Linie sezonowe
Moderator: spooney
Linie sezonowe
Zawsze zastanawiało mnie kto obsługiwał tą linie.Wiem że trase miała taką: Pl.Kościeleckich-Janowo.Raz jedyny widziałm tam przegubowego ikarusa 3588 w 1995 roku (o ile mnie
pamieć nie myli).Prosze coś więcej ,jestem ciekawy ..może starsi użytkownicy pamiętają jakie wozy najczęściej się pojawiały,jakie charakter miała linia .Częstotliwośc i frekwencja)
Czy to był linia pracownicza?okresowa?jeżeli ktoś coś wie a może widział prosze o przytoczenie paru faktów :
pamieć nie myli).Prosze coś więcej ,jestem ciekawy ..może starsi użytkownicy pamiętają jakie wozy najczęściej się pojawiały,jakie charakter miała linia .Częstotliwośc i frekwencja)
Czy to był linia pracownicza?okresowa?jeżeli ktoś coś wie a może widział prosze o przytoczenie paru faktów :
Ostatnio zmieniony 2010-03-29, 15:32 przez Kraw, łącznie zmieniany 2 razy.
- mc_pele
- Członek Stowarzyszenia
- Posty: 539
- Rejestracja: 2007-01-06, 13:39
- Lokalizacja: Bdg - Wilczak
- Kontakt:
Wydaje mi się że 98 zawsze obsługiwana była MZK - Inowrocławska, w ostatnim okresie kursowania jeździły na niej volvo b10b i koziołki. Była to linia sezonowa, kursująca tylko i wyłącznie w okresie letnim, nie cieszyła się zbyt dużą frekwencją dlatego zapewne została skasowana - kilku pasażerów w autobusie to maks. Podejrzewam że ludziki chcący się wykąpać w Brdzie wybierali o wiele częściej kursujący 58 i bliższe Centrum kąpielisko w Smukale a działkowicze z Janowa preferują raczej własny dojazd - samochody i rowery. Częstotliwość kursowania nie była porażająca - autobus robił dziennie trzy kółka - w dni powszednie jechał do Janowa o 8.00, 16.00 i 20.00 w dni wolne o 8.00, 14.00 i 20.00.
3N Wilczak
Linie sezonowe
Rozpoczyna się sezon, warto więc wspomnieć o liniach sezonowych, które woziły bydgoszczan w miejsca weekendowego, wakacyjnego wypoczynku:
Rok 1975: (15.VI- 15.IX)
CH- Plac Kościeleckich- Bernardyńska- Kujawska- Chmielniki
M- Dworzec Bydgoszcz Leśna- Modrzewiowa- 1 maja- Myślęcinek
Rok 1979:
CH, M- bez zmian, oraz
B- Plac Kościeleckich- Bernardyńska- 3 maja- Markwarta- r. Ossolińskich- pl. Weyssenhoffa- 1 maja- Myślęcinek- Osielsko- Borówno
W latach 90 jeździła już chyba tylko jakiś czas linia do Chmielnik.
Jeden sezon kursowała najkrótsza linia w historii bdg: LPKIW- Myślęcinek
Teraz mamy tylko linię 91 do Ostromecka
Pamiętacie numery, kierunki i tabor na innych liniach sezonowych?
Rok 1975: (15.VI- 15.IX)
CH- Plac Kościeleckich- Bernardyńska- Kujawska- Chmielniki
M- Dworzec Bydgoszcz Leśna- Modrzewiowa- 1 maja- Myślęcinek
Rok 1979:
CH, M- bez zmian, oraz
B- Plac Kościeleckich- Bernardyńska- 3 maja- Markwarta- r. Ossolińskich- pl. Weyssenhoffa- 1 maja- Myślęcinek- Osielsko- Borówno
W latach 90 jeździła już chyba tylko jakiś czas linia do Chmielnik.
Jeden sezon kursowała najkrótsza linia w historii bdg: LPKIW- Myślęcinek
Teraz mamy tylko linię 91 do Ostromecka
Pamiętacie numery, kierunki i tabor na innych liniach sezonowych?
- Dawid Szramke
- Posty: 1210
- Rejestracja: 2007-01-06, 16:52
- Lokalizacja: Bydgoszcz-Wilczak
- Kontakt:
Może ma ktoś fotkę jak to wyglądało? Ja wiem ale tak dla przypomnienia ;pobserwator pisze:...dykty kierunkowe w kolorze zielonym...
Ostatnio zmieniony 2009-04-30, 17:18 przez korpi, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.phototrans.eu/14,244796,0.html
To chyba to
To chyba to
80 lat komunikacji autobusowej w Bydgoszczy 1936-2016
Darku, to nie to, na tablicy widnieje kurs Bydgoszcz - Nowa Wieś Wielka.
Wyszperane z archiwum
http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,836386.html
Wyszperane z archiwum
Bydgoszcz (autobus).
