Komunikacja Miejska podczas wizyty Jana Pawła II 7.06.1999
: 2014-05-28, 11:13
1. Komunikacja tego dnia była bezpłatna.
2. Funkcjonowała od godz. 2:30 do 10:00 na zmienionych trasach
3. W godzinach 10-13 autobusy dodatkowe odstawione na północną jezdnię Szubińskiej (60 sztuk)
4. O 13 rozpoczęto rozwożenie uczestników
5. Zmiany relacji w godzinach 2:00-10:00 i 13:00-:
1. Bydgoszcz Wsch. - Wilczak
6. Łęgnowo - LPKiW
7. Bydgoszcz Wsch. - Karpacka
9. Kapuściska - Karpacka
51. Deszczowa - Bielicka (Stroma -Bielicka - Solskiego - Konopnickiej) - 4 krótkie wozy, cz-wość 14 min., przewoźnik RAMI
52. bz, 7d, 7, MZK
53. bz, 8d, 6, MZK
54. bz, 4k, 9,5, MZK
55. Morska - Bielicka (od Pięknej Solskiego, Konopnickiej), 5k, 10, MZK
56. Belma - Bielicka (Stroma - Bielicka - Solskiego - Konopnickiej), 6d, 8, PKS
57. Witebska - Bielicka (od Jagiellonów Kujawska, Solskiego-Konopnickiej), 5k, 12, MZK
58. Smukała - Błonie (Szubińską) 5k, 14, MZK
59. bz, 7k, 10, MZK
60. bz, 12d, 7,5, MZK
61. Dworzec PKP-Bielicka (Solskiego - Konopnickiej) 7+4k, 6, MZK
62. bz, 5d, 7, MZK
63. nie kursował
64. Morska - Barwna (przez Solskiego, Piękną) 10d, 7, MZK
65. Fordon Rynek - Bielicka (Ujejskiego, WP, Solskiego, Konopnickiej) 12d, 10, MZK
66. bz, 2k, 20, MZK
67. bz, 2k, 14, MZK
68. bz, 5k, 15, MZK
69. Tatrzańskie - Błonie (przez: Kujawska-Solskiego-Piękna), 23+23d, 2,5, MZK
70. bz, 7k, 6, MZK
71. Rekinowa - Błonie (Kruszwicka - Szubińska), 6d, 9, PKS
72. bz, 4k, 10, MZK
73. bz, 1k, 60, MZK
74. bz, 3k, 15, MZK
75. bz, 1k, 60, MZK
76. Nie kursował
77. bz, 2k, 15, MZK
78. Nie kursował
79. bz, 8d, 7, MZK
80. bz, 4Mbus, 15, PKS
81. bz, 1Mbus, 60, PKS
91. Fordon Rynek - Bielicka (Kujawska-Solskiego-Konopnickiej), 3k, 25, MZK
92. bz, 4k, 10, RAMI
94. Nad Wisłą-Błonie (Focha-Kruszwicka-Szubińska), 11d, 7, MZK
6. Linie specjalne:
S1 (dowozowa z parkingów): Lipniki -Szubińska Wiadukt, 11k+2d, 2, PKS
S2 (dowozowa z parkingów): Lisi Ogon - Szubińska Wiadukt, 7k, 5, PKS
S3 Lipniki - Szubińska Wiadukt, 13k, ?, Inni przewoźnicy
Autobusy prywatnych linii 3xx skierowane zostały w rejon Szwederowa
Dodatkowo uruchomiono połączenia kolejowe na trasie Fordon - Trzciniec
Odjazdy z Fordonu: 1.47, 2.14, 2.40, 3.06, 3.40, 4.06, 4.31, 5.25, 5.50 i 6.39
Powrotne z Trzcińca: 14.08, 14.21, 14.48, 15.17, 15.36, 15.59, 16.42, 16.54, 17.12, 17.34
Łącznie zaangażowano 106 autobusów krótkich, 134 długie i 5 M-busów. Obsługę pół miliona wiernych zapewniło 245 autobusów. Musiało być to niesamowite przedsięwzięcie logistyczne. Miałem wtedy 10 lat i niewiele pamiętam, ale z pewnością na miejsce mszy jechałem Pogodną Jesienią, zapewne na linii 79.
