Źródło: Gazeta wyborcza(...) Oto szczegóły komunikacji dziennej (od godz. 10 do godz. 23):
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... z1SkNYhPtb
Gazeta wyborcza pisze: * Linia autobusowa ?Za 1T? kursująca z ronda Jagiellonów przez ul. Gdańską, Pomorską, Chocimską i Gdańską do Lasu Gdańskiego (w pobliżu pętli tramwajowej) kursować będzie co 5 minut.
* Linia autobusowa nr 52 kursująca z Błonia przez Szubińską, Wały Jagiellońskie, Bernardyńską, rondo Jagiellonów, 3-go Maja, Markwarta, Ossolińskich, Powstańców Wielkopolskich, Ogińskiego, Sułkowskiego, Modrzewiową, Gdańską do Myślęcinka będzie kursowała co 10 minut.
* Linia autobusowa nr 84 kursująca z ronda Jagiellonów przez Dworzec Autobusowy, Bielawy, Leśne do Myślęcinka kursować będzie zgodnie ze stałym rozkładem jazdy (do godz. 19.08 co godzinę).
* Do Myślęcinka wydłużone zostanie kursowanie linii autobusowych nr 65 ze Starego Fordonu i nr 68 z Glinek. Autobusy kursują co 15 min. w ciągu dnia i co 20 min. wieczorem.
* Uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa nr 100 kursująca na trasie: Dworzec PKP-Zygmunta Augusta-Zaświat-Powstańców Warszawy-Gdańska-Myślęcinek kursująca co 20 minut.
Szczegóły komunikacji nocnej (od godz. 23 do 4):
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uruchomi pięć specjalnych, nocnych linii autobusowych z Myślęcinka:
S31 połączy Myślęcinek z Centrum, Wzgórzem Wolności, Wyżynami, Glinkami i Kapuściskami trasą: Myślęcinek-Gdańska-Chocimska-Pomorska-Gdańska-rondo Jagiellonów-plac Kościeleckich-Kujawska-Wojska Polskiego-Magnuszewska-Glinki-Szpitalna-Wojska Polskiego-Kapuściska. Godziny odjazdów z Myślęcinka: 23.30, 23.50, 0.10, 0.30, 0.50, 1.10, 1.30, 1.50, 2.10, 2.30, 2.50, 3.10, 3.30.
S32 połączy Myślęcinek z Bielawami, Bartodziejami, Nowym Fordonem trasą:: Myślęcinek-Gdańska-Modrzewiowa-Sułkowskiego-Ogińskiego-Powstańców Wlkp.-Wyszyńskiego-Skłodowskiej-Łęczycka-Fordońska-Kaliskiego-Korfantego-Twardzickiego-Pelplińska-Tatrzańskie. Godziny odjazdów z Myślęcinka: 23.05, 23.25, 23.45, 0.05, 0.25, 0.45, 1.05, 1.25, 1.45, 2.05, 2.25, 2.45, 3.05, 3.25.
S33 połączy Myślęcinek z Bielawami, Bartodziejami, Nowym Fordonem trasą:: Myślęcinek-Gdańska-Modrzewiowa-Sułkowskiego-Ogińskiego-Powstańców Wlkp.-Wyszyńskiego-Skłodowskiej-Łęczycka-Fordońska-Kaliskiego-Akademicka-Andersa-Piłsudskiego-Bora-Komorowskiego-Mariampol. Godziny odjazdów z Myślęcinka: 23.15, 23.35, 23.55, 0.15, 0.35, 0.55, 1.15, 1.35, 1.55, 2.15, 2.35, 2.55, 3.15.
S35 połączy Myślęcinek z Dworcem PKP, Okolem, Osową Górą i Miedzyniem trasą: Myślęcinek-Gdańska-Artyleryjska-Zygmunta Augusta-Dworzec PKP-Królowej Jadwigi-rondo Grunwaldzkie-Grunwaldzka-Kolbego-Rekinowa-Grunwaldzka-Obwodnica Bydgoszczy-Nakielska-Miedzyń. Godziny odjazdów z Myślęcinka: 23.25, 23.45, 0.05, 0.25, 0.45, 1.05, 1.25, 1.45, 2.05, 2.25, 2.45, 3.05, 3.25.
S36 połączy Myślęciek z Centrum, Szwederowem i Błoniem trasą: Myślęcinek-Gdańska-Chocimska-Pomorska-Gdańska-rondo Jagiellonów-Pl. Kościeleckich-Kujawska-Solskiego-Piękna-Szubińska-Błonie. Godziny odjazdów z Myślęcinka: 23.20, 23.40, 0.00, 0.20, 0.40, 1.00, 1.20, 1.40, 2.00, 2.20, 2.40, 3.00, 3.20, 3.40
W autobusach nocnych oznaczonych literkami "S" bilety kosztować będą jak w komunikacji dziennej. Za normalny zapłacić musimy 2,6 zł, za ulgowy 1,3 zł. Będą one się zatrzymywały na wszystkich mijanych przystankach komunikacji miejskiej.