76

Moderator: spooney

prohun
Posty: 31
Rejestracja: 2007-01-09, 11:33
Lokalizacja: Toru

76

Post autor: prohun » 2007-01-10, 03:00

Ha! A ja się wypowiem co nieco o tej linii, bo jakoś wydaje mi się niezwykle niedoceniana. Otóż jest to autobus jeżdżący w relacji Smoleńska - Rondo Toruńskie; jest to linia szczytowa kursująca od 5 do 9 i od 12 do 17 w dni powszednie z częstotliwością ok. 15 min; a w soboty co pół godziny, czyli nie jest tak źle (Niedziela nie kursuje). Przewoźnikiem jest Forbus, czyli ten sam, co 51, 58 i 92, a to jednocześnie oznacza, że na linii zobaczymy same MANy, i to, z tego, co się orientuję, Lionsy (tak poznaje po toruńskich) - w ostatnich dniach widziane numery taborowe 01, 27 i 23.

A cóż można powiedzieć o samej linii? Jest krótka, pagórkowata (tu nie dziwota, wszakże cała Bydgoszcz jest na pagórkach), dosyć ciekawa, chociaż trąci nieco wiejskimi klimatami...z tego, co jeździłem, nie korzysta z niej zbyt wiele osób, chociaż jeździłem w granicach godzin 15-17, także nie dziwota.
Hmmm. No i to by było na tyle o tej linii. Mimo wszystko polubiłem, bo...taka jakaś swojska. I te MANy...jak w Toruniu :-P

Awatar użytkownika
mc_pele
Członek Stowarzyszenia
Posty: 539
Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
Lokalizacja: Bdg - Wilczak
Kontakt:

Post autor: mc_pele » 2007-01-10, 10:49

Drogi Prohunie, Twoje pozytywne nastawienie do rzeczy wszelakich jest dla mnie bardzo budujące, tutaj jednak nie mogę się z Tobą zgodzić ;-) Masz absolutną rację co do jednej rzeczy - linia ta rzeczywiście nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem wśród pasażerów ;-) Ale nic w tym dziwnego, jest to linia typowo dowożąca ludzi do pracy - pasażerowie jeżdżą nią na 6 do pracy i wracają po 14, więc pozostałe kursy są raczej nie za bardzo potrzebne... Wszystko byłoby ok, gdyby było nas stać na taką komunikację miejską jak na zachodzie - kilku ludzików jedzie sobie duzym niskopodłogowym autobusem, muzyka gra, żyć nie umierać :mrgreen: Jednak u nas patrząc na przeładowane do granic możliwości 69 i całkowicie pusty 76 może ogarnąć człowieka uczucie głębokiej niesprawiedliwości ;-) Moim zdaniem rozwój komunikacji miejskiej powinien iść w takim kierunku aby dostęp do owej komunikacji zapewnić wszystkim mieszkańcom Bydgoszczy oraz wszystkim zapewnić usługi na jak najwyższym poziomie, w miarę równym. Teraz najważniejsza jest komunikacja centrum z Fordonem, bo chyba ona w całym mieście jest najbardziej niewygodna i najmniej przyjemna dla pasażerów ( tych których stać na sieciówki lub skasowanie dwóch biletów na autobus 7x + tram nie mogą jeszcze aż tak narzekać ). Wiadomo jednak że pieniądze na rozwój tej komunikacji i polepszenie usług dla mieszkańców Fordonu z nieba nie spadną więc trzeba szukać oszczędności tam gdzie tylko można - a myślę że można spokojnie połączyć 76 z 84 i zamiast 4 autobusów wysyłać 2.
3N Wilczak

prohun
Posty: 31
Rejestracja: 2007-01-09, 11:33
Lokalizacja: Toru

Post autor: prohun » 2007-01-10, 16:08

A wiesz, moja budująca postawa w pełni się z Tobą zgadza w tym, co powiedziałeś (vide napisałeś), bo i ja tak uważam - po co są dwa autobusy, skoro jeden równie dobrze mógłby się nazywać 84 bis? No właśnie. Ale jak fuzja, to tylko w takiej postaci, żeby zamiast tych starszych autobusów PKSu (nawet nie wiem, co to jest...) jeździły te nowiutkie MANy...hmmm...no właśnie. Chociaż...może niech zostawią chociaż jeden pekaesowski...bo taki klimatyczny, mimo wszystko...:-D

Awatar użytkownika
Dawid Szramke
Posty: 1210
Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
Kontakt:

76

Post autor: Dawid Szramke » 2014-06-23, 11:51

Warto dopisać, że od czerwca 2014 linia w dni powszednie jeździ cały dzień :).

ODPOWIEDZ