Noc Muzeów 17/18.05.2014

Moderator: spooney

Awatar użytkownika
spooney
Członek Stowarzyszenia
Posty: 6528
Rejestracja: 2008-08-21, 17:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Noc Muzeów 17/18.05.2014

Post autor: spooney » 2014-05-13, 14:59

Dodatkowa komunikacja na Noc Muzeów z 17/18.05.2014 r.

Z powodu organizowanej Nocy Muzeów z 17 / 18.05.2014 r. w sobotę uruchomione zostaną 4 dodatkowe linie specjalne oraz wydłużone do ok. godz. 01:00 w niedzielę zostanie kursowanie wybranych linii komunikacji dziennej. Na ulice Bydgoszczy wyjadą także zabytkowe tramwaje i autobusy. W związku z tym zachęcamy Państwa do udziału w organizowanym wydarzeniu oraz do skorzystania z usług komunikacji miejskiej.

W nocy z soboty na niedzielę do ok. godz. 01:00 wydłużone zostanie kursowanie następujących linii komunikacyjnych:
- tramwajowych nr 3, 4 i 8,
- autobusowych nr 52, 53, 54, 56, 64, 65, 69, 70 i 71.

Obsługę wybranych linii komunikacyjnych zabezpieczą pojazdy o większej niż zwykle pojemności.

Ponadto w sobotę w godzinach popołudniowych i wieczornych uruchomione zostaną następujące linie specjalne:

- linia tramwajowa nr 10 obsługiwana taborem zabytkowym w relacji Magnuszewska – Babia Wieś – Las Gdański (na trasie przebiegu obowiązują wszystkie przystanki),
- linia autobusowa nr 101 obsługiwana taborem zabytkowym (Ikarus, Jelcz) w relacji Plac Teatralny – Bydgoszcz Wschód (Izba Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych) – Tatrzańskie,
- linia autobusowa „E” w relacji Plac Teatralny – Exploseum; oznaczone kursy będą obsługiwane zabytkowym autobusem Jelcz Ogórek,
- linia autobusowa „S” w relacji Plac Teatralny – Szwederowo – Plac Teatralny obsługiwana zabytkowym autobusem Jelcz Ogórek.

Na liniach specjalnych będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat ZDMiKP. Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe będą mogli podróżować bez dodatkowych opłat.


KOMUNIKACJA SPECJALNA

Linia tramwajowa nr 10 (tramwaje zabytkowe)
Trasa: Magnuszewska – Wojska Polskiego – Perłowa – Toruńska – Babia Wieś – Rondo Jagiellonów – Gdańska – Las Gdański

Godziny odjazdów z przystanków początkowych:
- z Magnuszewskiej: 17:12, 17:52, 18:52, 19:38, 20:38, 21:08, 22:08, 22:38, 23:43, 00:18,
- z Lasu Gdańskiego: 18:00, 18:40, 19:40, 20:30, 21:30, 22:00, 23:05, 23:40, 00:22, 00:57,

Linia autobusowa nr 101 (autobusy zabytkowe)
Trasa: Plac Teatralny – Jagiellońska (powrót: Bernardyńska – Zbożowy Rynek – Jana Kazimierza – Stary Rynek – Kręta – Podwale – Grodzka – Mostowa) – 3 Maja – Markwarta (powrót: Piotrowskiego – Jagiellońska) – Sieńki – Skłodowskiej-Curie – Łęczycka – Fordońska – Konduktorska – Bydgoszcz Wschód (ITBDŻ) – Lewińskiego – Akademicka – Andersa – Wyzwolenia – Orląt Lwowskich – Pelplińska - Tatrzańskie

Godziny odjazdów z przystanków początkowych:
- z Placu Teatralnego: 15:45, 16:15, 16:50, 17:30, 18:05x, 18:50x, 19:50x, 20:35x, 21:20x, 22:05x, 22:50x, 23:40,
- z Tatrzańskiego: 16:35, 17:05, 17:40x, 18:25x, 19:15x, 20:00x, 20:55x, 21:40x, 22:25x, 23:10x, 23:55, 00:25,
x – kurs z 20-minutowym postojem na przystanku Bydgoszcz Wschód przy Izbie Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych (zwiedzanie Izby w godz. 18:00 – 24:00).