Zgodnie z tradycją 22.06. uruchomiono linie sezonowe:
83 LPKiW ? Myślęcinek (kursuje co pół godziny) i 98 Plac Kościeleckich ? Janowo (trzy kursy dziennie) oraz wzmocniono dodatkowymi kursami linię 75 Osiedle Leśne ? Myślęcinek.
Trasą dawnej linii 99 Plac Kościeleckich ? Chmielniki jeżdżą, podobnie jak w zeszłym roku, autobusy PKS.
Linia Prosto Ku Słońcu została uruchomiona już 18.05. (4 kursy w dni wolne).
Od 16.05. do Chmielnik możemy wybrać się już w dowolny dzień tygodnia jednym z 7 kursów, a od 22.06. mamy do wyboru 11 kursów.
Źródło: Przystanek nr 12 (2 lipca 2002)
http://www.zabikowo.net/~kmps/pr...hp?down=p12.pdf
Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz (archiwum 2002-05-15)Rusza sezonowy autobus z Bydgoszczy do Chmielnik
http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,836386.html
Linie Sezonowe - zdjęcia
Witam Wszystkich
mam pytanko posiada ktoś zdjęcia z lini sezonowych MZK Bydgoszcz? Chodzi mi o 97, 98, 99 i jeszcze z 82 by się przydały. Jeśli ktoś może się nimi podzielić to byłbym wdzięczny i nie chodzi mi tu o zdjęcia z fotogalerii transportowej. Pozdrawiam
/s: oj nie gubimy kreseczek i ogonków ;) punkcik karny będzie ;)
mam pytanko posiada ktoś zdjęcia z lini sezonowych MZK Bydgoszcz? Chodzi mi o 97, 98, 99 i jeszcze z 82 by się przydały. Jeśli ktoś może się nimi podzielić to byłbym wdzięczny i nie chodzi mi tu o zdjęcia z fotogalerii transportowej. Pozdrawiam
/s: oj nie gubimy kreseczek i ogonków ;) punkcik karny będzie ;)
Ostatnio zmieniony 2010-03-27, 20:03 przez Nikos, łącznie zmieniany 1 raz.
-
- Posty: 78
- Rejestracja: 2008-12-07, 23:54
- Lokalizacja: Bydgoszcz
- Kontakt:
Linie sezonowe
Pętla dla autobusów WPK, które woziły pracowników do zakładowych ogródków działkowych Tramwajach - są chyba do dziś.Wczoraj właśnie przejeżdżałem ul. Biwakową od strony drogi nr 244. Mijałem jakąś pętlę, na której stała wiata, ta stara blaszana żółto-niebieska. Myślałem, że to pętla 58, ale jak widać myliłem się.
Pierwszą linię do Myślęcinka uruchomiono w kwietniu 1973 roku. Połączyła ona stadion Zawiszy z ogródkami działkowymi w Myślęcinku. Kursowała w soboty i niedziele przy dobrych warunkach atmosferycznych . Od czerwca 1974 roku linię przedłużono do pętli na Osiedlu Leśnym. Nie posiadała wówczas numeracji.
80 lat komunikacji autobusowej w Bydgoszczy 1936-2016
Linie sezonowe
W roku 1982 zawieszono linie "zielone". Powróciły w wakacje roku 1983:
Trasę do Borówna obsługiwał jeden Berliet, natomiast na linii do Chmielników kursy wykonywały dwa Ikarusy. Na trasie do Borówna jedyny postój był na Osiedlu Leśnym, do Chmielników autobusy kursowały bez zatrzymania.
Plac Kościeleckich – Osiedle Leśne – Borówno Plaża
Plac Kościeleckich – Chmielniki Plaża
Bilet normalny na pierwszą z linii kosztował 25 zł (ulgowy 13), na drugą z kolei 20 zł (ulgowy 10) Do Borówna autobusy kursowały codziennie, natomiast do Chmielników tylko w dni wolne od pracy. Uruchomiono również linię do Myślęcinka . Linie sezonowe funkcjonowały do 4 września.
Trasę do Borówna obsługiwał jeden Berliet, natomiast na linii do Chmielników kursy wykonywały dwa Ikarusy. Na trasie do Borówna jedyny postój był na Osiedlu Leśnym, do Chmielników autobusy kursowały bez zatrzymania.
Plac Kościeleckich – Osiedle Leśne – Borówno Plaża
Plac Kościeleckich – Chmielniki Plaża
Bilet normalny na pierwszą z linii kosztował 25 zł (ulgowy 13), na drugą z kolei 20 zł (ulgowy 10) Do Borówna autobusy kursowały codziennie, natomiast do Chmielników tylko w dni wolne od pracy. Uruchomiono również linię do Myślęcinka . Linie sezonowe funkcjonowały do 4 września.
80 lat komunikacji autobusowej w Bydgoszczy 1936-2016