Niedzielne linie autobusowe
: 2014-01-21, 23:00
Pewnie mało kto wie, ale na początku stanu wojennego ograniczono funkcjonowanie komunikacji autobusowej w niedziele i święta.
W dni te, autobusy kursowały tylko na kilku trasach uzupełniających komunikację tramwajową :
- Osiedle Błonie – Rondo XXX-lecia, przez Plac Poznański i Zbożowy Rynek (co 7 minut)
- Dworzec PKP – Piaski, przez Unii Lubelskiej, Ludwikowo, Saperów (co 13 minut)
- Wilczak – Belma, przez Nakielską (co 10 minut)
- Dworzec PKP – Smukała, przez Królowej Jadwigi, Grunwaldzką, Koronowską (co 15 minut)
- Dworzec PKP – Osowa Góra Mleczarnia, przez Królowej Jadwigi, Grunwaldzką, Skośną, Podmiejską (co 13 minut)
- Osiedle Błonie – Morska, przez Żwirki i Wigury, Inowrocławską, Brzozową, Ujejskiego, Wyszyńskiego, Curie-Skłodowskiej, Gajową, Głowackiego (co 14 minut)
- Wyścigowa – Fordon, przez Fordońską (co 13 minut)
Od 11 lipca 1982 roku przywrócone zostały w niedziele i święta normalne relacje wszystkich linii po za „55” i „66”. Autobusy linii „57” rozpoczęły kursowanie w dni te na trasie od ulicy Wyścigowej, przez Przemysłową na Witebską. Podobny układ tras autobusowych zaczął obowiązywać odtąd również w wolne soboty.
W dni te, autobusy kursowały tylko na kilku trasach uzupełniających komunikację tramwajową :
- Osiedle Błonie – Rondo XXX-lecia, przez Plac Poznański i Zbożowy Rynek (co 7 minut)
- Dworzec PKP – Piaski, przez Unii Lubelskiej, Ludwikowo, Saperów (co 13 minut)
- Wilczak – Belma, przez Nakielską (co 10 minut)
- Dworzec PKP – Smukała, przez Królowej Jadwigi, Grunwaldzką, Koronowską (co 15 minut)
- Dworzec PKP – Osowa Góra Mleczarnia, przez Królowej Jadwigi, Grunwaldzką, Skośną, Podmiejską (co 13 minut)
- Osiedle Błonie – Morska, przez Żwirki i Wigury, Inowrocławską, Brzozową, Ujejskiego, Wyszyńskiego, Curie-Skłodowskiej, Gajową, Głowackiego (co 14 minut)
- Wyścigowa – Fordon, przez Fordońską (co 13 minut)
Od 11 lipca 1982 roku przywrócone zostały w niedziele i święta normalne relacje wszystkich linii po za „55” i „66”. Autobusy linii „57” rozpoczęły kursowanie w dni te na trasie od ulicy Wyścigowej, przez Przemysłową na Witebską. Podobny układ tras autobusowych zaczął obowiązywać odtąd również w wolne soboty.