Komunikacja w Fordonie
Moderator: spooney
Na początku była pętla chyba na Przylesiu, później na Powalisza 72 jeździl. Później Jarużyńska 72 i 74, następnie Tatrzańskie i 69, 72 i 74. Wcześniej 69 jeździł do Wyścigowej.
/s: 4 poprawki = punkt karny
/s: 4 poprawki = punkt karny
Ostatnio zmieniony 2009-12-19, 05:57 przez misieek, łącznie zmieniany 1 raz.
Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.
-
- Posty: 670
- Rejestracja: 2007-01-06, 14:41
Takie najważniejsze zmiany z lat 1973-2000:
1973 Uruchomienie linii nr 65 (Wyścigowa - Fordon Rynek). Pod koniec roku wydłużenie linii do os. Leśnego.
1974 Uruchomienie 59bis (Wyścigowa - Przemysłowa)
1975 Wydłużenie linii 57N do Fordonu (Błonie - Bieruta)
1980 Uruchomienie linii 104 (pl. Kościeleckich - ATR). Po dwóch latach wydłużenie do ul. Dworzec.
1982 Uruchomienie linii 70 (Wyścigowa - Bieruta)
1983 Uruchomienie linii 69 (Błonie - Wyścigowa)
1984 Wydłużenie linii 57N, 70 i 104 do os. Bajka (w '86 wydłużenie do ul. Dworzec)
1985 Uruchomienie linii 72 (Wyścigowa - Twardzickiego). w 1987 wydłużenie do ul. Rapackiego (dzis. Skarzyńskiego)
1988 Uruchomienie linii 74 (Wyścigowa - Rapackiego)
1990 - Uruchomienie linii 76 (Wyścigowa - Twardzickiego). Jeszcze w tym samym roku połączenie linii 69 i 76 w jedną linię 69 (Błonie - Twardzickiego)
- Wydłużenie linii 70 do ul. Wyzwolenia.
1991 - Wydłużenie linii 69, 72 i 74 do Tatrzańskiego.
- 74 w dni powszednie kursuje Wyścigowa - Tatrzańskie, a w dni wolne jako 74W (Wyścigowa - Wyścigowa)
- Zmiana oznaczenia z 57N na 33N.
1993 - Wydłużenie linii 33N, 70 i 94 do pętli przy Piłsudskiego.
- Epizodyczne uruchomienie linii 76 (Wyścigowa - Szp. Onkologiczny)
1995 Uruchomienie linii 78 (Wyścigowa - Nad Wisłą przez CO)
1997 - Zlikwidowanie strefy przy ul. Wyścigowej dla linii 65 i 69.
- Likwidacja linii 74W.
1998 Uruchomienie linii 81 (Tatrzańskie - Fordon Rynek)
1999 Uruchomienie linii 82 (pl. Kościeleckich - CO)
2000 Likwidacja linii 59bis
A dalej to już pamiętacie
1973 Uruchomienie linii nr 65 (Wyścigowa - Fordon Rynek). Pod koniec roku wydłużenie linii do os. Leśnego.
1974 Uruchomienie 59bis (Wyścigowa - Przemysłowa)
1975 Wydłużenie linii 57N do Fordonu (Błonie - Bieruta)
1980 Uruchomienie linii 104 (pl. Kościeleckich - ATR). Po dwóch latach wydłużenie do ul. Dworzec.
1982 Uruchomienie linii 70 (Wyścigowa - Bieruta)
1983 Uruchomienie linii 69 (Błonie - Wyścigowa)
1984 Wydłużenie linii 57N, 70 i 104 do os. Bajka (w '86 wydłużenie do ul. Dworzec)
1985 Uruchomienie linii 72 (Wyścigowa - Twardzickiego). w 1987 wydłużenie do ul. Rapackiego (dzis. Skarzyńskiego)
1988 Uruchomienie linii 74 (Wyścigowa - Rapackiego)
1990 - Uruchomienie linii 76 (Wyścigowa - Twardzickiego). Jeszcze w tym samym roku połączenie linii 69 i 76 w jedną linię 69 (Błonie - Twardzickiego)
- Wydłużenie linii 70 do ul. Wyzwolenia.
1991 - Wydłużenie linii 69, 72 i 74 do Tatrzańskiego.
