/?id=komu ... y#kwiecien