Ciekawe czy ktoś tego dnia robił zdjęcia autobusom i tramwajom? Chętnie bym sobie pooglądał
2. Funkcjonowała od godz. 2:30 do 10:00 na zmienionych trasach
3. W godzinach 10-13 autobusy dodatkowe odstawione na północną jezdnię Szubińskiej (60 sztuk)
4. O 13 rozpoczęto rozwożenie uczestników
5. Zmiany relacji w godzinach 2:00-10:00 i 13:00-:
1. Bydgoszcz Wsch. - Wilczak
6. Łęgnowo - LPKiW
7. Bydgoszcz Wsch. - Karpacka
9. Kapuściska - Karpacka
51. Deszczowa - Bielicka (Stroma -Bielicka - Solskiego - Konopnickiej) - 4 krótkie wozy, cz-wość 14 min., przewoźnik RAMI
52. bz, 7d, 7, MZK
53. bz, 8d, 6, MZK
54. bz, 4k, 9,5, MZK
55. Morska - Bielicka (od Pięknej Solskiego, Konopnickiej), 5k, 10, MZK
56. Belma - Bielicka (Stroma - Bielicka - Solskiego - Konopnickiej), 6d, 8, PKS
57. Witebska - Bielicka (od Jagiellonów Kujawska, Solskiego-Konopnickiej), 5k, 12, MZK
58. Smukała - Błonie (Szubińską) 5k, 14, MZK
59. bz, 7k, 10, MZK
60. bz, 12d, 7,5, MZK
61. Dworzec PKP-Bielicka (Solskiego - Konopnickiej) 7+4k, 6, MZK
62. bz, 5d, 7, MZK
63. nie kursował
64. Morska - Barwna (przez Solskiego, Piękną) 10d, 7, MZK
65. Fordon Rynek - Bielicka (Ujejskiego, WP, Solskiego, Konopnickiej) 12d, 10, MZK
66. bz, 2k, 20, MZK
67. bz, 2k, 14, MZK
68. bz, 5k, 15, MZK
69. Tatrzańskie - Błonie (przez: Kujawska-Solskiego-Piękna), 23+23d, 2,5, MZK
70. bz, 7k, 6, MZK
71. Rekinowa - Błonie (Kruszwicka - Szubińska), 6d, 9, PKS
72. bz, 4k, 10, MZK
73. bz, 1k, 60, MZK
74. bz, 3k, 15, MZK
75. bz, 1k, 60, MZK
76. Nie kursował
77. bz, 2k, 15, MZK
78. Nie kursował
79. bz, 8d, 7, MZK
80. bz, 4Mbus, 15, PKS
81. bz, 1Mbus, 60, PKS
91. Fordon Rynek - Bielicka (Kujawska-Solskiego-Konopnickiej), 3k, 25, MZK
92. bz, 4k, 10, RAMI
94. Nad Wisłą-Błonie (Focha-Kruszwicka-Szubińska), 11d, 7, MZK
6. Linie specjalne:
S1 (dowozowa z parkingów): Lipniki -Szubińska Wiadukt, 11k+2d, 2, PKS
S2 (dowozowa z parkingów): Lisi Ogon - Szubińska Wiadukt, 7k, 5, PKS
S3 Lipniki - Szubińska Wiadukt, 13k, ?, Inni przewoźnicy
Autobusy prywatnych linii 3xx skierowane zostały w rejon Szwederowa
Dodatkowo uruchomiono połączenia kolejowe na trasie Fordon - Trzciniec
Odjazdy z Fordonu: 1.47, 2.14, 2.40, 3.06, 3.40, 4.06, 4.31, 5.25, 5.50 i 6.39
Powrotne z Trzcińca: 14.08, 14.21, 14.48, 15.17, 15.36, 15.59, 16.42, 16.54, 17.12, 17.34
Łącznie zaangażowano 106 autobusów krótkich, 134 długie i 5 M-busów. Obsługę pół miliona wiernych zapewniło 245 autobusów. Musiało być to niesamowite przedsięwzięcie logistyczne. Miałem wtedy 10 lat i niewiele pamiętam, ale z pewnością na miejsce mszy jechałem Pogodną Jesienią, zapewne na linii 79.
Ciekawe czy ktoś tego dnia robił zdjęcia autobusom i tramwajom? Chętnie bym sobie pooglądał