Informacje taryfowe dla pasażerów linii międzygminnych

Moderator: spooney

Kris
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2414
Rejestracja: 2011-02-08, 00:22

Informacje taryfowe dla pasażerów linii międzygminnych

Post autor: Kris » 2014-04-22, 14:43

Zakładam nowy temat - najwyżej się przeniesie :P
Informujemy, że korzystając z usług komunikacji miejskiej należy stosować obowiązujący cennik opłat, z uwzględnieniem podziału sieci komunikacyjnej na dwie strefy biletowe.

- I strefa biletowa obejmuje obszar Miasta Bydgoszczy w jej granicach administracyjnych (wyjątkowo do I strefy zaliczona jest w całości linia nr 75, 56, 80, 35N),
- II strefa obejmuje obszar Gminy Osielsko i Gminy Białe Błota.

W I strefie biletowej można podróżować na podstawie biletów ważnych w strefie I lub I + II.
W II strefie biletowej można podróżować tylko na podstawie biletów ważnych w strefie I + II
Przy przejazdach przez I i II strefę stosuje się bilety ważne w strefie I + II.
Uwaga: Wyjątkowo, w związku z zrównaniem od 1.05.2014 r. opłat za przejazd okazjonalny liniami podmiejskimi, tak jak liniami miejskimi tj. do wysokości 3,00/1,50 zł, bilety jednorazowe oznaczone jako ważne w strefie I będą honorowane także na liniach podmiejskich.

Wyjaśnia się, że skasowany bilet jednorazowy na linii międzygminnej (II strefa) uprawnia do przejazdu do ostatniego przystanku danej linii, także na odcinku przebiegającym w strefie I miejskiej. Podróżując dalej liniami miejskimi i odwrotnie, należy skasować kolejny bilet.
Dla pasażerów planujących 5 i więcej przejazdów dziennie dedykowany jest bilet dobowy w cenie 12,00/6,00 zł uprawniający po skasowaniu w pierwszym pojeździe do korzystania z wszystkich linii w całej sieci komunikacji miejskiej (I i II strefa) przez 24 godziny, licząc od momentu skasowania (czas skasowania oznaczony jest na bilecie). Wg podobnych zasad stosowany jest bilet 5 – dobowy.
Bilety godzinne obowiązują tylko w I strefie biletowej (miejskiej). Pasażerowie korzystający z biletów godzinnych mogą podróżować liniami podmiejskimi tylko na odcinkach wyznaczonych przystankami znajdującymi się w granicach I strefy biletowej.
W przypadku częstego korzystania z usług komunikacji miejskiej proponuje się zakup biletu okresowego na 1 linię międzygminną w cenie 80,00/40,00 zł uprawniającego do przejazdu tylko do ostatniego przystanku danej linii, a przypadku podróży także liniami miejskimi zakup biletu za 120,00/60,00 zł, uprawniającego do korzystania z wszystkich linii podmiejskich oraz miejskich dziennych i nocnych.
Ważne: Pasażerowie planujący korzystanie z biletów okresowych powinni wyrobić Bydgoską Kartę Miejską (BKM), na której będzie można zakodować (zakupić) bilet okresowy miesięczny , 30 dniowy lub inny wyszczególniony w cenniku opłat. Kartę BKM wydaje Centrum Obsługi Klienta znajdujące się w siedzibie ZDMiKP ul. Toruńska 174a (w dni robocze w godz. 7.00 do 17.00). Pierwszą kartę otrzymuje się bezpłatnie, za okazaniem dowodu osobistego. W przypadku osób niepełnoletnich należy dostarczyć zdjęcie ( można wykonać na miejscu nieodpłatnie) oraz podać PESEL i okazać legitymację szkolną. Do ukończenia 13 roku życia kartę BKM dla dziecka wyrabia rodzic. Szczegółowe informacje dotyczące systemu BKM, w tym sieci sprzedaży biletów okresowych można uzyskać na stronie http://www.bydgoskakartamiejska.com.pl.
Szczegółowe informacje dotyczące cennika opłat, obowiązujących ulg i przepisów taryfowych, regulaminu BKM itp. można uzyskać na stronie http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl w dziale komunikacja lub dzwoniąc pod nr telefonu ZDMiKP 52.5822707, 52.5822745, 525822765.
Uwaga: W celu ułatwienia, pasażerom nowych linii podmiejskich, uzyskania Bydgoskiej Karty Miejskiej w pobliżu miejsca zamieszkania, w uzgodnieniu z władzami Gmin, uruchomione zostały tymczasowo tj. od 24 04.2014r. do 16.05.2014r w punktach obsługi interesantów, odpowiednio w siedzibie Urzędu Gminy Białe Błota i Urzędu Gminy Osielsko w godzinach ich urzędowania stanowiska do przyjmowania wniosków i wydawania spersonalizowanych BKM. Karty będą wydawane w terminie 3 dni roboczych od złożenia wniosku.
W późniejszym terminie kartę BKM będzie można wyrobić tylko w Centrum Obsługi Klienta w siedzibie ZDMiKP.

http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.ph ... zygminnych

ODPOWIEDZ