Przebieg i wykaz przystanków linii specjalnej nr 101:

KIERUNEK: TATRZAŃSKIE
1.Plac Teatralny
2.Rondo Jagiellonów
3.Markwarta / 3 Maja
4.Rondo Ossolińskich
5.Skłodowskiej-Curie / Jurasza
6.Skłodowskiej-Curie / Gajowa
7.Skłodowskiej-Curie / Bałtycka
8.Skłodowskiej-Curie / Łęczycka
9.Fordońska / Kazimierza Wlk.
10.Fordońska / Fabryczna
11.Fordońska / Wyścigowa
12.Fordońska / Sporna
13.Bydgoszcz Wschód (ITBDŻ)
14.Akademicka / Kaliskiego
15.Akademicka / Igrzyskowa
16.Andersa / Kleeberga
17.Andersa / Wiadukt
18.Andersa / Wolna
19.Wyzwolenia / Andersa
20.Pelplińska / Jarużyńska
21.Tatrzańskie

KIERUNEK: PLAC TEATRALNY
1.Tatrzańskie
2.Peplińska / Jarużyńska
3.Andersa / Wyzwolenia
4.Andersa / Wolna
5.Andersa / Wiadukt
6.Andersa / Kleeberga
7.Akademicka / Igrzyskowa
8.Akademicka / Kaliskiego
9.Bydgoszcz Wschód (ITBDŻ)
10.Fordońska / Sporna
11.Startowa
12.Fordońska / Fabryczna
13.Fordońska / Szajnochy
14.Skłodowskiej-Curie / Łęczycka
15.Skłodowskiej-Curie / Bałtycka
16.Skłodowskiej-Curie / Gajowa
17.Skłodowskiej-Curie / Jurasza
18.Rondo Ossolińskich
19.Jagiellońska / Piotrowskiego
20.Rondo Jagiellonów
21.Zbożowy Rynek
22.Stary Rynek
23.Plac Teatralny


Linia autobusowa „E”
Trasa: Plac Teatralny – Rondo Jagiellonów (powrót: Zbożowy Rynek – Jana Kazimierza – Stary Rynek – Kręta – Podwale – Grodzka – Mostowa) – Kujawska – Wojska Polskiego – Magnuszewska – Glinki – Park Przemysłowy – Exploseum

Godziny odjazdów z przystanków początkowych:
- z Placu Teatralnego: 15:50v, 16:25, 17:13v, 17:58, 18:36v, 19:11, 19:56v,
- z Exploseum: 16:28v, 17:20, 17:51v, 18:29, 19:14v, 20:11, 20:31v
v – kurs autobusu zabytkowego (zwiedzanie Exploseum w godz. 17:00 – 20:00)

Przebieg i wykaz przystanków linii specjalnej „E”:

KIERUNEK: EXPLOSEUM
1.Plac Teatralny
2.Rondo Jagiellonów
3.Rondo Kujawskie
4.Woj. Pol. / Tr. Uniwersytecka
5.Wojska Pol. / Ujejskiego
6.Wojska Pol. / Kładka
7.Magnuszewska / Modrakowa
8.Glinki / Dąbrowa
9.Glinki / Zajęcza
10.Glinki / Szpitalna
11.Park Przem. / Exploseum

KIERUNEK: PLAC TEATRALNY
1.Park Przem. / Exploseum
2.Glinki / Szpitalna
3.Glinki / Zajęcza
4.Glinki / Dąbrowa
5.Magnuszewska / Modrakowa
6.Wojska Pol. / Kładka
7.Wojska Pol. / Ujejskiego
8.Woj. Pol. / Tr. Uniwersytecka
9.Rondo Kujawskie
10.Zbożowy Rynek
11.Stary Rynek
12.Plac Teatralny