- 74 w dni powszednie kursuje Wyścigowa - Tatrzańskie, a w dni wolne jako 74W (Wyścigowa - Wyścigowa)
- Zmiana oznaczenia z 57N na 33N.
1993 - Wydłużenie linii 33N, 70 i 94 do pętli przy Piłsudskiego.
- Epizodyczne uruchomienie linii 76 (Wyścigowa - Szp. Onkologiczny)
1995 Uruchomienie linii 78 (Wyścigowa - Nad Wisłą przez CO)
1997 - Zlikwidowanie strefy przy ul. Wyścigowej dla linii 65 i 69.
- Likwidacja linii 74W.
1998 Uruchomienie linii 81 (Tatrzańskie - Fordon Rynek)
1999 Uruchomienie linii 82 (pl. Kościeleckich - CO)
2000 Likwidacja linii 59bis
A dalej to już pamiętacie
Ciekawostki
76 jeżdżący po Nowym Fordonie w latach 80
tak potwierdzam tylko nie pamiętam w którym roku, zanim puścili 69 do Nowego Fordonu, 76 na trasie Wyścigowa-Twardzickiego przez Fordońską,Rejewskiego,Akademicką,Twardzickiego - pętla była w okolicy dzisiejszego targowiska podejrzewam, że 76 zlikwidowano w momencie wydłużenia do Twardzickiego 69.
tak potwierdzam tylko nie pamiętam w którym roku, zanim puścili 69 do Nowego Fordonu, 76 na trasie Wyścigowa-Twardzickiego przez Fordońską,Rejewskiego,Akademicką,Twardzickiego - pętla była w okolicy dzisiejszego targowiska podejrzewam, że 76 zlikwidowano w momencie wydłużenia do Twardzickiego 69.
piterek30
Ciekawostki
Panowie, na tej trasie kursował 72, a 76 to w pierwszej połowie lat 90-tych kursował z Wyścigowej do Centrum Onkologii, krótko to trwało i obsługiwano to MANem SG 192 i jakimś krótkim Jelczem lub Ikarem.piterek30 pisze:76 na trasie Wyścigowa-Twardzickiego przez Fordońską,Rejewskiego,Akademicką,Twardzickiego - pętla była w okolicy dzisiejszego targowiska podejrzewam
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce!
Ciekawostki
Nie, linia powstała w styczniu 1990 roku i jeździła z Wyścigowej do Twardzickiego. Do kiedy nie wiem. Może później do CO?Panowie, na tej trasie kursował 72, a 76 to w pierwszej połowie lat 90-tych kursował z Wyścigowej do Centrum Onkologii, krótko to trwało i obsługiwano to MANem SG 192 i jakimś krótkim Jelczem lub Ikarem.
80 lat komunikacji autobusowej w Bydgoszczy 1936-2016
Ciekawostki
Nie masz racji! 72 jeździł tak jak teraz przez Kaliskiego UTP -dawniej ATR, a 76 - obsługiwany przez przegubowe ikarusy -jeździł przez Rejewskiego i dalej tak jak 69 do Twardzickiego /pętla przy targowisku/ była to linia szczytowa kursująca tylko w dni powszednie. W tamtym czasie 69 kończył trasę na Wyścigowej.
Taka trasa 76 Wyścigowa - Twardzickiego była w drugiej połowie lat 80 do momentu wydłużenia 69 na trasie Błonie - Twardzickiego.
/spooney/ nie piszemy posta za postem, korzystaj z opcji "edytuj"
Taka trasa 76 Wyścigowa - Twardzickiego była w drugiej połowie lat 80 do momentu wydłużenia 69 na trasie Błonie - Twardzickiego.
/spooney/ nie piszemy posta za postem, korzystaj z opcji "edytuj"
piterek30
Ciekawostki
Linia 76 powstała w roku 1990 na 100%. 72 jeździł Kaliskiego na pewno w 1988 roku, jak później to nie wiem.
80 lat komunikacji autobusowej w Bydgoszczy 1936-2016
Ciekawostki
76 kursowała (w dni robocze przez dzień) tylko w 1990 roku na trasie Wyścigowa - Twardzickiego (przez Rejewskiego).
A 72 już 1988 jeździł Wyścigowa - Skarżyńskiego
A 72 już 1988 jeździł Wyścigowa - Skarżyńskiego