Linia autobusowa „S” (autobus zabytkowy)
Trasa okrężna: Plac Teatralny – Rondo Jagiellonów – Kujawska – Rondo Kujawskie – Solskiego – Piękna – Szubińska – Plac Poznański – Wały Jagiellońskie – Zbożowy Rynek – Jana Kazimierza – Stary Rynek – Kręta – Podwale – Grodzka – Mostowa – Plac Teatralny

Godziny odjazdów z przystanku początkowego:
- z Placu Teatralnego: 21:20, 22:00, 22:35, 23:15, 23:50, 00:30, 01:05z
z – kurs zjazdowy do przystanku Solskiego / Bielicka

Przebieg i wykaz przystanków linii specjalnej „S”:

KIERUNEK: PLAC TEATRALNY przez Szwederowo (linia okrężna)
1.Plac Teatralny
2.Rondo Jagiellonów
3.Rondo Kujawskie
4.Solskiego / Ugory
5.Solskiego / Bielicka
6.Solskiego / Kossaka
7.Szubińska / Piękna
8.Plac Poznański
9.Nowy Rynek
10.Zbożowy Rynek
11.Stary Rynek
12.Plac Teatralny

DODATKOWE godziny odjazdów linii dziennych z centrum miasta (powroty po Nocy Muzeów)

Wydłużone zostanie kursowanie tramwajowych i autobusowych linii dziennych nr 3, 4, 8, 52, 53, 54, 56, 64, 65, 69, 70 i 71:
- Linia nr 3 z Ronda Jagiellonów do Rycerskiej: 00:02, 00:26,
- Linia nr 3 z Placu Teatralnego do Bałtyckiej: 23:38, 00:01, 00:25, 00:50 (z Bałtyckiej możliwość kontynuacji podróży liniami nr 65, 69 i 70),
- Linia nr 4 z Ronda Jagiellonów do Bielaw: 23:18, 23:48, 00:18, 00:51,
- Linia nr 4 z Gdańska / Dworcowa do Glinek: 23:05, 23:40, 00:15, 00:40, 01:13z (z – od przystanku Toruńska / Perłowa zjazd do zajezdni),
- Linia nr 8 z Ronda Jagiellonów na Wilczak: 23:23, 23:51, 00:27,
- Linia nr 8 z Placu Teatralnego do Kapuścisk: 23:49, 00:14, 00:50,

- Linie nr 52 i 53 ze Zbożowego Rynku do Błonia: 23:46, 00:06, 00:25, 00:45, 00:52, 01:12, 01:20, 01:36,
- Linia nr 52 z Nowego Rynku do Leśnego: 23:29, 23:54P, 00:33, 01:13 (P – kurs wydłużony do Podkowy),
- Linia nr 53 z Nowego Rynku do Glinek BFM: 23:44, 00:13, 00:43, 01:13,
- Linia nr 54 z Garbary na Piaski: 23:35, 00:09, 00:39,
- Linia nr 54 z Garbary do Błonia: 00:10, 00:42, 01:12,
- Linia nr 56 z Placu Kościeleckich do Lisiej: 23:37, 00:29, 01:16,
- Linia nr 64 z Ronda Jagiellonów do Barwnej: 23:20, 00:26, 01:26,
- Linia nr 64 z Ronda Jagiellonów do Morskiej: 23:57, 01:01,
- Linia nr 71 z Garbary do Rekinowej: 23:17, 00:31, 01:36,
- Linia nr 71 z Garbary do Morskiej: 23:56, 01:04,
- Linia nr 65 z Fordońska / Bałtycka do Starego Fordonu: 23:31, 23:54, 00:15, 00:41, 01:02,
- Linia nr 69 z Fordońska / Bałtycka na Tatrzańskie: 23:53, 00:15, 00:36, 01:05,
- Linia nr 70 z Fordońska / Bałtycka do Mariampola: 23:50, 00:13, 00:37, 01:01.

Komunikacja autobusowa nocna (linie nr 31N, 32N, 33N, 34N i 35N) będzie funkcjonowała bez zmian. Linie nr 32N i 33N będą obsługiwane wyłącznie przez autobusy przegubowe.

http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.ph ... 18052014-r
Obrazek

ODPOWIEDZ